Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 07.11.2016

21

Тема номера


Навантаження тренера-викладача: яку форму оплати праці обрати?

Спостерігаючи за перемогами наших спортсменів на міжнародних аренах, ми переповнюємося гордістю за Україну та наших громадян, які своїми досягненнями прославляють нашу неньку на весь світ. Цього літа особливо порадували наші славні паралімпійці!

За перемогами спортсменів стоїть щоденна і професійна праця не тільки переможців, а й їх наставників — тренерів. Сьогодні розглянемо особливості встановлення заробітної плати тренерам-викладачам. Чи є варіанти для вибору?

Оплата праці

Навантаження тренера-викладача: яку форму оплати праці обрати? (c. 13)

Спостерігаючи за перемогами наших спортсменів на міжнародних аренах, ми переповнюємося гордістю за Україну та наших громадян, які своїми досягненнями прославляють нашу неньку на весь світ. Цього літа особливо порадували наші славні паралімпійці!

За перемогами спортсменів стоїть щоденна і професійна праця не тільки переможців, а й їх наставників — тренерів. Сьогодні розглянемо особливості встановлення заробітної плати тренерам-викладачам. Чи є варіанти для вибору?

Оксана Левченко

Кадрові питання

Списки № 1 та № 2 для призначення пенсій на пільгових умовах: скорочення (c. 18)

Уряд своєю постановою від 24.06.2016 р. № 461 затвердив нову редакцію списків виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Постанова сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що, в свою чергу, дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян.

Олександр Носіков

Звітність

Наповідомляли: виправляємо помилки в Повідомленні про прийняття на роботу (c. 16)

Повідомлення про прийняття на роботу роботодавці заповнюють з підвищеною обережністю. Але навіть за такого уважного ставлення помилки все одно трапляються. Радує, що мегаштраф (30 МЗП) застосовують тільки за допуск працівника до роботи без попереднього подання такого документа. Але про все по черзі.

Яна Клиженко

Зворотний зв'язок

Вебінар: запитання – відповідь, або Як виправити помилки у формі № Д4 (c. 23)

20 жовтня 2016 року редакція нашої газети провела вебінар на тему «Виправлення помилок у зарплатній звітності». Учасники вебінару поставили безліч запитань. На деякі лектори встигли відповісти у прямому ефірі, на інші відповідаємо на сторінках видання. Зауважимо, що запитання були систематизовані й узагальнені за темами. Розпочнемо з форми № Д4. На с. 26 — відповіді на запитання щодо форми № 1ДФ.

Катерина Скрипкіна
За мотивами вебінару… що не потрапило до ефіру: форма № 1ДФ (c. 26)

Відповіді на запитання щодо форми № 1ДФ з вебінару на тему «Виправлення помилок у зарплатній звітності».

Надія Філіпповських, Яна Клиженко
Недержавний виш: яку посаду обрати для працівника, що працює з іноземними студентами? (c. 27)

Духовна академія є недержавним навчальним закладом (орієнтуємося на те, що це вищий навчальний заклад, рівень акредитації не встановлено (зі слів читача)). Є потреба ввести посаду працівника, який буде працювати з іноземними студентами: залучати до навчання, супроводжувати їх перебування в Україні тощо. Порекомендуйте, яку посаду ввести до штатного розпису (який код КП). Чи можна назвати посаду, наприклад, помічник ректора по роботі з іноземними студентами? Кому має підпорядковуватися такий працівник?

Олександр Носіков
Помилка у ставці ЄСВ (замість 22 % застосували 8,41 %) (c. 28)

Після тривалої хвороби працівнику встановлена інвалідність 10.08.2016 р. У серпні 2016 року йому нараховано лікарняні в розмірі 2990,00 грн (за 14 к. дн. липня 2016 року — 1820,00 грн, за 9 к. дн. серпня 2016 року (за дні хвороби до встановлення інвалідності) — 1170,00 грн) і зарплату за відпрацьовані дні серпня — 2182,00 грн. Довідку з акта огляду в МСЕК працівник надав 15.08.2016 р., коли приступив до роботи. Помилково ЄСВ за ставкою 8,41 % нарахували на всю суму лікарняних, нарахованих у серпні. ЄСВ, нарахований на лікарняні, — 251,46 грн: за липень — 153,06 грн, за серпень — 98,40 грн. Помилку знайшли у жовтні. Як її виправити?

Валентина Боршовська
Зарплату за останні дні місяця нарахували у наступному місяці: нюанси для ЄСВ та форми № Д4 (c. 29)

До нашої бюджетної установи 28.09.2016 р. прийнято на основне місце роботи нового працівника (бухгалтер ОМС). Однак у зв’язку з тим, що наказ про прийняття на роботу вчасно не надійшов до бухгалтерії, йому не нарахували заробітну плату за відпрацьовані дні вересня. Як нараховувати ЄСВ на зарплату за вересень 2016 року, нараховану фактично в жовтні 2016 року? У таблиці 5 форми № Д4 ми внесли рядок про прийняття працівника на основне місце роботи у звіті за вересень.

Валентина Боршовська
Добові для небюджетної сфери: нижня межа та відповідальність (c. 31)

Який мінімальний розмір добових повинен встановити роботодавець, який не належить до бюджетної сфери? Яка відповідальність у випадку, коли добові працівникам не виплачують?

Олена Коновалова
Додаткова посада заступника директора у спецшколі: ступінь навчального закладу має значення (c. 32)

Чи можна ввести додаткову посаду заступника директора у спеціалізованій середній школі II–III ступенів з поглибленим вивченням іноземної мови?

Яна Клиженко
Лікаря мобілізовано: особливості підрахунку стажу для нарахування надбавки за вислугу років (c. 32)

У нашій лікарні у 2015 році було мобілізовано декількох лікарів. Нещодавно вони демобілізовані. Чи враховувати період такої служби для нарахування надбавки за вислугу років?

Анжела Купліванчук
Порушили порядок нарахування ВЗ + помилилися у формі № 1ДФ: чи є штраф? (c. 33)

Порядок адміністрування ВЗ багато в чому збігається з порядком адміністрування ПДФО. Штрафи, передбачені пп. 127.1 і 119.2 ПКУ, не застосовують, якщо в результаті проведення перерахунку за п. 169.4 ПКУ податковий агент самостійно виявляє і виправляє (у тому числі у формі № 1ДФ) помилки, що стосуються ПДФО. Чи поширюється звільнення від штрафів на ВЗ?

Надія Філіпповських
Як врахувати зарплату за вихідний день при розрахунку відпускних (c. 34)

У листопаді працівник йде у відпустку. На розрахунковий період припадає оплата за роботу у вихідний день (для відвертання виробничої аварії вихідний день працівника 03.09.2016 р. (субота) був робочим). Чи враховувати нарахування за такий день у розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних? Чи не є це разовою виплатою для застосування норм Порядку № 100?

Неля Синько

Життєва оповідка

Ніколи такого не було — і ось знову, або Як правильно претенденту відмовити… (c. 35)

Ну що, скучили за мною, мої золоті? Давненько я вам своїх історій не розповідав, а їх-то і назбиралося вже... На сьогодні приготував я вам цікаву розповідь. Але спочатку дайте відповідь мені на таке запитання: а чи часто вам доводиться відмовляти претендентам? Ні, дівчатка, з женихами все зрозуміло, відмовляйте, скільки хочете, я тут вам не порадник. Я про претендентів на роботу. Ну, знаєте, такі прийдуть всі з себе, а користі нуль — це ж одразу видно. Були такі, так? Тож сьогодні моя історія про те, як відмовити цим самим претендентам, та так, щоб і закони не порушити і людину не образити.

Петро АС

Майстер-кадр

Догуляти 1 день відпустки після хвороби: субота чи понеділок? (c. 36)

Ми знаємо норми законодавства про перенесення або продовження щорічної відпустки, якщо на її період припадає тимчасова непрацездатність. У нас прийнято автоматично продовжувати відпустку на кількість календарних днів хвороби. У працівника «завис» один календарний день відпустки. І ось тут виникає запитання: з якого дня надати невикористану відпустку — з найближчого першого робочого дня чи у вихідний день?

Довідник бухгалтера та кадровика

Виплати працівникам: ПДФО, ВЗ, ЄСВ + середня зарплата, індексація, компенсація (c. 37)

У цьому матеріалі ми навели максимально повний перелік виплат з Інструкції № 5, які ви нараховуєте і виплачуєте своїм найманим працівникам, а також стороннім фізособам.

Катерина Скрипкіна
Індексація зарплати за листопад 2016 року (c. 47)
ЄТС: коефіцієнти коригування відпускних за листопад 2016 року (c. 48)

Коефіцієнти коригування обчислені з урахуванням підвищення посадових окладів за ЄТС з 01.05.2016 р. (див. «ЗКС», № 9/2016, с. 5).

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 4)
Щодо відповідальності за порушення трудового законодавства (c. 5)

Лист від 26 вересня 2016 року № 9695/1/4.3-ДП-16

Державна служба України з питань праці
Щодо забезпечення виконання роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (c. 7)

Лист від 12 вересня 2016 року №1/6-690/04

Міністерство соціальної політики України
Щодо обов’язковості подання форми № 3-ПН та заходів з працевлаштування інвалідів (c. 8)

Лист від 14 вересня 2016 року № ДЦ-01-6415/0/616

Міністерство соціальної політики України
Щодо індексації заробітної плати у разі відрядної форми оплати праці (c. 11)

Лист від 26 липня 2016 року № 337/10/136-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо надання відпусток окремим категоріям працівників (c. 12)

Лист від 21 вересня 2016 року № 1344/13/84-16

Міністерство соціальної політики України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку