Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 24.07.2016
14

Тема номера


Кадрові питання

Відпустка для учасників бойових дій: правила надання (c. 10)

З 06.06.2015 р. набрали чинності зміни1, внесені до КЗпП (доповнено новою ст. 77 2) і Закону про відпустки (доповнено новою ст. 16 2) Законом № 426: учасники бойових дій та інваліди війни мають право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 к. дн. на рік. Про те, що це за відпустка та як її надають, дізнаєтеся із запропонованої статті.

Див. «ЗКС», № 12/2015.
Директор/головбух у відпустці: хто може підписати за них документи? (c. 16)

​Підвищений обсяг відповідальності директора/головбуха може вимагати від них проводити на роботі значно більше часу, аніж інші працівники. Але всі ми люди, і зрештою відпочинок потрібний навіть начальству . У цьому ключі виникає питання щодо того, хто може тимчасово замінити директора/головбуха на час їх відпустки — принаймні в частині підписання основних документів.

Звітність

Таблиця 7 форми № Д4: відображаємо відомості про спецстаж (c. 19)

​Таблицю 7 Звіту за формою № Д4 формують та подають не всі страхувальники. Такий обов’язок покладено на роботодавців у тому випадку, якщо в них є робочі місця, робота на яких дає підстави для зарахування періодів роботи до спеціального стажу. Чи є зміни в заповненні таблиці 7 після загального оновлення звітності з ЄСВ з 01.06.2016 р.? Подробиці — у цьому матеріалі.

Зворотний зв'язок

Вивели посаду - ввели посаду: що з базовим місяцем (c. 25)

На нашому підприємстві ми чинимо так: при звільненні працівника виводимо його посаду зі штатного розпису, а при прийнятті на роботу нового працівника — вводимо цю посаду до штатного розпису. Як у такому разі визначити базовий місяць при прийнятті на роботу нового працівника?

Освітні вимоги до професійної назви роботи «Майстер з ремонту свердловин (капітального, підземного)» (c. 25)

​Класифікатор професій містить професійну назву роботи «Майстер з ремонту свердловин (капітального, підземного)». Які освітні вимоги передбачаються для неї? За яким загальним принципом професії працівників, що мають вищу освіту, відносять до конкретного розділу Класифікатора?

Неповний робочий час у таблиці 6 форми № Д4 (c. 26)

​У липні 2016 року окремим працівникам підприємства встановлено неповний робочий час. Чи потрібно це якось відображати у формі № Д4?

Заповнюємо правильно реквізит 9 таблиці 6 форми № Д4 для посадових осіб ОМС (c. 27)

В ОМС є два типи посадових осіб: ті, що працюють на виборних посадах (обрані на певний строк: голова сільради, селищної ради, мер, секретар ради та ін.), та посадові особи, з якими укладено звичайний трудовий договір: головний бухгалтер, бухгалтер, землевпорядник та ін. Як для таких працівників заповнювати реквізит 9 таблиці 6 форми № Д4: у якому випадку застосовують код 12, а коли 25?

У штатному розписі «вилка» окладів: як визначити базовий місяць (c. 28)

На нашому підприємстві штатним розписом встановлено «вилку» посадових окладів за посадами (наприк­лад, за посадою менеджера оклад варіюється від 3500 до 5500 грн). Востаннє оклади підвищувалися в січні 2016 року. Проте в червні 2016 року одному з менеджерів підвищено оклад у межах «вилки» (був 4000 грн, а став 5000 грн). Чи буде цей місяць базовим для працівника?

Перевірки інспекції з праці: чи діє заборона на перевірки? (c. 29)

​Чи поширюються обмеження перевірок на перевірки додержання законодавства про працю?

Додатковi матерiали

Щодо індексації заробітної плати (c. 28)

Лист від 21 березня 2016 року № 138/10/136-16 (витяг)

Календар
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за жовтень 2018 року

Декларація з акцизного податку за жовтень 2018 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за жовтень 2018 року

Податкова декларація з плати за землю за жовтень 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за жовтень 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за жовтень

Авансовий внесок з ЄП за листопад 2018 року (єдинниками груп 1 та 2)

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку