Чи правда, що в період карантину можна не утримувати ПДФО і ВЗ, не нараховувати ЄСВ на зарплату, лікарняні та відпускні, а також не подавати звітність?
Тема номера
Чи правда, що в період карантину можна не утримувати ПДФО і ВЗ, не нараховувати ЄСВ на зарплату, лікарняні та відпускні, а також не подавати звітність?
Документи та коментарi
(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 13.04.2020 р. № 555-IX)
Яна Ярошенко(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 р. № 553-IX)
Яна Ярошенко(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 р. № 553-IX в частині змін до ст. 47 1 Закону про зайнятість)
Катерина СкрипкінаЗворотний зв'язок
Роботодавець оформив простій у період карантину для всіх працівників. Періодично необхідно, щоб працювала бухгалтерія, відділ кадрів, керівництво, зокрема, для складання та подання звітності, виплати зарплати 2 рази на місяць, оформлення звільнення, надання відпусток тощо. Чи потрібно таким працівникам переривати простій?
(листи Держпраці від 07.04.2020 р. № 25700 та Мінекономіки від 15.04.2020 р. № 3501-06/25061-02)
Як виплачується підвищена оплата працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19?
Юлія ВітюкЧи правда, що в період карантину можна не утримувати ПДФО і ВЗ, не нараховувати ЄСВ на зарплату, лікарняні та відпускні, а також не подавати звітність?
Яна ЯрошенкоУ зв’язку з прийняттям постанови № 2111 та запровадженням карантину обмежено пасажирські перевезення. Працівники не мають можливості дістатися до місця роботи, тому в цей період вони просять надати щорічні відпустки поза графіком. Чи можна без письмової заяви за погодженням з роботодавцем в телефонному режимі надати таку відпустку? Як в цій ситуації бути з виплатою відпускних? Здебільшого буде порушення ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки, де зазначено, що за загальним правилом відпускні мають бути виплачені не пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки.
У державі з 12 березня 2020 року оголошено карантин. Підприємство не працює в звичайному режимі. Деякі працівники бажають розірвати трудовий договір за власним бажанням. Чи не заборонено це в період карантину? Як отримати заяву про звільнення від працівника та ознайомити його з наказом про звільнення? Яким чином повернути працівнику трудову книжку?
Діана СвиридоваУ зв’язку із введенням карантину чимало працівників підприємства перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на підставі ст. 26 Закону про відпустки. Чи є особливості оплати лікарняних і декретних, якщо тимчасова непрацездатність або право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами настали в період неоплачуваної відпустки?
Світлана Димитренко, Катерина СкрипкінаУ зв’язку з введенням карантину на території України та тимчасовими заходами у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, окремим медпрацівникам встановлено простій. Як розраховувати оплату простою, якщо працівникам встановлено підвищення окладу?
Оксана Гузенко, Катерина СкрипкінаУ зв’язку із запровадженням карантину згідно з постановою КМУ від 11.03.2020 р. № 211 за рішенням керівника на підприємстві встановлено простій, працівники не перебувають на робочих місцях під час простою. Оплату простою здійснюємо в розмірі 2/3 окладу. Чи потрібно дотягувати зарплату за місяць до МЗП? Як бути з працівниками, яким встановлено погодинну оплату праці?
Оксана Гузенко, Катерина СкрипкінаУ зв’язку із запровадженням карантину за рішенням керівника на підприємстві оформлено простій. Оплата простою становить 2/3 окладу працівників згідно зі ст. 113 КЗпП. Чи підлягають оплаті надані в цей період листки непрацездатності, видані у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами? Якщо так, то як простій впливає на розрахунок лікарняних і декретних?
Світлана Димитренко, Катерина СкрипкінаДодатковi матерiали
Державна служба України з питань праці
Лист від 07.04.2020 р. № 25700
Додаток до матеріалу:
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Лист від 15.04.2020 р. № 3501-06/25061-02
Додаток до матеріалу: