Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 27.04.2020

8

Тема номера


Лікарняні й декретні в період відпустки без збереження зарплати: чи є право

У зв’язку із введенням карантину чимало працівників підприємства перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на підставі ст. 26 Закону про відпустки. Чи є особливості оплати лікарняних і декретних, якщо тимчасова непрацездатність або право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами настали в період неоплачуваної відпустки?

Документи та коментарi

Чергові антикоронавірусні зміни: Закон № 555 (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 13.04.2020 р. № 555-IX)

Яна Ярошенко
Зміни до Держбюджету-2020, або Що нам з того? (c. 6)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 р. № 553-IX)

Яна Ярошенко
«Карантинна» допомога по частковому безробіттю: нові зміни (c. 8)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 р. № 553-IX в частині змін до ст. 47 1 Закону про зайнятість)

Катерина Скрипкіна

Зворотний зв'язок

Простій через карантин в окремі робочі дні: оформлюємо правильно (c. 9)

Роботодавець оформив простій у період карантину для всіх працівників. Періодично необхідно, щоб працювала бухгалтерія, відділ кадрів, керівництво, зокрема, для складання та подання звітності, виплати зарплати 2 рази на місяць, оформлення звільнення, надання відпусток тощо. Чи потрібно таким працівникам переривати простій?
(листи Держпраці від 07.04.2020 р. № 25700 та Мінекономіки від 15.04.2020 р. № 3501-06/25061-02)

Дар’я Попова
Доплата медичним працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації COVID-19 (c. 14)

Як виплачується підвищена оплата працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19?

Юлія Вітюк
«Знижки» та «відстрочення» для роботодавців з ЄСВ, ПДФО та ВЗ на період карантину? (c. 16)

Чи правда, що в період карантину можна не утримувати ПДФО і ВЗ, не нараховувати ЄСВ на зарплату, лікарняні та відпускні, а також не подавати звітність?

Яна Ярошенко
Карантин: надання щорічної відпустки без заяви. Стислі строки виплати відпускних (c. 20)

У зв’язку з прийняттям постанови № 2111 та запровадженням карантину обмежено пасажирські перевезення. Працівники не мають можливості дістатися до місця роботи, тому в цей період вони просять надати щорічні відпустки поза графіком. Чи можна без письмової заяви за погодженням з роботодавцем в телефонному режимі надати таку відпустку? Як в цій ситуації бути з виплатою відпускних? Здебільшого буде порушення ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки, де зазначено, що за загальним правилом відпускні мають бути виплачені не пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки.

Постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 р. № 211.
Олена Коновалова, Діана Свиридова
Процедура звільнення працівника за власним бажанням під час карантину (c. 22)

У державі з 12 березня 2020 року оголошено карантин. Підприємство не працює в звичайному режимі. Деякі працівники бажають розірвати трудовий договір за власним бажанням. Чи не заборонено це в період карантину? Як отримати заяву про звільнення від працівника та ознайомити його з наказом про звільнення? Яким чином повернути працівнику трудову книжку?

Діана Свиридова
Лікарняні й декретні в період відпустки без збереження зарплати: чи є право (c. 25)

У зв’язку із введенням карантину чимало працівників підприємства перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на підставі ст. 26 Закону про відпустки. Чи є особливості оплати лікарняних і декретних, якщо тимчасова непрацездатність або право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами настали в період неоплачуваної відпустки?

Світлана Димитренко, Катерина Скрипкіна
Підвищення окладу для медиків: чи враховувати при розрахунку оплати простою? (c. 27)

У зв’язку з введенням карантину на території України та тимчасовими заходами у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, окремим медпрацівникам встановлено простій. Як розраховувати оплату простою, якщо працівникам встановлено підвищення окладу?

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна
Оплата простою: немає зв’язку з МЗП (c. 28)

У зв’язку із запровадженням карантину згідно з постановою КМУ від 11.03.2020 р. № 211 за рішенням керівника на підприємстві встановлено простій, працівники не перебувають на робочих місцях під час простою. Оплату простою здійснюємо в розмірі 2/3 окладу. Чи потрібно дотягувати зарплату за місяць до МЗП? Як бути з працівниками, яким встановлено погодинну оплату праці?

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна
Лікарняні й декретні до, в період і після простою (c. 29)

У зв’язку із запровадженням карантину за рішенням керівника на підприємстві оформлено простій. Оплата простою становить 2/3 окладу працівників згідно зі ст. 113 КЗпП. Чи підлягають оплаті надані в цей період листки непрацездатності, видані у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами? Якщо так, то як простій впливає на розрахунок лікарняних і декретних?

Світлана Димитренко, Катерина Скрипкіна

Додатковi матерiали

Щодо введення простою в період карантину та заборони на припинення трудових договорів з найманими працівниками (c. 11)

Державна служба України з питань праці
Лист від 07.04.2020 р. № 25700
​Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці
Щодо надання роз’яснення з питань запровадження простою, надання відпусток працівникам та їх звільнення в період карантину (c. 13)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Лист від 15.04.2020 р. № 3501-06/25061-02
​Додаток до матеріалу:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку