(коментар до листа ПФУ від 16.07.2014 р. № 18834/05-10)
Тема номера
(коментар до листа ПФУ від 16.07.2014 р. № 18834/05-10)
Документи та коментарi
(коментар до листа Мінсоцполітики від 04.06.2014 р. № 880/13/84-14)
Віктор Тихонов(коментар до листа ПФУ від 16.07.2014 р. № 18834/05-10)
Валентина Боршовська(коментар до листа Мінсоцполітики від 28.02.2014 р. № 1991/0/14-14/18)
Вероніка ЧернишоваОплата праці
Приводом для написання цієї статті стало запитання нашого дописувача: «На підприємстві мобілізовано працівника 10.06.2014 р. Для оплати днів мобілізації ми нараховуємо середній заробіток відповідно до Порядку № 100. Для нарахування середнього заробітку за дні мобілізації у червні ми брали нарахування за квітень — травень 2014 року. А за який період потрібно розрахувати середню зарплату для оплати днів мобілізації у липні, а потім у наступних місяцях, поки працівника не демобілізують?». Тож будемо розбиратися в цьому питанні. А заодно ще згадаємо правила розрахунку середньої зарплати для оплати днів відсутності працівника у зв’язку з його мобілізацією.
Неля СинькоКадрові питання
Розірвання трудового договору — тема завжди делікатна, а тому вимагає підвищеної скрупульозності. Особливо, коли мова йде про процедуру, що має ряд нюансів порівняно із загальним порядком. Звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору — один із них. І тут важливо не випустити з уваги жодної дрібниці.
Віктор ТихоновТрудова книжка — один з основних та найважливіших особистих документів громадянина в Україні, який засвідчує трудову (професійну) діяльність працівника (кваліфікацію, кар’єрне зростання, ставлення до праці). До трудової книжки також заносяться дані про навчання у вищих навчальних закладах, службу у Збройних силах України, про отримання допомоги по безробіттю тощо. Сьогодні ми розпочинаємо серію публікацій, присвячених цьому трудовому атрибуту кожного працівника. Розпочнемо із призначення трудової книжки.
Ігор БицьЗворотний зв'язок
Працівнику виплачують фіксовану суму індексації в розмірі 261,02 грн. Із 01.01.2014 р. у нього збільшився тарифний розряд і відповідно зарплата на 212,86 грн. Чи зміниться фіксована сума індексації?
Алла ГоловкоПрацівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до 3 років у лютому 2014 року. У цьому місяці їй встановлена надбавка за шкідливі умови праці в розмірі 4 % посадового окладу. До виходу у відпустку працівниця отримувала таку надбавку в розмірі 16 %. Чи буде квітень 2014 року базовим?
Алла ГоловкоУ нашій установі держслужбовець працює з 2007 року. Із 01.10.2012 р. його звільнено у зв’язку зі вступом на навчання до регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Навчання тривало з 01.10.2012 р. по 11.11.2013 р. Після його закінчення працівник повернувся на попереднє місце роботи. Чи зберігати суму індексації, яку йому виплачували до звільнення?
Алла ГоловкоУ нас працює зовнішній сумісник. За основним місцем роботи він перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років і при цьому ще заочно навчається.
Нам він надав довідку-виклик з навчального закладу та відповідну заяву на оплачувану додаткову відпустку у зв’язку з навчанням. Чи можемо ми надати йому навчальну відпустку? Чи належить йому у цьому випадку тільки відпустка без збереження зарплати на підставі п. 14 ст. 25 Закону про відпустки як суміснику?
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.