Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 28.07.2014
2

Тема номера


Розірвання строкового трудового договору: підказки кадровику

Розірвання трудового договору — тема завжди делікатна, а тому вимагає підвищеної скрупульозності. Особливо, коли мова йде про процедуру, що має ряд нюансів порівняно із загальним порядком. Звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору — один із них. І тут важливо не випустити з уваги жодної дрібниці.

Документи та коментарi

Функції директора виконує засновник: чи можна обійтися без виплати зарплати? (c. 4)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 04.06.2014 р. № 880/13/84-14)

Заповнення форми № Д4 на мобілізованих працівників (c. 7)

(коментар до листа ПФУ від 16.07.2014 р. № 18834/05-10)

Відпустка для догляду за дитиною: чи є право на соцпослуги (c. 9)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 28.02.2014 р. № 1991/0/14-14/18)

Оплата праці

Оплата періоду мобілізації: одна середня для усього періоду. Приклади розрахунку (c. 20)

Приводом для написання цієї статті стало запитання нашого дописувача: «На підприємстві мобілізовано працівника 10.06.2014 р. Для оплати днів мобілізації ми нараховуємо середній заробіток відповідно до Порядку № 100. Для нарахування середнього заробітку за дні мобілізації у червні ми брали нарахування за квітень — травень 2014 року. А за який період потрібно розрахувати середню зарплату для оплати днів мобілізації у липні, а потім у наступних місяцях, поки працівника не демобілізують?». Тож давайте розбиратися у цьому питанні. А заодно ще згадаємо правила розрахунку середньої зарплати для  оплати днів відсутності працівника у зв’язку з його мобілізацією.

Кадрові питання

Розірвання строкового трудового договору: підказки кадровику (c. 10)

Розірвання трудового договору — тема завжди делікатна, а тому вимагає підвищеної скрупульозності. Особливо, коли мова йде про процедуру, що має ряд нюансів порівняно із загальним порядком. Звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору — один із них. І тут важливо не випустити з уваги жодної дрібниці.

Трудова книжка — основний документ про трудову діяльність (c. 16)

Трудова книжка — один з основних та найважливіших особистих документів громадянина, який засвідчує трудову діяльність працівника (кваліфікацію, кар’єрне зростання, ставлення до праці). Сьогодні ми розпочинаємо серію публікацій, присвячених цьому атрибуту кожного працівника. Розпочнемо із призначення трудової книжки.

Судова практика

Відшкодування середнього заробітку незаконно звільненому: чи несе відповідальність директор (c. 27)

Фабула спору досить банальна: працівник оскаржує своє звільнення в суді  суд виносить рішення на його користь і зобов’язує роботодавця поновити працівника на роботі з виплатою йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу  роботодавець виконує рішення суду.

Для більшості роботодавців на цьому історія і закінчується. Проте законодавець передбачив можливість її продовження: працівники несуть матвідповідальність у випадках, коли службова особа винна у незаконному звільненні або переведенні працівника на іншу роботу.

Але якщо питання про те, чи скористатися цією нормою, для госпрозрахункових підприємств є питанням їх власного вибору, то для бюджетних — прямою необхідністю, інакше претензій з боку держфініспекцій навряд чи вдасться уникнути.

Які нюанси при цьому слід врахувати?

Зворотний зв'язок

Фіксована індексація: чи зменшувати на суму підвищення зарплати? (c. 23)
На роботу після «дитячої» відпустки: визначаємося з індексацією (c. 23)
На роботу після навчання: чи зберігати індексацію? (c. 24)
Навчальну відпустку суміснику не надають (c. 25)

У нас працює зовнішній сумісник. За основним місцем роботи він перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років і при цьому ще заочно навчається.
Нам він надав довідку-виклик з навчального закладу та відповідну заяву на оплачувану додаткову відпустку у зв’язку з навчанням. Чи можемо ми надати йому навчальну відпустку? Чи належить йому у цьому випадку тільки відпустка без збереження зарплати на підставі п. 14 ст. 25 Закону про відпустки як суміснику?

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
01.03.21

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента

Фінзвітність за 2020 рік до органів статистики (усі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку