Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 07.08.2018

15

Тема номера


Серйозні метаморфози в таблиці 5 форми № Д4

Таблицю 5 форми № Д4 заповнюють періодично, коли є для цього підстави. Вона призначена для реєстрації застрахованих осіб в однойменному реєстрі, не містить сумових показників і не пов’язана з нарахуванням ЄСВ. До змін у ній фігурували дані про трудові й частково цивільно-правові відносини страхувальника та застрахованої особи. Тепер же додалися відомості про військову службу. Знайомимося з новаціями і розбираємося з новими правилами заповнення.

Звітність

Зарплата в таблицях 1 та 6 форми № Д4 (c. 4)

Усі роботодавці зобов’язані нараховувати та своєчасно виплачувати свої працівникам зарплату. А за підсумками кожного звітного місяця таку виплату треба відобразити у формі № Д4. У зв’язку з тим, що порядок заповнення цього звіту та його форма оновлені, наше завдання — з’ясувати, як правильно відобразити зарплату в таблицях 1 і 6 з урахуванням усіх новинок.

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера, Катерина Скрипкіна
Додаткова база нарахування ЄСВ у формі № Д4 (c. 17)

Усі роботодавці зобов’язані дотримуватися вимоги про сплату ЄСВ з МЗП щодо основних працівників. Детально про те, як це робити, читайте в «ЗКС», № 2/2018, с. 8. У цій статті розглянемо, як відображати додаткову базу нарахування ЄСВ в таблицях 1 і 6 форми № Д4 з урахуванням останніх змін Порядку № 435.

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера, Катерина Скрипкіна
Відпускні та компенсація відпускних: нараховуємо ЄСВ і відображаємо у формі № Д4 (c. 24)

Відпускні — це поняття приємне для працівника і морочливе для бухгалтера. Чи є зміни в порядку відображення сум відпускних у оновленій формі № Д4? Відповідь знайдете у спеціальному матеріалі на цю тему.

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера, Вікторія Змієнко
Лікарняні: як нарахувати ЄСВ та відобразити у формі № Д4 (c. 27)

У разі тимчасової непрацездатності працівника на підставі листка непрацездатності і рішення комісії (уповноваженого) із соцстрахування бухгалтер нараховує лікарняні. Безумовно, виникають питання щодо нарахування ЄСВ на такі виплати й відображення їх в оновленій формі № Д4. Відповіді на них ви дізнаєтеся прямо зараз.

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера, Вікторія Змієнко
Військова служба: відображаємо у звітності з ЄСВ (c. 31)

У 2018 році роботодавці, як і раніше, зберігають за працівниками, призваними на строкову або контрактну службу, середній заробіток, місце роботи та посаду1. Окремо інформацію про військовослужбовців подають і страхувальники за місцем служби. Про те, як відображають виплати воїнам в оновленій формі № Д4, поговоримо далі.

Аналогічні гарантії поширюються і на призваних на військову службу за призовом осіб офіцерського складу та військову службу за призовом під час мобілізації (ч. 3 ст. 119 КЗпП). — Прим. ред.
Валентина Боршовська, Яна Ярошенко
Відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років і понад 6 років у формі № Д4 (c. 33)

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років, як правило, надається працівниці після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Іноді післяпологова відпустка може бути й більш тривалою. Розглянемо, як така відпустка відображається у звітності з ЄСВ.

Валентина Боршовська, Яна Ярошенко
Серйозні метаморфози в таблиці 5 форми № Д4 (c. 36)

Таблицю 5 форми № Д4 заповнюють періодично, коли є для цього підстави. Вона призначена для реєстрації застрахованих осіб в однойменному реєстрі, не містить сумових показників і не пов’язана з нарахуванням ЄСВ. До змін у ній фігурували дані про трудові й частково цивільно-правові відносини страхувальника та застрахованої особи. Тепер же додалися відомості про військову службу. Знайомимося з новаціями і розбираємося з новими правилами заповнення.

Валентина Боршовська, Яна Ярошенко

Судова практика

ДФС застосовує штраф за неподання декількох ЄСВ-звітів: чи буде повторність та штраф у підвищеному розмірі? (c. 43)

У ситуаціях, коли за повторність помилки штраф зростає в рази, завжди є місце спору між контролером та тим, хто перевіряється. Дуже часто такі спори закінчуються в суді. Актуальна ця тема й у разі неподання звітності з ЄСВ, зокрема, щомісячної форми № Д4. Так, п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ передбачено при першому неподанні або несвоєчасному поданні накладати штраф у розмірі 170,00 грн, а при повторному порушенні у разі застосування штрафу його розмір збільшується до 1020,00 грн. Причому штраф буде за кожен звіт. А як рахувати штрафи, якщо було декілька неподаних форм № Д4, але подані вони хоча і з запізненням, але в один день? Можливо, штраф рахуємо так: 170,00 грнза перший звіт + 170,00 грнза другий звіт + 170,00 грнза третій звіт …? Чи так: 170,00 грнза перший звіт + + 1020,00 грнза другий звіт + 1020,00 грнза третій звіт …? Проаналізуємо позицію ДФСУ та ВСУ з цього питання.

Віктор Сахаров

Життєва оповідка

За липень — «стара», за серпень — «нова»… форма № Д4 (c. 45)

Ситуація з життя

Всі вже знають, всі вже чули

Останні новини:

Оновили нормативку

Для Звіту Д41.

Наказом МФУ від 15.05.2018 р. № 511 викладено в новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом МФУ від 14.04.2015 р. № 435. 

Обговорюють колеги,

Хто в ЄСВ-темі,

Чи «покращення» ввели,

Чи нові «проблєми»?

 

Я ж сиджу, як партизан,

Не лізу в дебати,

Бо цікавить мені інше:

Коли звітувати?

Чи У серпні доведеться

«Новачка» здолати?

Чи ЗА серпень треба вперше

Його подавати?

Петро АС

ЗКС Пікчерс

Звіт за формою № Д4: поради від Заповнюшки та Подаванчика (c. 46)

Коли змінюється форма звітності, перше, на що звертають увагу бухгалтери, це порядок заповнення. Що змінилося в «наповненні» таблиць нового звіту з ЄСВ (форма № Д4), ви вже знаєте. А тепер для повноти картини «пройдемося» по нюансах заповнення та подання. Щоб ви не витрачали силу-силенну часу на «прописні істини», пропонуємо наші лаконічні «картинки» зі змістом.

Яна Ярошенко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку