Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 13.04.2020

7

Тема номера


Закон № 540: чергові «коронавірусні» зміни до законодавства (простій, часткове безробіття та ін.)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 р. № 540-IX)

Документи та коментарi

Закон № 540: чергові «коронавірусні» зміни до законодавства (простій, часткове безробіття та ін.) (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 р. № 540-IX)

Катерина Скрипкіна
Закон № 540: різне трудове (не лише карантинне!) (c. 9)

(коментар до Закону України від 30.03.2020 р. № 540-IX; у частині змін, внесених до ст. 21, 24 і 60 КЗпП)

Олена Усенко, Вікторія Змієнко

Кадрові питання

Коронавірус та відпустка без зарплати: зміни в трудовому законодавстві (c. 17)

Разом із запровадженням карантину ВРУ запровадила новий вид відпустки без збереження зарплати, а саме відпустку на період карантину. Як співвідносяться відпустка на період карантину та відпустка за сімейними обставинами? Фактично це відпустки без збереження зарплати з різних причин? Як їх надавати та оформляти документально? На ці та інші запитання відповімо у цьому матеріалі.

Олена Усенко, Дар’я Попова

Зворотний зв'язок

На підприємстві встановлено простій: чи виплачувати працівникам аванс? (c. 23)

У зв’язку із введенням карантину на підприємстві встановлено простій. У цей період працівники не перебувають на робочих місцях. Чи повинен роботодавець виплачувати їм аванс?

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна
Робота і самоізоляція «осіб 60+»: поєднуємо неможливе (c. 26)

Відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 р. № 211 в редакції постанови КМУ від 02.04.2020 р. № 255 з 04.04.2020 р. на самоізоляції мають перебувати особи, які досягли 60-річного віку. Як оформляти відсутність таких працівників на роботі? Як оплачувати такий період?

Олена Коновалова
ПСП завжди в повному розмірі (c. 28)

Через карантин у нас деякі працівники перейшли на неповний робочий день, а деякі взяли відпустку «за свій рахунок». У результаті зарплата за місяць дозволяє застосувати ПСП. Чи потрібно розмір пільги визначати пропорційно зайнятості або відпрацьованому часу?

Яна Ярошенко
Доставка працівників на службовому транспорті в період карантину (c. 29)

На час карантину, через відсутність міжміського та приміського транспортного сполучення, було прийняте рішення про доставку лікарів та іншого персоналу на роботу службовим автотранспортом. Як правильно організувати перевезення? Які обов’язкові умови? Чи виникає при цьому додаткове благо у працівників?

Яна Ярошенко, Олександр Корчевний

Майстер-кадр

Оплата праці: економимо в період карантину (c. 12)

У непростій ситуації зараз перебувають і роботодавці, і працівники. Одні прагнуть зекономити. Інші — не втратити часто єдине джерело доходу, тобто зарплату. У сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо законні варіанти, що дозволяють зекономити на оплаті праці, не порушуючи прав працівників. За традицією: ваші варіанти, наші коментарі.

Яна Ярошенко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку