Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 21.11.2016
22

Тема номера


Нюанси коригування відпускних для бюджетників

Роботодавці бюджетної сфери при розрахунку відпускних зобов’язані проводити коригування середнього заробітку працівників згідно з п. 10 Порядку № 100. Причому для держслужбовців цього року є особливі нюанси. Давайте поговоримо про те, як коригувати на коефіцієнти заробіток, що враховується при розрахунку відпускних.

Новини

Стрічка новин (c. 4)
  • Звіт за формою № Д4: за жовтень — старий, за листопад — новий
  • Новини культури: шлях на контракт лежить через звільнення
  • Підвищуємо кваліфікацію тренерів та інших фахівців по-новому
  • Знайомство з новими характеристиками професій
  • Роботодавці воїнів, не розслабляйтеся — є і кризова ситуація, і особливий період!
  • З 2017 року форма № 7-ПВ оновиться

Кадрові питання

Вільні вакансії та вимоги роботодавців до статі та віку: є відповідальність (c. 10)

Як часто менеджеру з персоналу, начальнику відділу кадрів або просто кадровикові доводиться давати рек­ламні оголошення щодо наявності вільних вакансій? Відповідь залежить від масштабів підприємства, кількості його видів робіт і штатних працівників. Водночас саме в цьому питанні криється один доволі серйозний чинник: відповідно до статті 11 Закону про зайнятість забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній статі. Отже, розглянемо, що ж це за специфічні роботи та яка існує відповідальність за порушення норм вказаної вище статті.

Оплата праці

Нюанси коригування відпускних для бюджетників (c. 15)

Роботодавці бюджетної сфери при розрахунку відпускних зобов’язані проводити коригування середнього заробітку працівників згідно з п. 10 Порядку № 100. Причому для держслужбовців цього року є особливі нюанси. Давайте поговоримо про те, як коригувати на коефіцієнти заробіток, що враховується при розрахунку відпускних.

Зворотний зв'язок

Особливості перехідної відпустки «за свій рахунок» (c. 21)

З 21.12.2015 р. по 04.01.2016 р. (15 к. дн.) працівниця перебувала у відпустці без збереження зарплати за угодою сторін на підставі ст. 26 Закону про відпустки (наказ від 14.12.2015 р.; відпустку надавали в рахунок 2015 року). Більше у 2015 році їй неоплачувана відпустка не надавалася. З 01.09.2016 р. по 15.09.2016 р. працівниці була надана відпустка без збереження зарплати на підставі ст. 26 Закону про відпустки за 2016 рік. Виходить, що в календарних межах 2016 року працівниці надано 19 к. дн. відпустки «за свій рахунок» (з 1 по 4 січня і з 1 по 15 вересня). Чи немає порушення трудового законодавства в цьому випадку? Як дні такої відпустки врахувати в розрахунковому періоді для оплати щорічної відпустки та/або відпустки «на дітей»?

У розрахунковому періоді дві відпустки «за свій рахунок»: як розрахувати лікарняні/декретні? (c. 22)

Працівниця надала листок непрацездатності, згідно з яким вона хворіла з 7 по 15 листопада 2016 року. Працює вона на підприємстві з 2012 року. Страховий стаж — 12 років. У розрахунковому періоді (листопад 2015 року – жовтень 2016 року) працівниці нараховано зарплату в розмірі 49500,00 грн. З 21.12.2015 р. по 04.01.2016 р. (15 к. дн.) працівниця перебувала у відпустці без збереження заробітної плати за угодою сторін на підставі ст. 26 Закону про відпустки (наказ від 14.12.2015 р.). Більше у 2015 році їй неоплачувана відпустка не надавалася. З 01.09.2016 р. по 15.09.2016 р. працівниці була знову надана відпустка без збереження заробітної плати на підставі ст. 26 Закону про відпустки. Як у такій ситуації правильно розрахувати лікарняні? Чи можна виключити з розрахункового періоду календарні дні обох відпусток без збереження зарплати?

Підвищуємо кваліфікацію працівника: коли немає ПДФО, ВЗ, ЄСВ (c. 23)

Направляємо працівника на курси підвищення кваліфікації. Чи треба обкладати витрати на підвищення кваліфікації НФДЛ та ВЗ і нараховувати ЄСВ?

Сумісництво: право на відпустку «на дітей» є, але за певних умов (c. 24)

На період з вересня 2016 року по травень 2017 року за строковим трудовим договором працевлаштована за сумісництвом працівниця (мати двох дітей віком до 15 років). Чи має вона право на відпустку «на дітей» за сумісництвом і за 2016 рік, і за 2017 рік? Чи впливає на надання відпустки «на дітей» за сумісниц­твом, якщо працівниця протягом року працювала за кількома неосновними місцями роботи (з трудової книжки цього не видно, якщо не внесено запис)?

Керівник вишу: особливості встановлення надбавки за складність і напруженість у роботі (c. 25)

З ректором вишу укладено контракт. Чи потрібно погоджувати з розпорядником коштів призначення надбавки за складність і напруженість у роботі?

Життєва оповідка

(Не)жіночі професії: «абыдно, а»? (c. 26)

Пам’ятаєте, зовсім недавно ми з вами випадково зачепили тему «нежіночих» професій? Ех, тут стільки усього можна говорити… Цілі підгалузі є, в яких застосування жіночої праці заборонене. Навіть у Класифікаторі професій стільки всього цікавого знайти можна! Зараз детальніше розберемо, звісно, але ви не подумайте, що тільки з «нежіночими» професіями проблемка! З «жіночими» теж плутанина виходить! Цікаво? Тож вивчимо детальніше цю традиційну трудову дискримінацію.

Судова практика

Матвідповідальність працівників — одкровення служителів Феміди (частина 6): договір про повну матеріальну відповідальність (c. 27)

Колеги, сьогодні ми продовжимо знайомство з темою притягнення працівників до матеріальної відповідальності. І на черзі питання, пов’язані з укладенням договорів про повну матеріальну відповідальність: коли і з ким їх можна укладати, наслідки порушень при їх укладенні тощо.

Календар
19.11.18

ПДВ за IІІ квартал 2018 року

Податок на прибуток підприємства за IІІ квартал 2018 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІІ квартал 2018 року

Екологічний податок за IІІ квартал 2018 року

Рентна плата залежно від наявного об’єкта оподаткування за IІІ квартал 2018 року

Збір за місця для паркування транспортних засобів за IІІ квартал 2018 року

Турзбір за ІІI квартал 2018 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку