Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 20.11.2017
22

Тема номера


Зміна № 6 до Класифікатора професій: держслужба, медицина та промисловість

З 1 листопада 2017 року набрала чинності Зміна № 6 до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджена наказом Мінекономрозвитку від 26.10.2017 р. № 1542. Це доволі великий (порівняно із попередніми подібними) документ, в якому можна виділити повний спектр змін щодо професій та посад, передусім, таких сфер економічної діяльності, як державна служба, медицина та промисловість. Розглянемо кожну з цих тенденцій Зміни № 6.

Оплата праці

Відрядна оплата праці ТА МЗП: як нічого не порушити (c. 16)

Однією з форм оплати праці в Україні є відрядна оплата праці. Як правило, її застосовують при простій, повторюваній праці. При цьому вимірником результатів праці є кількість виготовленої продукції (виконаних робіт, наданих послуг). Але як би то не було, відрядники — це наймані працівники. Безумовно, гарантія щодо мінімального розміру оплати праці діє і для них. І зараз наше завдання — розібратися, як правильно виконати цю гарантію при відрядній оплаті праці, уникнувши тим самим трудових штрафів.

(лист Мінсоцполітики від 06.10.2017 р. № 19585/0/2-17/28)

Операція «індексація». Знайомство (c. 21)

Із внутрішньої статистики редакції: запитання, пов’язані з індексацією, — одні з таких, що ставляться найчастіше. Як нарахувати? Що вважати базовим місяцем? Як «піти» від її нарахування? Передплатники, які давно «з нами», знають, що цій темі ми завжди приділяємо достатньо уваги. Та все ж актуальність її «не падає». Тому «вольовим рішенням»  ми запускаємо цикл статей під кодовою назвою «Операція індексація». Повний розбір теми. Конкретні рекомендації. Наочні приклади. Практичні поради. Збирайте свою колекцію статей щодо індексації та... застрахуйте себе від пов’язаних з нею штрафів.

Кадрові питання

Зміна № 6 до Класифікатора професій: держслужба, медицина та промисловість (c. 4)

З 1 листопада 2017 року набрала чинності Зміна № 6 до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджена наказом Мінекономрозвитку від 26.10.2017 р. № 1542. Це доволі великий (порівняно із попередніми подібними) документ, в якому можна виділити повний спектр змін щодо професій та посад, передусім, таких сфер економічної діяльності, як державна служба, медицина та промисловість. Розглянемо кожну з цих тенденцій Зміни № 6.

Військові збори: від організації до компенсації (c. 8)

І знову «військова» тема на сторінках нашого видання. Поки від цього нікуди не піти. Цього разу поговоримо про військові збори, на які періодично призивають військовозобов’язаних.

Нові пригоди іноземців в Україні (c. 12)

З метою поліпшення інвестиційного клімату законодавець суттєво змінив умови використання праці іноземців в Україні. У цій статті ми розповімо про те, що треба знати українським роботодавцям, які планують використовувати або вже використовують працю іноземних працівників в Україні.

Зворотний зв'язок

Підвищення окладу! Чи потрібно попереджати працівників? (c. 27)

З 1 грудня 2017 року працівникам підприємства у зв’язку з підвищенням ПМПО (з 1684,00 грн до 1762,00 грн) підвищуємо оклади. Таке підвищення у нас передбачено умовами колективного договору. Чи повинні ми про підвищення повідомляти працівників? Чи потрібно в цьому випадку застосовувати норми ст. 32 КЗпП та попереджати працівників за 2 місяці до підвищення?

Планове зростання ПМПО з грудня 2017 року — 1762 грн: бухгалтерські орієнтири (c. 28)

З 1 грудня 2017 року підвищується прожитковий мінімум на працездатну особу. Чи вплине це на оплату праці працівників та оподаткування виплат фізособам?

Відповідальність при використанні праці іноземців (c. 29)

Хочемо прийняти на роботу працівника, який є іноземцем. На що звернути увагу? Чи є якісь особливості відповідальності за порушення, пов’язані з використанням праці іноземців?

Життєва оповідка

Індексація: інгредієнт МЗП чи окрема страва? (c. 24)

Ось, на сайті Профспілок

Натрапив на сенсацію,

Що у складі МЗП

Не місце індексації.

Я себе вщипнув міцніш.

Думав, може, сплю?

Адже з січня цього року

Все не так роблю!

(лист ФПУ від 27.07.2017 р. № 05/01-27/825)

Майстер-кадр

Додаткова база нарахування ЄСВ: нарахували несвоєчасно → код «2», а не «13» + штраф (c. 26)

Перипетії з додатковою базою нарахування ЄСВ тривають. Віртуальний характер цієї бази часом плутає всі карти бухгалтера й іноді заганяє у безвихідь. Але! Не варто зневірятися, адже з будь-якої ситуації є вихід, і ми допоможемо його знайти.

Довідник бухгалтера та кадровика

Індекси для проведення індексації зарплати за грудень 2017 року (c. 31)

Сьогодні наводимо індекси для проведення індексації зарплати працівників за грудень 2017 року. 

Компенсація за затримку виплати зарплати у листопаді 2017 року (c. 32)

Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати провадиться в разі затримки на 1 і більше календарних місяців виплати доходів.

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПІ)

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2021 року

Авансовий внесок з туристичного збору за лютий 2021 року

01.03.21

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку