Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 07.05.2018
9

Тема номера


Операція «індексація». Відпрацьовано менше норми: прийняття/звільнення, неповний час, відпустка, хвороба, відрядження, простій...

Продовжуємо цикл статей, присвячених індексації (див. «ЗКС», № 22/2017, с. 21 та № 7/2018, с. 20). Сьогодні розберемо таке питання: як нарахувати «поточну» індексацію, якщо час відпрацьовано не повністю. Мінімум теорії та максимум практичних прикладів вже чекають на вас!

Оплата праці

Операція «індексація». Відпрацьовано менше норми: прийняття/звільнення, неповний час, відпустка, хвороба, відрядження, простій... (c. 15)

Продовжуємо цикл статей, присвячених індексації (див. «ЗКС», № 22/2017, с. 21 та № 7/2018, с. 20). Сьогодні розберемо таке питання: як нарахувати «поточну» індексацію, якщо час відпрацьовано не повністю. Мінімум теорії та максимум практичних прикладів вже чекають на вас!

Зворотнiй зв'язок

Особова картка держслужбовця: чи потрібно переписувати при внесенні змін до чинної форми? (c. 22)

Чи правомірні вимоги вищої за рівнем установи щодо необхідності переписати (завести нові) Особові картки державного службовця у зв’язку з внесенням змін до чинної форми?

(лист Нацдержслужби від 27.09.2017 р. № 8097/11-17)

Майстер-кадр

Офіцери запасу: 100 % гарантій від роботодавця + нюанси-2018 (c. 23)

Нашого співробітника минулого року призвали на службу як офіцера запасу1. З моменту призову зберігаємо за ним місце роботи (посаду) та середній заробіток. Але тут «сарафанне радіо» принесло звістку, що це стосується тільки строковиків та контрактників. Невже, все даремно?

Офіцери запасу — це особи, які закінчили «військову кафедру». Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-ХІІ офіцери запасу у разі необхідності за наказом Міністра оборони України підлягають призову для проходження військової служби осіб офіцерського складу. Ця норма вперше застосована у 2017 році. Чи призиватимуть офіцерів запасу у 2018 році — допоки невідомо. — Прим. ред.

ист Мінсоцполітики від 27.09.2017 р. № 2447/0/101-17)

Майстер-клас від Держпраці: як не розорити бізнес через порушення законодавства про працю (c. 25)

Уже четвертий рік як запроваджено значні штрафи для порушників законодавства про працю — у ст. 265 КЗпП з 2015 року «оселилися» штрафи у прив’язці до МЗП, які стартують від 1 МЗП за порушення, а максимальний розмір становить 100 МЗП. З 2017 року штрафи виросли майже вдвічі у зв’язку із збільшенням МЗП. Проте, як свідчить інформація про накладення штрафів Держпраці, наших роботодавців це не лякає! Як і раніше, працівників офіційно не працевлаштовують, продовжують платити зарплату «в конверті» тощо. І тільки коли штрафують (наприклад, за неоформлення працівників — 30 МЗП за кожного працівника), починають обурюватися, що штрафи непідйомні, що це розорить бізнес, що потрібні інші методи, аніж «відрубувати голову бізнесу»…

Цього року Держпраці активізувалася в частині контролю за дотриманням норм трудового законодавства. Тому сьогодні ми проаналізуємо для вас найгучнішу інформацію про накладені штрафи. Зверніть увагу, що Держпраці щедро ділиться інформацією про виявлених порушників та застосовані санкції на своєму сайті (http://dsp.gov.ua). Не стоять осторонь і територіальні органи Держпраці в областях, активно розміщуючи інформацію на свої сайтах.

Сподіваємося, цей матеріал змусить багатьох роботодавців замислитися та навести лад у питанні дотримання законодавства про працю.

Судова практика

Шкідливі умови праці, а надбавки до зарплати немає. Що загрожує роботодавцю? (c. 20)

Величезні штрафи за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці змусили замислитися усіх роботодавців без винятку. Адже 10 МЗП за кожного працівника — це не жарти. А от чи є доплата за шкідливі умови праці мінімальною гарантією, за яку так серйозно штрафують? Розберемося на прикладі постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 07.11.2017 р. № 816/1758/171.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/70165788

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Про розрахунок норми тривалості роботи при тижневій нормі 36 годин (c. 6)

Державна служба України з питань праці

Лист від 16.11.2017 р. № 10998/4/4.1-ДП-17

Додаток до матеріалу:

Про розрахунок норми тривалості роботи при тижневій нормі 36 годин (c. 7)

Міністерство соціальної політики України

Лист від 22.03.2018 р. № 457/0/101-18/284

Додаток до матеріалу:

Щодо порядку проведення перевірок (c. 10)

Фонд соціального страхування України

Лист від 12.03.2018 р. № 6-29-794

Додаток до матеріалу:

Щодо ознак та переліку малозначних правопорушень (c. 13)

Міністерство соціальної політики України

Лист від 14.03.2018 р. № 414/0/101-18/283

Додаток до матеріалу:

Щодо звільнення від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого порушення (c. 14)

Державна служба України з питань праці

Лист від 01.03.2018 р. № 1562/3/4.1-ДП-18

Додаток до матеріалу:

Щодо надання роз’яснення поняття малозначності вчиненого правопорушення (c. 14)

Міністерство юстиції України

Лист від 06.03.2018 р. № 8887/4408-33-18/11.2.2

Додаток до матеріалу:

Щодо заповнення особової картки державного службовця (c. 22)

Національне агентство України з питань державної служби

Лист від 27.09.2017 р. № 8097/11-17

Додаток до матеріалу:

Щодо надання гарантій для офіцерів запасу (c. 24)

Міністерство соціальної політики України

Лист від 27.09.2017 р. № 2447/0/101-17

Додаток до матеріалу:

Календар
Сьогодні

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2018 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2018 року

Податкову декларацію з плати за землю за серпень 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за серпень 2018 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2018 року

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2018 року

Авансовий внесок з ЄП за вересень 2018 року (єдинниками груп 1 та 2)

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку