Уже четвертий рік як запроваджено значні штрафи для порушників законодавства про працю — у ст. 265 КЗпП з 2015 року «оселилися» штрафи у прив’язці до МЗП, які стартують від 1 МЗП за порушення, а максимальний розмір становить 100 МЗП. З 2017 року штрафи виросли майже вдвічі у зв’язку із збільшенням МЗП. Проте, як свідчить інформація про накладення штрафів Держпраці, наших роботодавців це не лякає! Як і раніше, працівників офіційно не працевлаштовують, продовжують платити зарплату «в конверті» тощо. І тільки коли штрафують (наприклад, за неоформлення працівників — 30 МЗП за кожного працівника), починають обурюватися, що штрафи непідйомні, що це розорить бізнес, що потрібні інші методи, аніж «відрубувати голову бізнесу»…
Цього року Держпраці активізувалася в частині контролю за дотриманням норм трудового законодавства. Тому сьогодні ми проаналізуємо для вас найгучнішу інформацію про накладені штрафи. Зверніть увагу, що Держпраці щедро ділиться інформацією про виявлених порушників та застосовані санкції на своєму сайті (http://dsp.gov.ua). Не стоять осторонь і територіальні органи Держпраці в областях, активно розміщуючи інформацію на свої сайтах.
Сподіваємося, цей матеріал змусить багатьох роботодавців замислитися та навести лад у питанні дотримання законодавства про працю.
Вікторія Змієнко