Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 19.08.2019

16

Тема номера


Відрядження для працівників КНП: визначаємося з орієнтирами

Працівники КНП періодично направляються у відрядження. Виникає питання: чи зобов’язане КНП дотримуватися положень Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом МФУ від 13.03.1998 р. № 59, та постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98?
(лист від 24.05.2019 р. № 05230-15-2/13698 (витяг))

Оплата праці

Відпускні — нарізно: внутрішньому суміснику відпускні рахуємо окремо (c. 23)

У попередньому матеріалі ми вже з’ясували, що внутрішнє сумісництво не обмежує працівника у трудових правах. Зокрема, такий працівник також має право на оплачувану щорічну основну відпустку. У цій статті розберемося, як правильно розрахувати середню для оплати днів відпустки внутрішнього сумісника.

Оксана Гузенко, Яна Ярошенко
Лікарняні та декретні для внутрішнього сумісника (c. 25)

Внутрішнє сумісництво — цікаве «трудове» явище, за якого працівникові вдається «сидіти на двох стільцях» в одного роботодавця. При розрахунку йому зарплати потрібно враховувати низку нюансів (див. на с. 31). А якщо в такого працівника настає тимчасова непрацездатність або відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, то кількість таких нюансів збільшується. Щоб легко справлятися з лікарняними та декретними працівників, які одночасно є внутрішніми сумісниками, читайте цю статтю.

Світлана Димитренко, Катерина Скрипкіна
Оплата праці внутрішнього сумісника (c. 31)

Внутрішнє сумісництво — незвичайне явище тільки з першого погляду. На практиці виявляється, що все буденно. Як ми вже з’ясували, з внутрішнім сумісником до допуску до роботи укладають окремий трудовий договір, оформлений наказом роботодавця, та повідомляють ДПІ про прийняття нового працівника (хоча для вас він і «старий»). І, безумовно, праця внутрішнього сумісника оплачується окремо від основного місця роботи. Подробиці й нюанси розглянемо в цій статті.

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна

Кадрові питання

Норма робочого часу на 2020 рік: від теорії до шпаргалки для 5-денки та 6-денки (c. 6)

З поняттям «норма тривалості робочого часу» знайомі всі бухгалтери із зарплати. Цей показник, як правило, щороку наводиться в листах Мінсоцполітики. Проте багато хто припускається поширеної помилки, вважаючи, що розрахована норма — законодавчо встановлена, а тому єдина для всіх працівників. Так, відомство, дійсно, пропонує зручну шпаргалку на рік. Але користуватися нею потрібно правильно. А в деяких випадках і зовсім доведеться визначати норму самостійно. Рекомендації щодо розрахунку норми ви знайдете в цій статті. А ще на вас очікує бонус — готові показники на 2020 рік для роботодавців на 5-денці та 6-денці.

Олена Усенко, Яна Ярошенко
Індивідуальна норма часу для внутрішнього сумісника (c. 17)

Внутрішні сумісники, як правило, працюють на умовах неповного робочого часу. А це сигнал для роботодавця — розрахувати індивідуальну норму робочого часу. Стаття-оберіг від поширених помилок, пов’язаних з розрахунком індивідуальної норми, до ваших послуг.

Олена Усенко, Яна Ярошенко
Скільки належить відпочивати внутрішньому суміснику? (c. 20)

Сумісництво, як правило, передбачає неповну зайнятість. Це позначається на тривалості роботи та, відповідно, на оплаті праці. А от що стосується трудових гарантій, то часто-густо обмежень немає. Розглянемо детальніше, на який вид відпусток та якої тривалості мають право внутрішні сумісники.
(лист Мінсоцполітики від 26.06.2019 р. № 751/0/204-19)

Олена Усенко, Яна Ярошенко

Оподаткування

Нюанси оподаткування зарплати внутрішнього сумісника: ПДФО, ВЗ, форма № 1ДФ (c. 33)

Працівниця працює за основним місцем роботи на посаді кондитера (0,5 зайнятості). Оклад — 10000,00 грн. Вона користується правом на ПСП «на дітей» (виховує двох дітей віком до 18 років; батько правом на збільшення граничного доходу кратно кількості дітей не користується). З 01.08.2019 р. працівниця працевлаштована за внутрішнім сумісництвом на посаду мийника посуду (0,25 зайнятості). Оклад — 4300,00 грн. Які особливості оподаткування зарплати треба враховувати роботодавцю?

Олександр Корчевний, Яна Ярошенко

Зворотний зв'язок

Основне місце роботи + сумісництво: нараховуємо ЄСВ правильно (c. 35)

Працівника, який працює на нашому підприємстві за основним місцем роботи, з 2 вересня 2019 року прийняли і за сумісництвом на умовах неповного робочого дня (4 год на день). Виникає питання: як правильно нараховувати ЄСВ та відображати зарплату працівника у формі № Д4?

Анжеліка Роговець, Тетяна Дзера
Індексуємо зарплату внутрішнього сумісника (c. 37)

У відділенні хірургії із зайнятістю 0,75 робочого часу працює сестра медична. З 01.08.2019 р. працівниця влаштувалася внутрішнім сумісником на 0,5 робочого часу сестрою медичної у відділення терапії. Останнє підвищення окладу за посадами — січень 2019 року. Як індексувати зарплату за внутрішнім сумісництвом?

Жанна Лаврентьєва ,
Основна посада + внутрішнє сумісництво & ненормований робочий день: чи можна поєднати? (c. 38)

На підприємстві є працівник, який працює за основним місцем роботи (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00) і додатково на половину зайнятості за такою ж посадою як внутрішній сумісник (з понеділка по середу з 17:30 до 21:30, у суботу з 8:00 до 17:00). Специфіка роботи на посаді передбачає іноді виконувати свою основну роботу поза межами робочого часу. Чи можливо цьому працівнику надати додаткову відпустку за ненормований робочий день за основним місцем роботи та за внутрішнім сумісництвом?

Олена Усенко, Діана Свиридова
Особливості ведення трудової книжки на внутрішнього сумісника (c. 40)

Як заповнити трудову книжку на працівника, який трудиться у нас за внутрішнім сумісництвом?

Ігор Биць
Внутрішній сумісник: чи можна ділити відпустку? (c. 41)

На підприємстві працює внутрішній сумісник. Він бажає свою основну щорічну відпустку поділити на частини. Чи має він на це право?

Олена Усенко, Діана Свиридова
Звільняємо сумісника: чи буде компенсація відпускних? (c. 42)

Працівник — внутрішній сумісник не використав щорічні основну та додаткову відпустки за сумісництвом. За основним місцем роботи відпустки використані. Працівник звільняється з роботи за сумісництвом. Чи потрібно йому виплачувати при звільненні компенсацію за невикористані дні відпустки?

Олена Усенко, Діана Свиридова
Відрядження для працівників КНП: визначаємося з орієнтирами (c. 43)

Працівники КНП періодично направляються у відрядження. Виникає питання: чи зобов’язане КНП дотримуватися положень Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом МФУ від 13.03.1998 р. № 59, та постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98?
(лист від 24.05.2019 р. № 05230-15-2/13698 (витяг))

Юлія Вітюк, Катерина Скрипкіна

ЗКС Пікчерс

Внутрішній сумісник: прийняття співробітника «під ключ» (c. 13)

Трудився-працював Василь у одного роботодавця за однією посадою. На роботу ходив, зарплату отримував. А тут новина: відкрито вакансію. І роботу цю Василь осилить, і зарплата не завадить, і неповний час працювати можна. А головне, що місце роботи — у того ж роботодавця. Отже, як Василь став внутрішнім сумісником...

Яна Ярошенко

Додатковi матерiали

Щодо заповнення таблиці 7 форми № Д4 на директора, медичного директора, головного лікаря комунального некомерційного підприємства (c. 5)

Пенсійний фонд України
Лист від 24.07.2019 р. № 22461/04-11
​Додаток до матеріалу:

Пенсійний фонд України
Щодо надання за сумісництвом додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (c. 22)

Міністерство соціальної політики України
​Лист від 26.06.2019 р. № 751/0/204-19
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо оплати праці працівників комунальних неприбуткових підприємств та нормативно-правових актів при направленні працівників у службові відрядження (c. 44)

Міністерство фінансів України
Лист від 24.05.2019 р. № 05230-15-2/13698 (витяг)
Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку