Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 03.09.2018
17

Тема номера


Нові правила отримання фінансування на виплату соцдопомог від ФСС з 1 жовтня 2018 року

Після реорганізації ФТВП, ФНВ та появи ФСС раніше чинні постанови, затверджені «старими» фондами, очікувано перезатверджуються ФСС. Не виняток і Порядок фінансування страхувальників — новий документ затверджено постановою від 19.07.2018 р. № 12 і набуде чинності вже 1 жовтня 2018 року. Тому настав час розібратися, як роботодавці отримуватимуть фінансування із зазначеної дати.

Оплата праці

Нові правила отримання фінансування на виплату соцдопомог від ФСС з 1 жовтня 2018 року (c. 13)

Після реорганізації ФТВП, ФНВ та появи ФСС раніше чинні постанови, затверджені «старими» фондами, очікувано перезатверджуються ФСС. Не виняток і Порядок фінансування страхувальників — новий документ затверджено постановою від 19.07.2018 р. № 12 і набуде чинності вже 1 жовтня 2018 року. Тому настав час розібратися, як роботодавці отримуватимуть фінансування із зазначеної дати.

Світлана Димитренко, Катерина Скрипкіна
Остаточний розрахунок з працівником: коли, як та скільки (c. 19)

Звільнення працівника — доволі серйозний процес, до якого і кадровику, і бухгалтеру потрібно підходити відповідально. Варто зробити неправильний «крок убік» і одразу ж на горизонті — відповідальність перед працівником, штрафи за порушення трудового законодавства і найнеприємніше — судові розгляди. Щоб уникнути можливих неприємностей, ми розберемося з однією з найважливіших складових розірвання трудового договору — остаточним розрахунком.

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна

Кадрові питання

Розрахунок кількості днів відпустки, що підлягають компенсації (c. 24)

Відпустка повинна надаватися днями відпочинку. І тільки у виняткових випадках її можна замінити грошовою компенсацією. Причому не кожен вид відпустки можна компенсувати. І не за весь час трудових відносин належить компенсація. Одним словом, відгадки на усі «компенсаційні» загадки в цьому матеріалі.

Олена Усенко, Яна Ярошенко
Тривалість робочого часу на 2019 рік: 5-денка, 6-денка вже пораховані (c. 31)

Норма тривалості робочого часу — постійний супутник бухгалтера із зарплати. Цей показник потрібний для планування роботи, розрахунку відпускних та лікарняних, контролю виконання законодавства з праці тощо. Рекомендації щодо розрахунку норми ви знайдете в цій статті. А ще на вас очікує бонус — готові показники на 2019 рік для роботодавців не тільки на 5-денці, а й на 6-денці.

Олена Усенко, Яна Ярошенко

Звітність

Декретні: відображаємо в новій формі № Д4 (c. 7)

Якщо працівниця надала листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, оформлений та виданий за встановленою формою, то роботодавець зобов’язаний надати їй відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами та виплатити декретні за рахунок ФСС. Потім усі ці події треба відобразити у формі № Д4. Оскільки вже за серпень 2018 року потрібно подавати оновлений звіт з ЄСВ, розглянемо, як це зробити правильно.

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера, Катерина Скрипкіна

Судова практика

Перекваліфікація ЦПД у трудовий договір — вивчаємо свіжу судову практику (c. 39)

Це питання древнє, але особливу популярність він став набирати після двох подій: (1) після того, як у 2015 році за це порушення було запроваджено штраф у 30-кратному розмірі МЗП, і (2) після того, як у 2017 році власне МЗП була підвищена у 2 рази. І на сьогодні його актуальність, на жаль, не відпала. І навіть навпроти — зросла (особливо в контексті чуток про чергове можливе підвищення МЗП).

Цей матеріал дозволить вам ознайомитися з останньою судовою практикою з цього питання — насамперед, щоб ви не наступили на граблі, на які хтось вже наступив до вас.

Віктор Сахаров

Зворотний зв'язок

Відпустка «на дітей» за рік прийняття та звільнення: перевитрата чи борг? (c. 37)

Працівницю прийнято на роботу в червні 2012 року, а у вересні їй надано відпустку «на дітей» за цей рік. До працевлаштування до нашої установи вона працювала за основним місцем роботи в іншого роботодавця. За 2013–2017 рр. таку відпустку вона використала повністю. У лютому 2018 року працівниця звільнена за переведенням до вищої за рівнем організації. Відпустка «на дітей» за 2018 рік їй надана не була (заяву на відпустку не подавала), компенсацію при звільненні за переведенням не виплатили, вважаючи, що вона скористається правом на таку відпустку у нового роботодавця. У вересні 2018 року працівниця звернулася за новим місцем роботи з проханням надати їй відпустку «на дітей» за 2018 рік. Проте новий роботодавець відмовляє, мотивуючи тим, що відпускні мають бути перераховані попереднім роботодавцем (тобто нами). Як бути в такій ситуації?

Олена Усенко, Яна Ярошенко

Життєва оповідка

Випадковий зріз знань щодо ПСП при звільненні (c. 42)

Літо. Їду в електричці на дачу, нікого не чіпаю. І якщо Петро АС - людина ні-ні та й задрімає, то от Петро АC-головбух не дрімає ніколи. По сусідству сидять дві дівчинки-студентки й щось жваво обговорюють. Із контексту виловлюю фразу: «... у місяці звільнення ПСП не застосовують. Я у бабусі запитувала, а вона ж головбух…». Я аж закашлявся!

Петро АС

ЗКС Пікчерс

Казка-тренажер з подання Повідомлення про прийняття на роботу (ґрунтується на реальних подіях та законодавстві) (c. 46)

Читайте казку й перевіряйте свої знання про подання Повідомлення про прийняття працівника на роботу... Отже, казка... «До серйозної установи «Ріпка», де керівник — Дід Михайло Потапич, а головний бухгалтер — Бабка Марія Іванівна, приймають на роботу працівницю — Онуку Василину Луківну. Треба ж на «новачка» подати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, форму якого наведено в додатку до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413. І все б добре (заповнити форму нескладно), але співбесіду Онука В.Л. пройшла в п’ятницю 31.08.2018 р. (дата наказу про прийняття), а на роботу вона повинна вийти в понеділок 03.09.2018 р. І тут почалося...

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо строків виплати заробітної плати (c. 6)

Міністерство соціальної політики України

Лист від 23.07.2018 р. № 1305/0/101-18/28

Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо перенесення строків виплати заробітної плати в наступні періоди (c. 6)

Державна служба України з питань праці

Лист від 25.07.2018 р. № 5870/4/4.1-ДП-18

Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
29.06.21

ЄСВ з зарплати (доходу) за травень 2021 року (гірничі підприємства)

30.06.21

ПДВ за травень 2021 року

Акцизний податок за травень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2021 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку