Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 15.01.2018
1

Тема номера


Статистична звітність із праці у 2018 році: перелік форм та строки подання

Подання статистичних звітів із праці — один із елементів роботи спеціалістів кадрових і бухгалтерських служб. Статистична звітність складається за даними первинної облікової документації та бухгалтерського обліку згідно з розрахунково-платіжними документами, за якими працівникам були здійснені нарахування та проведені розрахунки із заробітної плати. Тож розгляньмо, яку звітність з праці мають подавати до органів статистики підприємства, установи, організації протягом 2018 року.

Оплата праці

Зарплата за першу половину місяця: нюанси-2018 (c. 22)

Після новорічно-різдвяних свят розпочинаємо все з чистого аркуша з вірою у краще. Як то кажуть, «годину втісі, роботі час», тож час братися за роботу. І, звісно, треба підготуватися до виплати працівникам зарплати за першу половину місяця. Усю необхідну для цього інформацію ви знайдете у запропонованій статті.

Звітність

5 % квота робочих місць за 2017 рік: звіт про виконання (c. 11)

Один з численних обов’язків українських роботодавців — виконання 5 % квоти робочих місць. За підсумками 2017 року вже традиційно необхідно подати відповідний звіт. Хто зобов’язаний його подавати? За якою формою? Чи треба врахувати зміни в законодавстві, що сталися у 2017 році? Про всі нюанси виконання квоти у 2017 році ви дізнаєтеся з цієї статті.

(лист Мінсоцполітики від 16.11.2017 р. № 718/0/126-17/241)

Статистична звітність із праці у 2018 році: перелік форм та строки подання (c. 18)

Подання статистичних звітів із праці — один із елементів роботи спеціалістів кадрових і бухгалтерських служб. Статистична звітність складається за даними первинної облікової документації та бухгалтерського обліку згідно з розрахунково-платіжними документами, за якими працівникам були здійснені нарахування та проведені розрахунки із заробітної плати. Тож розгляньмо, яку звітність з праці мають подавати до органів статистики підприємства, установи, організації протягом 2018 року.

Зворотний зв'язок

Зарплата за першу половину місяця: які штрафи загрожують? (c. 25)

Які штрафи можуть застосувати до роботодавця, якщо він виплачує зарплату раз на місяць? Чи будуть штрафи, якщо роботодавець порушить строк виплати авансу, наприклад, замість 22.01.2018 р. виплатить 23 січня?

Які штрафи за виплату авансу в сумі меншій, аніж зазначено у ч. 3 ст. 115 КЗпП та ч. 3 ст. 24 Закону про оплату: 1 МЗП чи 10 МЗП?

Звіт про заброньованих: подають усі(!) до 1 лютого (c. 27)

У вашій газеті («ЗКС», № 19/2017, с. 4) сказано про те, що в частині перевірок військового обліку перевіряють і так званий Звіт щодо заброньованих. Причому його повинні подавати не лише ті, у кого є заброньовані. Розкажіть детальніше про цей Звіт: хто і коли його подає, що в ньому треба вказувати?

Зміни в Законі про бухоблік з 01.01.2018 р.: що чекає головного бухгалтера? (c. 30)

З 2018 року набирають чинності зміни до Закону про бухоблік1. Чули, що головний бухгалтер повинен мати стаж як мінімум 3 роки. Чи правда це і що буде, якщо ми не виконаємо ці норми?

Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV.
Інструктор-методист та бухгалтер ДЮСШ: який розряд встановити з 1 вересня 2017 року (c. 32)

Згідно з постановою Кабміну «Про внесення змін до розділу VI додатка 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 12.07.2017 р. № 5061 тарифні розряди окремих категорій працівників закладів фізичної культури та спорту з 01.09.2017 р. підвищуються на 2 позиції.

Про ці зміни читайте у «ЗКС», № 15/2017, с. 8.

Комунальний заклад «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа із дзюдо та регбі» звертається до вас із проханням надати пояснення: за яким тарифним розрядом розраховувати заробітну плату інструктору-методисту дитячо-юнацької спортивної школи, який не має вищої фахової освіти, та бухгалтеру школи? До 01.09.2017 р. у інструктора-методиста був 8 тарифний розряд, у бухгалтера — 9 тарифний розряд.

Життєва оповідка

Передплатницька вірність, або Від добра добра не шукають (c. 33)

Пробач мене, моя люба

«Зарплата та кадрова справа»:

Весь рік я ходив «наліво»,

Хоч думав: ходжу направо 

Ні-ні, тут немає крамоли,

Я чесна, порядна людина:

Вірний своїй дружині,

Маю онуків від сина.

Є інший тягар на серці,

Про таке ще кажуть в народі:

Добра від добра не шукають.

Я це перевірив та й годі.

Люблю «червону газету»

(скорочено «ЗКС»1):

Для тих, кому важлива рима, тут та далі «ЗКС» читається як «Зе.Ка.еС». — Прим. автора.

Та все ж передплачував інші,

Бо мав свій на то інтерес.

ЗКС Пікчерс

Перші підказки на відпускній сезон-2018 (c. 34)

Ближче до літа ми присвячуємо відпусткам цілий тематичний випуск. Але працівники можуть йти у відпустку вже з січня 2018 року. Тому пропонуємо стислий довідник, який стане вам у пригоді на весь 2018 рік. Бонус: уперше корисна інформація надана у вигляді коміксів (користуйтеся шпаргалками з посмішкою!).

Довідник бухгалтера та кадровика

Норма тривалості робочого часу для 5-денки (вихідні — субота, неділя) (c. 36)

У «ЗКС», № 19/2017, с. 17 ми навели детальну інструкцію, як розраховувати норму тривалості робочого часу на рік. Причому окремо порахували норму для працівників на 5-денці (вихідні  субота та неділя)1 і 6-денці (вихідний  неділя). Але! ВРУ внесла свої корективи: з 02.12.2017 р. набрав чинності Закон № 22112який «перетасував» святкові та неробочі дні. 

Норма тривалості робочого часу для 6-денки (вихідний — неділя) (c. 38)

Ще раз нагадуємо, що норма робочого часу працівників може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, тривалості робочого дня, коли встановлені вихідні тощо. Тож норму робочого часу роботодавці повинні розраховувати самостійно виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог ст. 50−53, 67 та 73 КЗпП.

Бухгалтеру на допомогу: шпаргалка на 2018 рік (c. 40)
Індекси для проведення індексації зарплати за січень 2018 року (c. 43)
Категорії осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (c. 45)
Кваліфікаційна характеристика техніка-мехатроніка (код КП 3115) (c. 46)

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за червен

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ) за червень

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку