Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 28.01.2019
2

Тема номера


Нараховуємо та сплачуємо ЄСВ у 2019 році: керівництво до дії

ЄСВ — один з обов’язкових платежів, які роботодавець зобов’язаний сплачувати до бюджету при кожній виплаті зарплати, лікарняних, декретних, винагород за договорами ЦПХ. Як правильно виконувати цей обов’язок у 2019 році, розглянемо в цій статті.

Документи та коментарi

Перенесення робочих днів у 2019 році. Норма часу для 5-денки з урахуванням перенесення та без нього (c. 4)

(коментар до розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 р. № 7-р)

Перевірки-2019: мораторій завершився! Контролюючі органи діють за планом (c. 7)

(коментар до наказу Державної регуляторної служби від 15.11.2018 р. № 152, наказу Держпраці від 29.11.2018 р. № 126, наказу ПФУ від 29.11.2018 р. № 187)

Лікарняні та декретні: в розрахунковому періоді відпустка без збереження зарплати більшої тривалості — скільки днів виключати? (c. 9)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 15.11.2018 р. № 323/0/247-18)

Оподаткування

Нараховуємо та сплачуємо ЄСВ у 2019 році: керівництво до дії (c. 12)

ЄСВ — один з обов’язкових платежів, які роботодавець зобов’язаний сплачувати до бюджету при кожній виплаті зарплати, лікарняних, декретних, винагород за договорами ЦПХ. Як правильно виконувати цей обов’язок у 2019 році, розглянемо в цій статті.

Оподаткування зарплати у 2019 році (c. 19)

Якщо у вас є працівники, отже, ви платите їм зарплату. Якщо ви платите зарплату, отже, на початку року у вас виникає запитання: що змінилося в оподаткуванні такої виплати? Заспокоїмо: радикальних змін немає, а всілякі «окремості» зараз розглянемо.

Зворотний зв'язок

Відпустка без збереження зарплати більшої тривалості = відпустка без збереження зарплати надана з порушенням (c. 23)

За рішенням керівника на прохання працівника (заява) у зв’язку із сімейними обставинами йому надано відпустку відповідно до ст. 26 Закону про відпустки тривалістю 20 днів. Тобто фактично така відпустка була надана більшої тривалості, аніж прописано у ст. 26 Закону про відпустки — 15 к. дн. на календарний рік.

Таку відпустку було надано працівнику, оскільки вона йому необхідна у зв’язку із сімейними обставинами, а свою щорічну відпустку працівник використав навіть за робочий рік наперед. До того ж він не має права на отримання відпустки відповідно до ст. 25 Закону про відпустки. Тож керівник пішов назустріч працівнику й надав можливість не виходити на роботу, оформивши саме відпустку без збереження зарплати, але понад строк, зазначений у ст. 26 Закону про відпустки.

Вважати дні, надані понад 15 к. дн., іншим видом відпустки чи це саме відпустка без збереження зарплати відповідно до ст. 26 Закону про відпустки, але надана більшої тривалості, аніж передбачено цією нормою?

Життєва оповідка

Як нецільова благодійна допомога допомогла «піти» від податків (c. 25)

— Машенько, дорогенька, з мину... — почав було я свою привітальну промову по телефону, але Машенька мене перебила.

— Петю, не той настрій. — Я витримав паузу. Ви ж пам’ятаєте, що Маша — це моя колишня староста в університеті, а старост «колишніх» не буває1? Маша видихнула й заторохтіла. — Знаєш, Петю, що буває, коли головний бухгалтер йде у відпустку на кілька днів перед виплатою зарплати?

Про це Петро АС нам розповів у «ЗКС», № 4/2018, с. 25. — Прим. ред.

— Як в анекдоті: «У відпустку пішов начальник, а відпочив увесь колектив»? — я постарався розрядити обстановку, але даремно... — Якби ж то... Уяви: на святковому корпоративі директор несподівано оголошує премію за найкращий маскарадний костюм. І ось виходжу я після відпустки і бачу, що премія виплачена, а податки-то з неї не сплачені. Сиджу — розгрібаю.

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
09.07.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за червен

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ) за червень

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку