Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 10.12.2018

23

Тема номера


Перерахунок ПДФО-2018: покрокова інструкція

Річний перерахунок ПДФО проводиться з метою перевірити, чи правильно визначені суми ПДФО за кожен місяць звітного року щодо працівників, які користуються правом на застосування ПСП, уточнити нараховані доходи за кожним місяцем звітного року. Звісно, 2018 рік не виняток, і настав час підбити ПДФО-підсумки за цей рік. Адже підсумки перерахунку мають потрапити у форму № 1ДФ за IV квартал 2018 року. Почнемо!

Оплата праці

Операція «індексація». Сумісники (c. 9)

Ось і дійшла черга до сумісників. Зарплата сумісника теж індексується, але... зі своїми особливостями, і навіть труднощами. Що і як — зараз усе розберемо.

Яна Ярошенко

Кадрові питання

Профспілки немає… Хто уповноважений представляти інтереси трудового колективу? (c. 17)

Відсутність профспілки на підприємстві — доволі поширена ситуація в теперішній час1. Але КЗпП все одно обмежує роботодавця у прийнятті певних рішень самостійно й вимагає узгодження з органом, уповноваженим представляти інтереси трудового колективу. Що ж це за орган, який може замінити профспілку? Як він створюється та функціонує? Відповіді знайдете в цьому матеріалі.

Для тих, у кого є профспілка, буде корисна стаття з «ЗКС», № 18/2018, с. 16.
Діана Свиридова

Звітність

Двічі в одну річку: вирішуємо ЄСВ-питання, якщо звільнили працівника, а потім прийняли (c. 25)

Життя мінливе… Мінливі й настрої та рішення людей. Ще минулого тижня ви здійснили остаточний розрахунок з одним із працівників (і, можливо, він навіть обіцяв ніколи не повертатися). А вже сьогодні прийшов влаштовуватися на роботу. Знайомо? «Так», — відповість багато хто. У такій ситуації у бухгалтера неодмінно виникне запитання: як правильно нарахувати ЄСВ? Із ним ми розберемося в цій статті.

Анжеліка Роговець, Тетяна Дзера, Катерина Скрипкіна

Оподаткування

Перерахунок ПДФО-2018: покрокова інструкція (c. 20)

Річний перерахунок ПДФО проводиться з метою перевірити, чи правильно визначені суми ПДФО за кожен місяць звітного року щодо працівників, які користуються правом на застосування ПСП, уточнити нараховані доходи за кожним місяцем звітного року. Звісно, 2018 рік не виняток, і настав час підбити ПДФО-підсумки за цей рік. Адже підсумки перерахунку мають потрапити у форму № 1ДФ за IV квартал 2018 року. Почнемо!

Надія Філіпповських, Катерина Скрипкіна

Судова практика

Не виплачуємо компенсацію за невикористану відпустку: порушуємо мінімальні гарантії в оплаті праці чи ні? Вирішує суд (c. 44)

Держпраці під час проведення інспекційних відвідувань активно шукає роботодавців, які порушують норми трудового законодавства. Серед усіх порушень особливе місце займає недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Штраф за це порушення — 10 МЗП за кожного «ображеного» працівника. Сума чималенька. Змусить замислитися всіх роботодавців без винятку.

Дуже часто зустрічається таке порушення, як невиплата при звільненні компенсації за невикористану відпустку. Цей факт розцінюється Держпраці як недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, що карається штрафом в 10 МЗП. Що із цього приводу думає суд, розберемося на прикладі рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.07.2018 р. № 809/822/181.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75421843
Діана Свиридова

Зворотний зв'язок

Впродовж одного місяця працівника звільнено й знову прийнято на роботу: оподаткування зарплати (c. 31)

Працівник підприємства працює за основним місцем роботи на умовах неповного робочого часу (0,5 окладу). Оклад за посадою — 4500,00 грн. 09.11.2018 р. працівника звільнено за власним бажанням. При проведенні остаточного розрахунку йому нараховано зарплату та компенсацію за невикористану відпустку в загальній сумі 1200,00 грн. При розрахунку ПДФО до зарплати працівника застосована ПСП у розмірі 881,00 грн (є заява працівника про застосування ПСП). Із суми остаточного розрахунку утримано ПДФО в розмірі 57,42 грн, ВЗ — 18,00 грн.

19.11.2018 р. ця ж фізособа прийнята знову на роботу на основне місце роботи на умовах повного робочого часу (оклад — 7700,00 грн). За фактично відпрацьований час з 19 по 30 листопада 2018 року працівнику нарахована зарплата в розмірі 3500,00 грн. Як правильно утримати ПДФО із зарплати працівника за фактично відпрацьовані дні після чергового прийняття на роботу?

Катерина Скрипкіна
Підстави для застосування ставки ЄСВ 8,41 % до доходів працівника з інвалідністю (c. 33)

27 листопада 2018 року на роботу прийнято працівника. 3 грудня 2018 року він надав довідку до акта огляду в МСЕК, яку ми завірили. Цього документа достатньо для застосування ставки ЄСВ 8,41 % вже у грудні чи потрібна ще індивідуальна програма реабілітації?

Анжеліка Роговець
Заява-розрахунок: заповнюємо дані про стаж у колонці 21 для лікарняних (c. 34)

Як заповнити колонку 21 розділу І додатка 1.1 заяви-розрахунку на працівника, у якого страховий стаж 10 років: потрібно вказати 120 місяців? У нашому відділенні Фонду кажуть, що слід вказати 96 місяців.

(роз’яснення ФСС від 15.11.2018 р.)

Вікторія Змієнко
Обираємо код КП для фахівця з охорони (c. 36)

Чим відрізняються професійні назви робіт: «охоронець» (код КП 5169) та «охоронник» (код КП 5169)? У них однакові коди КП. Коли вводять посаду «сторож» (код КП 9152; код ЗКППТР 18883)? Хто має вводити посаду «професіонал з охоронної діяльності та безпеки» (код КП 2423)?

Олександр Носіков

ЗКС Пікчерс

Форма № 3-ПН чи... манікюр? (c. 39)

Одного разу знадобилося Юлії — бухгалтеру невеликої фірми — подати до Центру зайнятості (далі — ЦЗ) Інформацію про попит на робочу силу (вакансії) за формою № 3-ПН1. І все б нічого: заповнювати форму нескладно та подати можна до будь-якого ЦЗ, але... Скоро свята, в салонах краси запис, а без манікюру настрій не той! Сучасна бухгалтер не робить вибір між потрібним і дуже потрібним, якщо, звісно, знає, як скористатися онлайн-сервісами. Сидячи в салоні краси, прямо з планшета Юлія зайшла на сайт Державної служби зайнятості(www.dcz.gov.ua).

Форму затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 316.
Яна Ярошенко

Додатковi матерiали

Про використання розширених назв посад (c. 6)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 19.10.2017 р. № 2599/0/101-17
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо зарахування до стажу педагогічної роботи періоду відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (c. 8)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 09.10.2018 р. № 19456/0/2-18/28
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо обчислення страхового стажу для заповнення нової заяви-розрахунку (c. 35)

Фонд соціального страхування України
Роз’яснення від 15.11.2018 р.
Додаток до матеріалу:

Фонд соціального страхування України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку