Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 22.08.2016
16

Тема номера


Кадрові питання

Яким буде новий Трудовий кодекс України — умови праці, робочий час (частина 2) (c. 10)

На продовження публікації, надрукованої у «ЗКС», № 15/2016, сьогодні розглянемо, що саме в Трудовому кодексі України (ТКУ) сказано про умови праці працівників. Чи дійсно будемо працювати по 12 годин на день? Розвіємо ці та інші міфи у сьогоднішній статті.

Розширення та звуження посадових обов’язків працівників: нормативні та правові підстави (c. 15)

Актуальність цієї теми зростає кожного разу, коли роботодавцю доводиться оптимізувати чисельність персоналу на підприємстві, не зменшуючи при цьому продуктивність праці. Іноді складно відмовитися від роботи деяких працівників, які зарекомендували себе якнайкраще, але підприємство має зробити вибір у бік зменшення навантаження на фонд оплати праці, відправляючи співробітників у відпустки (чергові, без утримання тощо) або взагалі звільняючи їх. Та якщо все-таки це відбувається, працівники відділу кадрів і такі співробітники розуміють, що при зміні чисельності персоналу види робіт не змінюються. А буває і так, що обсяг цих робіт не зменшується. Тому виникають слушні запитання: як розподілити посадові обов’язки між співробітниками, не порушуючи норми трудового законодавства? Які види робіт може виконувати працівник, який не має відповідної кваліфікації?

Трапляються ситуації, коли під час роботи потрібно «довантажити» працівника. Наприклад, минулоріч з’явилася нова норма про необхідність подання до фіскального органу повідомлення про прийняття на роботу. А за неподання — чималий штраф. Кого і як «довантажити» цими обов’язками?

На ці та інші запитання ми з вами знайдемо правильні відповіді у цій публікації.

Зворотний зв'язок

Затримали виплату остаточного розрахунку: злочин і покарання (c. 20)

У липні 2016 року двоє працівників звільнені за власним бажанням. З одним не розрахувалися в день звільнення, а іншому в день звільнення остаточний розрахунок виплатили не повному обсязі (помилково не виплатили суму компенсації за невикористану відпустку). Що загрожує підприємству і його посадовим особам за затримку виплати остаточного розрахунку, а також його виплату не в повному обсязі?

Візитки: чи сплачувати з них податки? (c. 21)

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО в разі видачі роботодавцем візитних карток для працівників, на яких зазначені, зокрема, логотип, реквізити суб’єкта господарювання та особисті дані конкретного працівника?

Розмови по мобільному телефону: платити чи не платити податки? (c. 22)

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО, якщо юридична особа оплачує вартість виробничих розмов, які здійснюють її працівники з мобільних телефонів, що обліковуються на балансі юридичної особи?

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт про товарооборот торгової мережі за червень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за червень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

Завтра

Звіт з праці за червень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за ІІ квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.07.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку