Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 22.08.2016
16

Тема номера


Яким буде новий Трудовий кодекс України — умови праці, робочий час (частина 2)

На продовження публікації, надрукованої у «ЗКС», № 15/2016, сьогодні розглянемо, що саме в Трудовому кодексі України (ТКУ) сказано про умови праці працівників. Чи дійсно будемо працювати по 12 годин на день? Розвіємо ці та інші міфи у сьогоднішній статті.

Кадрові питання

Яким буде новий Трудовий кодекс України — умови праці, робочий час (частина 2) (c. 10)

На продовження публікації, надрукованої у «ЗКС», № 15/2016, сьогодні розглянемо, що саме в Трудовому кодексі України (ТКУ) сказано про умови праці працівників. Чи дійсно будемо працювати по 12 годин на день? Розвіємо ці та інші міфи у сьогоднішній статті.

Розширення та звуження посадових обов’язків працівників: нормативні та правові підстави (c. 15)

Актуальність цієї теми зростає кожного разу, коли роботодавцю доводиться оптимізувати чисельність персоналу на підприємстві, не зменшуючи при цьому продуктивність праці. Іноді складно відмовитися від роботи деяких працівників, які зарекомендували себе якнайкраще, але підприємство має зробити вибір у бік зменшення навантаження на фонд оплати праці, відправляючи співробітників у відпустки (чергові, без утримання тощо) або взагалі звільняючи їх. Та якщо все-таки це відбувається, працівники відділу кадрів і такі співробітники розуміють, що при зміні чисельності персоналу види робіт не змінюються. А буває і так, що обсяг цих робіт не зменшується. Тому виникають слушні запитання: як розподілити посадові обов’язки між співробітниками, не порушуючи норми трудового законодавства? Які види робіт може виконувати працівник, який не має відповідної кваліфікації?

Трапляються ситуації, коли під час роботи потрібно «довантажити» працівника. Наприклад, минулоріч з’явилася нова норма про необхідність подання до фіскального органу повідомлення про прийняття на роботу. А за неподання — чималий штраф. Кого і як «довантажити» цими обов’язками?

На ці та інші запитання ми з вами знайдемо правильні відповіді у цій публікації.

Зворотний зв'язок

Затримали виплату остаточного розрахунку: злочин і покарання (c. 20)

У липні 2016 року двоє працівників звільнені за власним бажанням. З одним не розрахувалися в день звільнення, а іншому в день звільнення остаточний розрахунок виплатили не повному обсязі (помилково не виплатили суму компенсації за невикористану відпустку). Що загрожує підприємству і його посадовим особам за затримку виплати остаточного розрахунку, а також його виплату не в повному обсязі?

Візитки: чи сплачувати з них податки? (c. 21)

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО в разі видачі роботодавцем візитних карток для працівників, на яких зазначені, зокрема, логотип, реквізити суб’єкта господарювання та особисті дані конкретного працівника?

Розмови по мобільному телефону: платити чи не платити податки? (c. 22)

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО, якщо юридична особа оплачує вартість виробничих розмов, які здійснюють її працівники з мобільних телефонів, що обліковуються на балансі юридичної особи?

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента за 2020 рік

Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента

Фінзвітність за 2020 рік до органів статистики (усі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку