Журнали

Документи та коментарi

Воєнний стан та мобілізацію продовжено до 21 листопада 2022 року. Карантин — до 31 грудня 2022 року (c. 4)

(коментар до Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 12.08.2022 р. № 573/2022, затвердженого Законом України від 15.08.2022 р. № 2500-IX та Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 12.08.2022 р. № 574/2022, затвердженого Законом України від 15.08.2022 р. № 2501-IX)

Вікторія Змієнко

Оплата праці

Стаття-нагадувалка про «постійну» індексацію (c. 7)

Як ви вже знаєте, дія воєнного стану не позначається на обов’язку нараховувати індексацію працівникам і виплачувати відповідні суми. Але в вирі подій не слід забувати, що індексація буває «поточна» і «постійна». Поговоримо про те, що трапляється не так часто, — про «постійну» індексацію. Особливо ця стаття наразі буде цікава для медичних КНП та деяких бюджетників. Але спочатку згадаємо основи.

Яна Ярошенко

Кадрові питання

Все про неявки з нез’ясованих причин («НЗ»): оплата, хвороба, простій, відпустки, звітування та інші нюанси (c. 11)

Під час війни у роботодавців дуже багато випадків табелювання позначкою «НЗ» — неявки з нез’ясованих причин (цифровий код — «28»). Тож недивно, що отримуємо чималу кількість запитань на кшталт: «Працівник у березні-червні не працював, в табелі дні неявки йому проставлялись як «НЗ». У липні працівник надіслав фото заяви про звільнення і повідомив, що він виїхав за кордон. У табелі дні неявки змінено з «НЗ» на «І». Чи виключаються дні неявки працівника з РП під час обчислення середньої заробітної плати для компенсації невикористаних днів відпустки? Чи діє тут норма абз. 6 п. 2 Порядку № 100?». Тож розберемося, що це за такий час і як він впливає на розрахунок відпускних, компенсації відпускних, виплат з нарахувань за 2 місяці, лікарняних та декретних. У цій статті систематизуємо все про «НЗ» та на що це впливає в «зарплатно-кадровому житті» такого працівника.
Що таке «НЗ» та перетворення його на «І»
Працівник за кордоном під час простою: «НЗ» чи простій?
Призупинення та «НЗ»
Що з оплатою праці за дні «НЗ»?
Якщо в періоді «НЗ» з’явився е-лікарняний
«НЗ», «І» та відпустка/ компенсація відпускних
«НЗ», «І» та середньоденна з виплат за 2 місяці
«НЗ», «І» та розрахунок лікарняних і декретних
СКШП — чи враховувати?
ЄСВ та «НЗ»
Податковий розрахунок
Чи можна звільнити в період «НЗ»?

Вікторія Змієнко

Зворотний зв'язок

«Зниклий» працівник — чи можливо призупинити трудовий договір? (c. 21)

На жаль, з моменту початку воєнних дій та оголошення воєнного стану на території нашої держави чимало роботодавців зіткнулось з проблемою «зниклих» працівників, до яких неможливо ані додзвонитись, ані дописатись. Хтось із працівників виїхав за кордон і зв’язку з ними немає, деякі перебувають в окупації і не можуть надати відомості про себе… Насправді причин багато. Тож до нашої редакції надходять запитання, як бути роботодавцю з цими «зниклими» працівниками? Чи можливо призупинити трудовий договір, коли немає можливості надати роботу та повідомити працівника?

Діана Свиридова
Відпустка частинами під час війни: пильнуйте правила (14 днів однією частиною ніхто не відміняв)! (c. 22)

Працівниці надано відпустку з 01.08.2022 р. на 14 к. дн., з яких 1 к. дн. за робочий рік з 15.12.2020 р. по 14.12.2021 р. і 13 к. дн. за робочий рік з 15.12.2021 р. по 14.12.2022 р. Чи можна під час війни надавати відпустку частинами?

Яна Ярошенко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку