Анонси

Ранг при переході з держслужби на службу в ОМС: залишити старий чи присвоїти новий?

(коментар до листа НАДС від 18.12.2019 р. № 9449/13-19)

Уповноважена особа: призначаємо для спрощених закупівель з 19.04.2020 р. та готуємося до 2022 року

Уповноважена особа — фігура в сфері публічних закупівель не нова. Проте із введенням в дію з 19.04.2020 р. нової редакції Закону № 922 виникає низка питань стосовно правильного оформлення та оплати праці уповноваженої особи. Річ у тім, що з цієї дати тільки уповноважена особа є відповідальною за організацію та проведення спрощених закупівель. Яким чином забезпечити наявність уповноваженої особи в установі? Розберемося разом.

Система пожежної сигналізації: нюанси закупівлі, обліку + КЕКВ

Керівники бояться перевірок як вогню, а от вірогідність того, що може трапитися лихо, пов’язане з вогнем, іноді відкидають — «може, обійдеться». Подбати про безпеку людей та схоронність майна — це святий обов’язок управлінця. Тож радимо не чекати неприємностей, а встановлювати систему пожежної сигналізації. Вона дозволить завчасно сповістити про первинні прояви виникнення пожежонебезпечної ситуації. В статті ми детально розглянемо визначення КЕКВ та всі нюанси обліку при встановленні системи пожежної сигналізації.

Сестра медична старша в ЗДО: визначаємося із необхідною кількістю посад

Як визначити необхідну чисельність сестер медичних старших у закладі дошкільної освіти (ЗДО) при наявності шести груп дітей та тривалості роботи груп — 10,5 години? Який графік роботи має бути в працівників, які обіймають таку посаду?

(лист МОН від 02.05.2018 р. № 2.4-1054)

Розраховуємо лікарняні й декретні у 2020 році

Для того, щоб виплатити лікарняні або декретні, потрібно виконати низку дій — від призначення виплат комісією (уповноваженим) із соціального страхування до отримання фінансування від ФСС. До того, як звернутися із заявою-розрахунком до свого робочого органу ФСС за отриманням фінансування, бухгалтер повинен розрахувати лікарняні й декретні. Як це зробити правильно у 2020 році, зараз з’ясуємо!

У школах та садочках карантин: оформлюємо відсутність на роботі батьків неповнолітніх дітей

Зима надворі. А це, як відомо, час спалахів ГРВІ та грипу, що можуть стати причиною запровадження карантину в дитячих садках та навчальних закладах. Діти радіють додатковим канікулам, особливо ті, хто не встиг захворіти. А от для працюючих батьків, яким нема з ким залишити вдома на цей час дитину, карантин — складна проблема. У роботодавців така ситуація теж не викликає ентузіазму. Отже, пропонуємо декілька варіантів для знаходження компромісу між працівниками та роботодавцями. Але зауважте, що запропоновані далі варіанти розвитку подій розраховані для здорових дітей. А у разі, якщо дитина хвора, батьки мають право на лікарняний до 14 к. дн.

Стоп-коронавірус, або Що може зробити роботодавець?

У суспільстві активно обговорюється тема поширення страшного «китайського коронавіруса». І це на тлі чергового спалаху грипу і сезонних ГРВІ. Про організацію робочого процесу батьків у період встановлення карантину для дітей читайте на с. 19. А у межах цієї публікації розглянемо варіанти профілактики захворюваності, які вже практикують наші читачі. Коментарі редакції додаються.

Електронні лікарняні: як це буде

Працівники надають листки непрацездатності на паперових бланках. У новинах читали про запуск електронних лікарняних. Коли це запрацює?

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Валютні питання: що дозволено законодавством

У 2019 році відбулася своєрідна «революція» у валютному регулюванні. Чинні до лютого 2019 року правила зазнали лібералізації, і багато валютних обмежень було знято. І хоча з того моменту минув уже рік, деякі суб’єкти господарювання досі побоюються здійснювати операції, чітко не регламентовані законодавством. Як то кажуть, усі знають, що світлофор зламаний, але все одно бояться їхати на червоне світло.
У зв’язку з цим ми вирішили нагадати вам, які операції можна здійснювати за чинними на сьогодні валютними правилами.

Номер групи коригування: як правильно вказати у розрахунку коригування

ПН була виписана на суму передоплати на три позиції товару. Проте на дату постачання номенклатура товару змінилася та відвантажили шість позицій. Водночас обсяг постачання не змінився.
Як слід заповнити реквізит «№ з/п групи коригування» в РК?

Скарбничка бухгалтера: облік зарплатних та інших виплат працівникам

Приводом для чергового поповнення скарбнички новими знаннями стали численні запитання читачів, які хочуть впевнитися, що автоматичні програмні проводки нарахування та виплати зарплати та/або інших виплат працівникам відповідатимуть стандартам бухобліку.
Тож розглянемо найбільш поширені з них.

Оренда державного та комунального майна: тепер за новими правилами

(коментар до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-ІХ)

Виявили помилку у фінансовій звітності — виправляйте!

Помилки під час ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності можуть виникати в кожного бухгалтера. Головне, знати, як їх правильно виправити. Тож саме про це і поговоримо.

Готуємося до е-декларування-2020

Із початком 2020 року стартував новий етап електронного декларування. Тож нагадаємо, хто та коли в бюджетних установах повинен відкрити для загального доступу інформацію про все своє нажите майно, подавши електронну декларацію, та з’ясуємо, які нововведення на вас очікують цього року.

Особисті речі працівників: зберігаємо чи позичаємо?

Сьогодні бюджетні установи часто зіштовхуються з браком бюджетних коштів на поточні і невідкладні потреби. У такій ситуації працівники можуть надати установі благодійну допомогу або особисте майно у тимчасове користування. Як установі правильно оформити такі операції, чи потрібно обліковувати майно працівників і як відзвітувати за отримані цінності, розглянемо в цій статті.

Пенсійний збір при придбанні нового автомобіля: як запланувати й обліковувати

(коментар до листів МФУ від 22.03.2019 р. № 35220-07-10/8181 та від 20.08.2019 р. № 05230-15-2/21047)

Оренда земель колишніх КСП у межах та за межами тергромад: дії місцевої ради

З 01.01.2019 р. набрав чинності Закон № 2498, яким розширено повноваження й можливості місцевих рад у земельних питаннях. Детально про всі новації ми розповідали в газеті «Місцева рада», № 2/2019, с. 11. Однак наразі почастішали запитання від наших читачів щодо порядку передачі в оренду земель колишніх КСП, які перейшли на підставі згаданого вище Закону до комунальної власності територіальних громад, а також продовження договорів, укладених до 01.01.2019 р. Тож сьогодні зупинимось на цих питаннях докладніше.

Запити активістів: відшкодування витрат на друкування, копіювання, сканування інформації

На запит активіста ми надали інформацію про діяльність органу місцевого самоврядування у друкованому вигляді — 150 сторінок. Щоб активіст відшкодував витрати на друкування інформації, йому виставлено рахунок. Кошти надійшли. Як відобразити їх в обліку?

8 березня святкуємо — працівників правильно преміюємо!

Кому із працівників можна виплатити премію до святкової дати — Міжнародного жіночого дня (8 Березня)? Чи можна преміювати весь колектив, а не тільки жінок?

Концептуальне збереження капіталу

Прибуток у фінансовій звітності підприємства значною мірою залежить від обраної концепції збереження капіталу.
Концептуальна основа фінансової звітності (далі — КОФЗ) містить стислий опис двох концепцій капіталу: фінансового та фізичного1.

Наразі на сайті Мінфіну розміщено текст КОФЗ у редакції 2010 року. Втім, із 2020 року набула чинності нова редакція КОФЗ 2018 року. У КОФЗ (2010) різні концепції капіталу описано параграфами 4.59–4.65, а в КОФЗ (2018) — параграфами 8.3–8.10.
НПСБО ➞ МСФЗ для МСП: транзит

Минулого року ми вже торкалися теми застосування МСФЗ для МСП, серед іншого відзначаючи його перспективність. Сьогодні ми поговоримо про перехід на використання МСФЗ для МСП. Спробуємо з’ясувати, чи може бути процедура складання першої фінансової звітності за цим стандартом більш приємною, ніж складання «великої» першої звітності.

Про користь балансового сепаратизму

Актив з права користування — новий обліковий феномен, поява якого обумовлена вимогами МСФЗ 16 «Оренда». Про його бухгалтерський зміст та економічну природу досі сперечаються академічні теоретики.
Ми вже неодноразово зверталися до цієї проблеми1. Тепер проаналізуємо деякі фіскальні особливості бухгалтерського визнання активу з права користування.

Див. «Практика МСФЗ»:

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку