Анонси

ЗЗСО: що зміниться в освітньому процесі на період воєнного стану?

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів у сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (законопроект 7325))

Фінансова звітність за півроку: тримаємо руку на пульсі

В які строки потрібно подавати фінзвітність за перше півріччя 2022 року? Чи може її підписати головний бухгалтер, яка наразі працює із-за кордону дистанційно? У результаті обстрілів було знищено господарські приміщення, які стоять на балансі установи, але наразі небезпечно знаходитися там, і частина членів інвентаризаційної комісії працюють віддалено. Тож чи обов’язково проводити інвентаризацію перед складанням звітів?
(лист Держказначейства від 08.06.2022 р. № 20-12-12/6852 (витяг))

Повідомлення у сфері інформатизації: подавати чи ні в період воєнного стану?

Чи подається в умовах воєнного стану до Мінцифри повідомлення про укладений договір про послуги інтернет-провайдерів за користування Інтернетом (на суму до 500 тис. грн), якщо договір укладено відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022 р. № 169?
(лист Мінцифри від 09.06.2022 р. № 1/10-10-440-2022 (витяг))

АЗС анулює талони і повертає гроші: як обліковувати повернення пального?

Минулого року купили талони на бензин, які збиралися використати цього року. Тепер АЗС відмовляється заправляти на старих умовах та пропонує повернути кошти. Як відобразити в обліку повернення талонів і коштів?

Нове свято — 28 липня: за мирного і воєнного часу

(коментар до Закону України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — Дня Української Державності» від 31.05.2022 р. № 2295-IX)

Відсутність святкових та неробочих днів у період воєнного стану-2022: розрахунок відпускних та компенсації у 2022 році

З 24 березня 2022 року завдяки нормі ч. 6 ст. 6 Закону № 21361 на час воєнного стану скасовано святкові та неробочі дні, які до цього були визначені у ст. 73 КЗпП. При розрахунку середньоденної зарплати для нарахування відпускних та компенсації відпускних зазвичай ми ці дні виключали. А що робити після їх скасування? Розглянемо нюанси розрахунку середньоденної зарплати для оплати відпусток (компенсації за невикористані дні), розпочатих (нарахованої) у квітні, травні, червні, липні та серпні 2022 року.

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX.
Якщо тимчасова непрацездатність або відпустка по вагітності та пологах настали під час перебування у неоплачуваній відпустці: дії роботодавця

Частина працівників перебуває у відпустках без збереження зарплати у зв’язку із карантином або воєнним станом. Чи оплачується період тимчасової непрацездатності, якщо вона настала під час неоплачуваної відпустки? Як бути, якщо на працівницю, яка перебуває в неоплачуваній відпустці, надійшов листок непрацездатності?

Відпустка «за свій рахунок» під час дії воєнного стану
Реєстраційні новели вже не за горами: огляд прийдешніх змін

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству» від 12.05.2022 р. 2255-IX (далі — Закон № 2255))

Зміни в порядку подання фінзвітності: а чи визначився Кабмін із термінами?

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 10.06.2022 р. № 667)

ПДВ: непросте повернення на звичайні рейки

Хоча війна триває, але законодавці бажають вже зараз налагодити повноцінний ПДВ-процес. А отже, воєнні ПДВ-послаблення добігають кінця.
Повернення до звичайних правил, звісно, супроводжується певними перехідними нюансами, але, чесно кажучи, не всі ці нюанси повною мірою «покривають» поточні положення ПКУ.

Нематеріальний актив як об’єкт обліку

Якщо матеріальний актив можна побачити або доторкнутися до нього, то з нематеріальним дещо складніше: він не має фізичної форми, але являє певну цінність для суб’єкта державного сектору. Як визнати такий актив, якими критеріями керуватися, як його оцінити та обліковувати, розберімося в цій статті.

Облік грошових коштів

Будь-які розрахунки бюджетної установи пов’язані з рухом грошових коштів або безготівково, або з використанням готівки. Використання грошових коштів пов’язане з дотриманням певних вимог чинного законодавства. Як має бути організоване зберігання та використання грошових коштів, які існують законодавчі вимоги — ці питання й розглянемо.

Облік біологічних активів «у бюджеті»

Біологічні активи не є для більшості бюджетних установ пріоритетними активами, як основні засоби чи запаси, тому ця стаття стане у пригоді насамперед тим, кому пощастило мати в розпорядженні тварин, птицю, бджіл, зернові та овочеві культури тощо. Тож окреслимо основні нормативні нюанси та розглянемо приклади відображення господарських операцій, пов’язаних із використанням біологічних активів, на рахунках бухобліку.

ПДВ: непросте повернення на звичайні рейки

Хоча війна триває, але законодавці бажають вже зараз налагодити повноцінний ПДВ-процес. А отже, воєнні ПДВ-послаблення добігають кінця.
Повернення до звичайних правил, звісно, супроводжується певними перехідними нюансами, але, чесно кажучи, не всі ці нюанси повною мірою «покривають» поточні положення ПКУ.

Інші правила передання в оренду комунального майна та пільги на час воєнного стану від Кабміну

(коментар до постанови КМУ «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану» від 27.05.2022 № 634)

Відпускний стаж

Щоб без зайвих клопіт відправити працівника відпочивати, потрібно знати, чи дозволяє його стаж роботи на вашому підприємстві скористатися правом на відпустку. Але цього року складнощів під час підрахунку такого стажу кадровикам додали війна та відповідні законодавчі зміни, а з ними й нові воєнні періоди нероботи. Частково ми розглянули, як такі періоди зараховувати у відпускний стаж чи виключати, у попередньому номері газети. Сьогодні узагальнимо інформацію. Тож далі поговоримо про те, як визначити стаж для щорічних і додаткових відпусток.

Облік передплати періодичних видань

Наш ЗОЗ-КНП завжди передплачував друковані періодичні видання, а зараз такої змоги немає, тож передплатили електронне періодичне видання. Чи є відмінності в їх обліку?

Орендар подав заяву на продовження договору оренди в паперовому вигляді (не в ЕТС): наслідки

(Лист ФДМУ від 02.05.2022 р. № 10-16-4882)

Формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану: є доповнення

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252» від 17.06.2022 р. № 693)

Сільський, селищний, міський голова йде у щорічну відпустку: розглядаємо нюанси

Попри інтенсивну роботу органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) у сьогоднішніх непростих воєнних умовах, все одно треба відпочивати. І голові ради також. Про нюанси відпустки голови, зокрема в умовах воєнного стану, нагадаємо у цій статті.

Чи може секретар ради приймати працівників на роботу за відсутності голови?

Чи може секретар ради, що виконує обов’язки міського голови, приймати на роботу працівників відповідної ради у цей період?

Подання фінзвітності податківцям: чи є в усіх можливості?

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 № 2260-IX)

Бізнес із Росією: викриття розкриття

Незважаючи на ініціативи професійної громадськості, поки що ані регулятори, ані стандартизатори не висунули якихось спеціальних вимог щодо розкриття у фінансових МСФЗ-звітах інформації про наявність і ведення бізнесу в Російській Федерації.
Але це зовсім не означає, що подібні розкриття не потрібно вносити до складу приміток.

Безкоштовні послуги: податкові ризики

Якщо раніше безкоштовне надання послуг було чимось актуальним лише в пов’язаних сторін, то часи змінилися.
Чуємо від наших партнерів, що зараз навіть іноземні контрагенти відмовляються брати плату за свої послуги з українських підприємств.
Причини такої благодійності різні: від трохи меркантильних (допомога контрагенту втриматися на плаву задля збереження бізнес-відносин у майбутньому) до моральних (підтримка України можливими способами у зв’язку з агресією рф).
Проте перед головбухом тут постає й досить практичне запитання: як це все обліковувати та оподаткувати?

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку