Анонси

Правонаступники і новостворені замовники в публічних закупівлях: нові роз’яснення Мінекономіки

(коментар до листа Мінекономіки від 15.07.2021 р. № 3304-04/36904-06)

Бухоблік оренди: ремонти і поліпшення об’єкта оренди

Якщо строк оренди тривалий, то цілком імовірно, що орендарю разом з балансоутримувачем доведеться випробувати свої відносини ремонтом. А може, ремонтні роботи будуть настільки значущими, що буде справедливо визнати їх поліпшенням. Розібратися з обліком цих операцій — це, звісно, не будматеріали тягати, але теж заняття не з легких. Пропонуємо вам свою допомогу у вигляді цієї статті.

Структурні підрозділи ОМС зі статусом юросіб: утворення, трудові відносини та оплата праці

Після місцевих виборів відбулось глобальне укрупнення тергромад. Відтак місцеві ради розширили свої території та набули нових повноважень. А це, у свою чергу, зумовлює перегляд їх структури: утворення нових виконавчих органів (відділів, управлінь тощо) у статусі юросіб. Про особливості утворення і діяльність таких структурних підрозділів розкажемо в цій статті.

(роз’яснення НАДС від 06.05.2021 р. № 133-р/з, лист НАДС від 15.02.2021 р. № 933/13-21 (витяг))

Індексація зарплати в серпні 2021 року
Від паперових до електронних лікарняних: поступово переходимо

(коментар до наказу МОЗ «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 01.06.2021 р. № 1066)

Про спецстаж і Д6 у разі відпустки до 3 (6) років та вимушеного прогулу

(коментар до листа ПФУ від 18.06.2021 р. № 2800-030102-8/29381)

Особливості формування та подання 4ДФ, якщо є неуповноважені відокремлені підрозділи

З II кварталу 2021 року маємо не уповноважений на сплату ПДФО підрозділ (головне підприємство зареєстроване у Київському районі м. Харкова, неуповноважений відокремлений підрозділ — у смт Васищеве, що розташоване на території Безлюдівської територіальної громади Харківського району). Як за нього подавати Податковий розрахунок?

«Ковідні» доплати: враховуємо під час розрахунку відпускних

Працівникам КНП здійснювалися «коронавірусні» доплати відповідно до постанов КМУ від 19.06.2020 р. № 610 (по грудень 2020 року) та від 23.03.2020 р. № 246. Тепер працівники йдуть у щорічну відпустку. Тож виникає питання: чи включати такі доплати до розрахунку відпускних? У разі включення доплат до розрахунку середньої зарплати значно збільшується сума відпускних. НСЗУ не виділяє кошти на ці цілі.

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Декларація з ПДВ: рядок за рядком

Стисло розглянемо алгоритм заповнення рядків декларації з ПДВ з урахуванням усіх останніх змін та згадаємо правила її подання.

Від’ємне значення ПДВ: «вкладаємо» в декларацію

За результатами звітного періоду різниця між сумами ПЗ та ПК може бути як позитивною, так і від’ємною.
З матеріалу ви дізнаєтеся про те, як правильно відобразити у податковій звітності від’ємне значення ПДВ, а також про можливі напрямки його «використання».

Додатки до ПДВ-декларації: алгоритми заповнення

Правильно заповнити додатки до декларації з ПДВ не менш важливо, ніж її основну частину.
У матеріалі змістовно поговоримо про кожен з додатків та розглянемо приклади заповнення.

Про доходи й витрати

Діяльність будь-якого суб’єкта господарювання (не виняток і бюджетні установи) пов’язана зі здійсненням витрат й отриманням доходів. Питання формування та обліку доходів і витрат бюджетної установи не нове й останнім часом не зазнало жодних змін. Однак воно дуже багатогранне, тож у цій статті ми вирішили узагальнити й нагадати основні моменти стосовно обліку доходів і витрат установи.

Поза балансом, але не поза увагою

Час від часу, наводячи приклади відображення господарських операцій, ми неодноразово стикалися з рахунками, на яких розміщували «не свої» активи або утримували списані борги та збитки від крадіжки матцінностей, а то й зовсім активи, які виникнуть за певних умов. Тож у цій статті пояснимо сутність такого обліку — позабалансового обліку — та розглянемо найбільш типові приклади відображення в бухобліку операцій, пов’язаних із рухом активів на відповідних рахунках.

Грант гривневий: обліковуємо правильно

Як відобразити в обліку отримання грошового гранту? Чи можна використати залишок невикористаних грантових коштів для оплати праці?

Будуємо-ремонтуємо без питань

Кожна бюджетна установа коли-небудь та проживала дещо незручний та клопіткий період свого життя — ремонт. А декому «пощастило» ще більше — будівельні роботи. Тому питання, пов’язані з проведенням ремонтно-будівельних робіт, не перестають бути актуальними. Тож ми зробили добірку найбільш затребуваних і пропонуємо до вашої уваги.

(лист МФУ від 15.03.2019 № 35220-07-10/7346, лист Мінрегіонбуду від 15.05.2015 № 8/15-232-15)

Чергові зміни до Переліку надавачів медичних послуг, визначених для забезпечення вакцинації від COVID-19
Виправлення в ПДВ-декларації: нагадуємо старі та вивчаємо нові правила

Карантинні штрафні послаблення жодним чином не вплинули на ПДВ. Отже, допущені в податковій звітності помилки найкраще виправляти оперативно. Поговоримо про загальний механізм виправлень у цьому матеріалі, а в наступному матеріалі ви дізнаєтеся, як виправити помилки в додатках.

(Консультації ДПСУ в категорії 101.25 ЗІР)

Хвороба до / під час / після відрядження

Що казати, хвороба — це форс-мажор. І не тільки для самої людини, а й для її роботодавця. Особливо прикро, коли застала вона працівника у відрядженні або до нього. Службові плани порушено, квитки горять, терміново потрібна заміна. Що ж, шкода, але так буває, і доволі часто. Як у цих випадках вчинити роботодавцю? Виплачувати добові працівнику за період хвороби, що збігся з відрядженням, чи ні? Оплачувати чи ні лікарняний? А якщо працівник захворів до початку відрядження, як і коли він повинен повернути надані йому авансом кошти? Відповімо на всі ці запитання.

(Роз’яснення в категорії 109.14 ЗІР)

Кожному по кисневому концентратору безоплатно? Документальне оформлення та бухоблік

Нашому КНП безоплатно передають кисневі концентратори. Їх планують надавати людям, які потребують кисневої підтримки в домашніх умовах. Згідно з якими НПА КНП може їх передати? Як правильно оформити передання кисневого концентратора людині, яка його потребує, додому для тимчасового користування? Які будуть бухгалтерські проводки?

Земельні торги по-новому: коли і як?

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» від 18.05.2021 р. № 1444-IX)

Податок на нерухомість: перевірте правильність встановлення

(коментар до роз’яснення ГУ ДФС у Волинській обл. від 23.06.2021 р.1)

 
«Професійна» премія та робота посадової особи за строковим договором: що думає НАДС?

(коментар до листа НАДС від 04.12.2020 р. № 8534/13-20)

Оренда нерухомого майна закладів освіти — тільки для освітніх потреб: підтверджено судовою практикою

Відносини, що виникли у справі, про яку піде мова, виникли за часів дії старого законодавства у сфері оренди та освіти, але суть залишається незмінною: оренда майна закладів освіти для інших цілей, ніж освітня діяльність, — заборонена. Актуальна ця вимога і зараз. І те, що договір оренди може бути укладено вже давно, не є виправданням для сторін та винятком для його розірвання чи визнання недійсним.

«Запорукою успіху в професії є здатність адаптуватися та набувати нових компетенцій…»

У розпал вступної кампанії нас узяла цікавість щодо того, як сьогодні молодь ставиться до професії бухгалтера.
Чи охоче пов’язують із нею своє майбутнє?
Як освітні заклади підходять до підготовки наступного покоління бухгалтерів з огляду на виклики сучасності?
Власним поглядом на ці та інші не менш цікаві питання з нами поділився завідувач кафедри обліку і бізнес-консалтингу Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Андрій Пилипенко.

Невідшкодована розгубленість ПДВ

Теоретики бухобліку часто опиняються під вогнем звинувачень у відірваності від сохи. Практики звично дорікають академістам тим, що ті оселилися у власних вежах зі слонової кістки та зарозуміло занурилися в теплі ванни бухгалтерських абстракцій. Але інколи саме теоретичні знання дозволяють практикам вчасно зробити правильні висновки та ухвалити ефективні рішення. Продемонструємо це тривіальним прикладом обліку ПДВ, який сплачують у складі орендної плати та не включають до складу податкового кредиту орендаря. (МСФЗ-прозелітам цю статтю краще не читати, щоб не розчаруватися в ідеальності міжнародних стандартів smiley.)

МСФЗ для МСП: хук від Мінфіну

Мінфін, схоже, і не думає дослухатися до думок провідних фахівців країни щодо удосконалення національного бухобліку. Таке відчуття, ніби його мета — поставити максимальні бар’єри для вітчизняних підприємств у їхніх намаганнях готувати якісну фінансову звітність.
Якщо прочитати мету підготовленого Мінфіном законопроєкту 1, заявлену в повідомленні про його оприлюднення, то може скластися враження, що його автори дійсно хотіли щось покращити. Але чи так це насправді? Чи може питання в тому, для кого це «покращення»…

Повідомлення від 15.06.2021:
Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1- послуги (квартальна) за II квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовії торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІІ кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг (квартальна) за ІІ кв

28.07.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за червень 2021 року (гірничі підприємства)

29.07.21

Транспортний податок за ІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІ квартал 2021 року

30.07.21

ПДВ за червень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку