Анонси

Євроторги незалежно від вартості, послаблення в локалізації та інші зміни до Особливостей № 1178, що набули чинності з 09.04.2024

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 і від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 02.04.2024 № 382)

ПФУ проти виплати допомоги на поховання за місцем роботи у випадку смерті мобілізованого працівника

(коментар до листа ПФУ від 21.03.2024 № 2800-030401-8/17515)

Розрахунок середньої зарплати за Порядком № 100 з окладу/МЗП + підвищення МЗП з 01.04.2024 до 8000,00 грн — роз’яснює Мінекономіки

(коментар до листа Мінекономіки від 05.04.2024 № 4707-05/25126-07)

Неявки з нез’ясованих причин: кадрові питання

Так сталося, що під час війни нез’явлення на роботу працівника — дуже поширене явище. Чи слід це одразу фіксувати як прогул? Як документально фіксувати? Чи включаються такі періоди у відпускний стаж? Про ці та інші питання поговоримо у цьому матеріалі.

Неявки з нез’ясованих причин: бухгалтерська ділянка

Далі переходимо до нюансів, які повинен врахувати бухгалтер, маючи працівника із неявками на роботу з нез’ясованих причин. Розглянемо, що з оплатою праці, лікарняними, декретними, відпусткою, нарахуваннями за 2 місяці та матдопомогою.

Формування забезпечення на виконання гарантійних зобов’язань: яку статтю витрат використовувати?

(коментар до роз’яснення ФПБАУ «Щодо формування забезпечення на виконання гарантійних зобов’язань» від 14.02.2024 № 7)

Порушення порушенням, але звільнити порушника варто своєчасно

Є порушення — має бути покарання! І логічно, і справедливо, але є нюанси smiley.
Про строки давності для притягнення до кримінальної відповідальності, мабуть, багато хто чув, а от про строки притягнення до відповідальності дисциплінарної чомусь інколи забувають, і даремно, адже винний працівник може уникнути покарання за вчинений проступок лише тому, що роботодавець несвоєчасно виявив порушення, через що несвоєчасно покарав несумлінного працівника.
На прикладі нещодавнього судового рішення нагадаємо про те, як важливо все робити своєчасно, і що буде, якщо запізнитися.

Компенсація за затримку зарплати: виплачуємо у квітні 2024 року
Про подовження строків зберігання бухдокументів

(коментар до наказу Мін’юсту «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5» від 04.01.2024 № 40/5)

Облік медикаментів у бюджетних установах

Деякі бюджетні установи мають медпункти, які надають першу медичну допомогу, у деяких — облаштовано укриття, які мають бути забезпечені медикаментами. Більшість установ має хоча б аптечки. Тобто так чи інакше серед об’єктів обліку установ є медичні вироби й лікарські засоби. Є певні вимоги до складу медикаментів, що мають бути в установі, а також особливості обліку залежно від виду. Ці особливості розглянемо у статті.

Від ремонту до поліпшення один крок?

Плануємо капітальний ремонт підвального приміщення (відремонтувати вентиляційну систему, зробити гідроізоляцію фундаменту та додатковий вихід із відкидним пандусом). Та керівник установи наполягає збільшити вартість будівлі через велику вартість ремонту. Чи правомірно збільшувати вартість, якщо видатки буде проведено за КЕКВ 3130?

Переведення на неповну зайнятість: чи враховувати переважне право?

На КНП працює два юрисконсульти. Одного переведено на неповну зайнятість через відповідні зміни в штатному розписі. Чи треба було враховувати переважне право, визначене ст. 42 КЗпП1?

Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.
Облік страхових виплат

Унаслідок ДТП пошкоджено автомобіль ЗОЗ із вини іншого учасника ДТП. ЗОЗ отримує відшкодування збитків — частково від страхової компанії винуватця ДТП, частково від винуватця ДТП. Як це відобразити в обліку?

Рішення про місцеві податки і збори: чи змінились строки прийняття й застосування в умовах воєнного стану?
ОМС надає матдопомогу жителям громади (зокрема військовослужбовцям, членам сім’ї загиблих воїнів тощо): що з оподаткуванням

(коментар до ІПК ДПСУ від 11.10.2023 № 3529/ІПК/99-00-24-03-03-05)

Секретар виконкому вчинив дисциплінарне порушення: хто притягує до відповідальності?

Секретар виконкому міської ради вчинив дисциплінарне порушення — покинув робоче місце раніше, ніж встановлено графіком роботи ради. Міський голова наполягає на притягненні посадової особи до дисциплінарної відповідальності. Хто має вирішувати це питання — рада чи голова?
(лист НАДС від 18.01.2021 № 339/13-21 (витяг))

Неправомірні дії ОМС, наявність шкоди та причинний зв’язок між неправомірними діями і шкодою: три умови стягнення шкоди з місцевого бюджету

Попри наближеність до громад, їх мешканців та суб’єктів господарювання на відповідних територіях і, здавалося б, повну обізнаність про їхнє життя і проблеми, органи місцевого самоврядування, трапляється, перевищують свої повноваження. Це, умисно чи ні, іноді спричинює суттєві негативні наслідки і шкоду, заподіяну невиваженими рішеннями. Часом така шкода призводить до судових справ, сягає мільйонів гривень і лягає на плечі місцевих бюджетів. Про одну з таких справ розповімо у цій статті.

Резерви без витрат: відповідь

У цьому номері наші читачі можуть прочитати правильні варіанти відповідей на задачу із зірочкою № 3, яку ми публікували в попередньому номері.
Одразу заспокоїмо тих, хто не зміг визначити правильний варіант: ця задача була складніша за попередниць.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку