Анонси

Таблетки калію йодиду роздали працівникам установи: облік витрат
Укладаємо договір на поточний ремонт: як має звучати предмет договору?
Матеріальна допомога в кінці року: кому з працівників можна виплатити?

Так буває, що під кінець року в установі залишились кошти фонду оплати праці. І в умовах воєнного стану з метою покращення матеріального становища працівників керівники установ можуть виплатити їм матеріальну допомогу. Скажемо відразу: не завжди і не всім її можна виплатити. Як тоді бути? Про це і поговоримо.
(лист від 27.05.2019 р. № 73/0/205-19)

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі згідно з постановою № 710: чи застосовується до закупівель за Особливостями № 1178?

Чи потрібно робити та оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі при здійсненні закупівель за Особливостями № 1178?

Воєнний стан та мобілізацію продовжено до 19 лютого 2023 року

(коментар до Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 07.11.2022 р. № 757/2022, затвердженого Законом України від 16.11.2022 р. № 2738-IX, та Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 07.11.2022 р. № 758/2022 р., затвердженого Законом України від 16.11.2022 р. № 2739-IX)

У розрахунковому періоді дні призупинення дії трудового договору — чи виключати з розрахункового періоду при розрахунку лікарняних та декретних?

(коментар до листа Мінсоцполітики від 07.07.2022 р. № 53/0/248-22)

Звіт № 10-ПОІ скасовано, але норматив — ні!

06.11.2022 р. офіційно скасовано необхідність подання звіту за формою № 10-ПОІ (річна). «Мінус» звіт — це завжди добра новина. Але! Будьте уважні: скасовано тільки обов’язок звітування, а от обов’язок працевлаштовувати осіб з інвалідністю і виконувати однойменний норматив — залишився, як, власне кажучи, і відповідальність за невиконання нормативу. Розберемося докладно в тому, що змінилося, і повторимо те, ще залишилося. До речі, до 31.12.2022 р. є можливість встигнути виконати норматив і ми розповімо, як це зробити.

Норма робочого часу під час дії воєнного стану на 2022 рік + грудень
Вимикають електроенергію під час робочого дня: чи оплачувати ці години працівникам?

Ситуація. Без попередження вимикають електроенергію в той час, який є для працівників робочим.
Не всі працівники можуть виконувати роботу без електроенергії.
До того ж світловий день стає все коротшим, тож у темряві неможливо працювати.
Як оформлювати цей період працівникам та чи оплачувати його?

Майно поза зоною досяжності: вплив на щорічну інвентаризацію та фінансову звітність

mail Підприємство має на балансі майно (складське приміщення та товарні запаси), яке знаходиться в зоні проведення бойових дій.
Доступу до нього ми наразі не маємо.
Як це може відбитися на процесі проведення щорічної інвентаризації та, зрештою, на фінансовій звітності?

Процедурні питання орендних відносин

Маємо доволі свіжий Закон про оренду, але мінливі реалії спонукають законотворців уносити до нього певні корективи, спочатку пов’язані з пандемією, а зараз — із воєнним станом у країні. Щоб мати загальну картину таких непростих орендних відносин, проаналізуємо їхню сутність і розглянемо процедурні питання.

Орендні платежі

Орендні відносини для учасників мовою бухгалтера — це надання послуг, де одна сторона є отримувачем, а друга — надавачем. Потенційний орендар та орендар є платниками орендних платежів, які надходять на рахунок оператора електронної торгової системи та орендодавця. Ці платежі можуть бути перерозподілені, зараховані в рахунок майбутніх платежів чи навіть повернені. Розберімося з усім цим.

Облік відшкодування витрат на утримання об’єкта оренди

Об’єкти, які бюджетна установа надає в оренду, вимагають здійснення певних витрат на їх утримання (оплата комунальних послуг, земельний податок, інші витрати). Такі витрати відшкодовує орендар. Які існують варіанти відшкодування витрат на утримання об’єкта оренди та як відображати їх в обліку орендодавця — бюджетної установи, і розглянемо.

Ремонтуємо та поліпшуємо об’єкт оренди: що в обліку?

Під час експлуатації орендованого майна в орендаря може виникнути необхідність провести ремонт такого майна, а можливо, навіть поліпшити об’єкт оренди. Це передбачає проведення певних організаційних заходів, документальне оформлення здійснених операцій та відображення їх в обліку. Тож розгляньмо детально, як організувати та провести ремонтні роботи на об’єкті оренди й відобразити ці роботи в бухобліку.

ЗОЗ отримав грант: обліковуємо, використовуємо

Багато ЗОЗ-КНП отримує гранти, які є джерелом поповнення обігових коштів підприємства та використовуються для забезпечення певних цілей. Гранти можуть бути в натуральній формі та у грошовій. Грошові гранти можуть надходити в національній та іноземній валюті. Тож існують певні нюанси, що стосуються особливостей обліку різних видів грантів. Пропонуємо детально розібратися з такими нюансами.

Фінансовий план у запитаннях і відповідях

Щороку ЗОЗ-КНП складають і затверджують фінансовий план. І хоча ця процедура відбувається не вперше, запитання виникають. Тож ми зібрали найбільш поширені запитання стосовно складання й затвердження фінплану та надали на них відповіді.

Премія до Дня місцевого самоврядування: нюанси

Щорічно 7 грудня визначається професійне свято — День місцевого самоврядування, яке запроваджено Указом Президента України від 25.11.2000 р. № 1250/2000. В цій статті розберемо декілька важливих нюансів, пов’язаних з такою виплатою.
(лист Мінсоцполітики від 29.12.2017 р. № 3018/0/101-17)

Інформація від ДПС про суми податкового боргу: дії ОМС

До фінансового відділу селищної ради Головне управління ДПС надіслало лист із переліком боржників зі сплати податків (вказано назву платника, код податку та суму). А адреси, щоб надіслати повідомлення платникам про суми боргу, відсутні. Реєстри зараз закриті, а ті, що є, — без номерів будинків. Як фінансовий відділ може відреагувати, якщо відсутня повна інформація про платника податків?

Допомога на оздоровлення посадовим особам ОМС: оклад чи середньомісячна?

Спеціалісти кожної місцевої ради хоч раз запитували себе при підготовці проєкту розпорядження чи рішення про надання відпустки посадовій особі органів місцевого самоврядування (далі — ОМС): який допустимий розмір допомоги на оздоровлення при наданні посадовій особі щорічної основної відпустки? Закон визначає що посадовий оклад, а оплатна постанова дозволяє середньомісячну зарплату. Держаудитслужба та НАДС дотримуються розмірів, визначених Законом, а Мінекономіки (до цього — Мінсоцполітики) вбачає у нормі Закону лише мінімальну межу. Тим часом чи не кожна перевірка місцевих рад аудиторами щодо цих виплат приводить їх до суду. А що ж вирішує суд? Розглянемо на прикладі однієї справи.
(лист Мінекономіки від 06.04.2020 р. № 3511-06/22904-09)

Довгострокові зобов’язання з ковенантами: поправки до МСБО 1

Нещодавно Рада з МСБО випустила поправки до МСБО 1 «Подання фінансової звітності» щодо відображення довгострокових зобов’язань із ковенантами. Поправки застосовуються ретроспективно для річних звітних періодів, що починаються 1 січня 2024 року або після цієї дати. При цьому допускається дострокове застосування. Вони також визначають вимоги до переходу для компаній, які, можливо, достроково ухвалили рішення щодо застосування раніше випущених поправок, які ще не почали діяти, 2020 року.

Велика жовтнева революція: продаж без продажу

Те, що автори вітчизняного податкового законодавства, м’яко кажучи, не дуже добре знаються на правилах бухобліку, не новина для українських головбухів. І ситуація в цій сфері, судячи з усього, тільки погіршується.
Новації ПКУ, запроваджені останнім часом, свідчать про повну бухгалтерську безграмотність українського законодавця.

Безповоротно, тобто даром…

В умовах агресії рф багато компаній потерпає від недостатності оборотних коштів. І трохи більше пощастило тим, хто має закордонних власників. Такі власники часто-густо фінансують свої дочірні компанії. І якщо до 24.02 допомога мала поворотний  характер, то зараз ідеться вже про безповоротні вливання. Постає запитання: як обліковувати таку підтримку? І чи відіграє роль статус надавача як власника?

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку