Анонси

Санаторних шкіл більше не буде! Про що слід подбати засновникам та керівникам закладів?

(коментар до Закону України «Про внесення зміни до пункту 3 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі» від 13.07.2020 р. № 764-IX)

ПДФО та ВЗ: куди сплачувати із зарплати соцробітників терцентрів, а також із зарплати працівників структурних підрозділів

(коментар до листа МФУ від 29.05.2020 р. № 11220-02-2/16201)

Як оплатити роботу педагогічних працівників коледжу в ДЕК? Відповідає МОН

(коментар до листа МОН від 04.08.2020 р. № 1/11-5182)

Обов’язкові профілактичні медогляди працівників: хто оплатить?

Працівники нашої установи повинні проходити щорічний обов’язковий профілактичний медогляд. Раніше для них він проводився безкоштовно. У зв’язку з реформою охорони здоров’я постало питання, хто тепер повинен оплачувати послуги проходження медогляду.
(лист НСЗУ від 10.06.2020 р. № 6444/8-17-20 (витяг))

Планові перевірки Держпраці: критерії періодичності оновлено

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці» від 20.05.2020 р. № 383)

Думка Мінсоцполітики: дні хвороби у період простою оплачують!

(коментар до листа Мінсоцполітики від 23.06.2020 р. № 6387/0/290-20/45)

Календар робочого часу на 2021 рік (для 5-денки та 6-денки)

Ділянка обліку із зарплати, якому часто-густо приділяють мало уваги, = розрахунок норми тривалості робочого часу. Водночас саме цей показник використовують при плануванні роботи, контролі виконання законодавства з праці тощо. З метою економії часу бухгалтера ми традиційно наведемо таблиці з розрахованою нормою робочого часу для 5-денки і 6-денки на 2021 рік. Але! Нагадуємо, що якщо графік праці ваших працівників відрізняється від наведеного в наших таблицях (інші дні відпочинку, неповний робочий час тощо), то норму доведеться розрахувати самостійно. Тому стисло про це ми теж розповімо.

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Податкових покращень мало не буває: що цього разу?!

Закон № 786 1народні обранці позиціонували як такий, що покращує функціонування електронного кабінету та скасовує Книги обліку у ФОП та самозайнятих осіб. Проте сталося не зовсім так. До нормативного акта потрапили і податок на прибуток, і акциз, і ще всього потроху. Закон набрав чинності з 08.08.2020 р., проте окремі норми дещо відтермінували.
Тож приготуйтеся: пірнатимемо у законодавчі зміни.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» від 14.07.2020 р. № 786-IX.
Розбіжність кількості пального при переведенні в умовні одиниці: що робити?

mail Підкажіть, як правильно визначати обсяг палива при температурі 15 °С?
І що робити, якщо виникають відхилення внаслідок переведення палива з тонн в літри?

Оновлені коди УКТ ЗЕД: як заповнювати податкові накладні?

mail Придбаваємо та перепродаємо товари, за якими змінилися коди УКТ ЗЕД.
Як у такому разі заповнювати ПН: із новим чи ще старим кодом?

Будматеріали для ремонтних та будівельних робіт: від надходження до списання

Ремонтуємо, перебудовуємо, займаємося реконструкцією або будуємо нове — для здійснення всіх цих робіт ніяк не обійтися без будівельних матеріалів. Така вагома складова запасів потребує окремої уваги, тому ми систематизували питання руху будматеріалів і пропонуємо до вашої уваги.

Первісна, справедлива, переоцінена… Про оцінку основних засобів в обліку

Усім відомо, що, обліковуючи основні засоби, установа має чітко дотримуватись вимог НС 121 «Основні засоби». Саме в цьому документі зазначено, що основні засоби в бухобліку оцінюють за первісною, справедливою, залишковою, переоціненою, ліквідаційною вартістю, за вартістю, яка амортизується, та чистою вартістю реалізації. Як визначають кожну із цих вартостей, коли яку з них слід застосовувати, поговоримо у статті.

Відрядження: від оформлення до звітування

Досить часто в бюджетних установ виникає необхідність направити власних працівників у відрядження. І питання це не нове, однак завжди актуальне. Як усе правильно оформити документально, як провести розрахунки, як відобразити в обліку? Саме ці питання і розглянемо у статті.

Повернули кошти попередньої оплати. Що робити?

У кінці 2019 року наша установа (ліцей) перерахувала кошти попередньої оплати в сумі 9 600,00 грн на рахунок освітнього профвидавництва. Протягом січня-червня ми отримували журнали, а потім отримали лист від видавництва про те, що випуск нашого видання зупиняється й кошти будуть нам повернені. Як відобразити в бухобліку такі операції?

Оскарження закупівлі: дії замовника

(коментар до листа Мінекономіки від 07.08.2020 р. № 3304-04/49140-06)

Розрахунок коригування: нюанси «експлуатації»

Досвідчені бухгалтери знають, що в сьогоденних ПДВ-реаліях для здійснення коригувань податкових зобов’язань та податкового кредиту недостатньо знати прописні правила складання та реєстрації РК. Тут потрібно ще й стежити за змінами настроїв податківців, а також уміти проаналізувати конкретну ситуацію, щоб обрати оптимальний варіант коригування. Складно… Але ми допоможемо!

Обліковуємо витрати на благоустрій території

Кожне підприємство прагне, щоб і будівля, у якій воно розташоване, і прилегла до неї територія мали привабливий вигляд. Для цього здійснюють заходи з благоустрою, які вимагають певних витрат часу, праці, грошових коштів. Які саме заходи з благоустрою і як мають бути відображені в обліку — довідаєтесь із цієї статті.

Зміни у законодавстві про місцеві вибори та місцеве самоврядування: стисло про головне

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» від 16.07.2020 р. № 805-IX)

Члени конкурсної комісії на зайняття вакантних посад у відпустці: чи можуть брати участь у її засіданні?

Чи можуть працівники місцевої ради в період відпустки бути членами конкурсної комісії на зайняття вакантних посад в ОМС?

Дорожні знаки: кому встановлювати і як обліковувати?

Чи зобов’язана сільська рада встановлювати дорожні знаки та відновлювати їх у разі пошкодження? Якщо так, то чи потрібно їх обліковувати?

Користування землею без документів: самовільне зайняття чи не завжди?

Земля є національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Таке правило закріплене ст. 13 Конституції України. За часи незалежності, напевне, кожній раді хоч раз довелося скористатись цією нормою при зверненні з претензією чи позовом до землекористувачів. Як і нормами ст. 203 ЗКУ, де зазначено, що користування землею в Україні є платним. І дійсно, чималий відсоток доходів місцевих бюджетів становить плата за землю. Тому місцеві ради так трепетно ставляться до використання землі. Як і законодавець. Наприклад, за самовільне зайняття земель передбачено і цивільну, і адміністративну, і, навіть, кримінальну відповідальність. Однак порушники у цій сфері є завжди. Та чи все так категорично? І чи завжди відсутність документів на землекористування є самовільним зайняттям землі та підставою для притягнення до відповідальності? У справі № 910/10932/17 ВС/КГС висловив свою думку щодо обставин та/або фактів, які свідчать про самовільне зайняття земельної ділянки суб’єктом господарювання. Про висновки у цій справі, дії ради щодо звільнення земель чи стягнення збитків за їх використання розповімо далі детальніше.

COVID-19 та оцінювання кредитних ризиків

МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» вимагає включати до оцінки кредитних ризиків прогнозну інформацію, яка за поточних умов тісно пов’язана з економічним впливом пандемії вірусу COVID-19. Враховуючи прогнози щодо другої хвилі спалаху, компанії стикаються з вельми складним завданням.
Що робити із проблемами, які раніше не були враховані у процесі планування та прогнозування компанії?
Як визначити майбутні економічні наслідки, які насправді практично неможливо визначити?

Операція «Прощення»: як списати орендні борги?

У лютому 2020 року ми здали приміщення в операційну оренду на 13 місяців. Орендна плата становить 25 000 грн/міс.
За лютий та березень орендар сплатив орендну плату повністю, а за квітень, травень та червень не розрахувався. На цю заборгованість ми нарахували резерв сумнівного боргу в розмірі 50 %. У липні наше керівництво ухвалило рішення «простити» борг орендарю.
Як провести в обліку такі зміни?

Дисконтування безвідсоткових позик: від ПСБО до МСФЗ

Під час переходу від укрнацстандартів до МСФЗ в головбухів часто виникають запитання щодо застосування ставок для дисконтування боргових статей звітності. Ці запитання інколи мають велике значення для підприємств, з огляду на свою фіскальну чутливість та широку варіативність суджень, проголошених у професійному українському інформпросторі.
Спробуємо дати відповіді на деякі з таких запитань.

Календар бухгал­тера
19.08.20

Податок на прибуток підприємства за ІІ квартал 2020 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІ квартал 2020 року

ПДВ за ІІ квартал 2020 року

Екологічний податок за ІІ квартал 2020 року

Рентна плата за ІІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку