Анонси

Нові облікові правила: запаси, витрати, біологічні активи

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 27.10.2021 р. № 567)

Податковий кредит з ПДВ при оплаті бюджетними коштами: коли він реальний, а коли — фіктивний?

(коментар до ІПК ДПСУ від 04.11.2021 р. № 4166/ІПК/99-00-21-03-02-05)

Виплати фізичним особам: шпаргалка на 2022 рік
Індексуємо орендну плату за договором, укладеним за результатами аукціону

Згідно з ч. 3. ст. 17 Закону про оренду орендна плата підлягає коригуванню на індекс інфляції згідно з Методикою розрахунку орендної плати. При цьому для певних договорів у січні 2022 року в перший раз настає обов’язок індексації орендної плати. Про це і піде мова.

Жінки на військовому обліку

(коментар до наказу Міноборони «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних» від 11.10.2021 р. № 313)

Повідомлення про прийняття працівників на роботу та гіг-спеціалістів за гіг-контрактом

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 і від 17 квітня 2019 р. № 328» від 28.12.2021 р. № 1392)

Відсторонення через відмову від вакцинації: нюанси заповнення Д1

Деяких працівників закладу відсторонили від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації з 08.11.2021 р. За листопад їм нараховано зарплату за фактично відпрацьований час за період з 1 по 7 листопада. Один працівник хворів з 04.11.2021 р. по 11.11.2021 р., тому його було відсторонено від роботи з 12.11.2021 р. У листопаді йому нараховано зарплату за відпрацьовані дні та лікарняні. У грудні 2021 року працівникам не проводилися нарахування. Як це відобразити у Податковому розрахунку, читайте далі.

Чек-лист: відсторонення медиків, працівників ОМС та комунальних підприємств

Обов’язкова вакцинація проти COVID-19 для працівників певних категорій роботодавців запроваджена з 2021 року. Відповідно, якщо працівники відмовляються чи ухиляються від вакцинації, вони підлягають відстороненню від роботи. Така практика «перекочувала» і у 2022 рік. Знайомимося із зручним чек-листом щодо відсторонення працівників.

Майнові податки, рента та екоподаток: що змінилося з 2022 року?

У цій статті поговоримо про нововведення Закону № 1914, які стосуються плати за землю, податку на нерухомість, транспортного та екоподатку, ренти.

Тютюн та ПДВ: пільговий переполох

Під час ознайомлення наших читачів з ПДВ-новаціями, внесеними Законом № 1914 1, ми розповідали, зокрема, й про запровадження тютюнової пільги 2.
Тепер пропонуємо ближче роздивитися цю новинку та з’ясувати, як далі бути тим, кого «накрило» «тютюнове» звільнення від ПДВ.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 р. № 1914-IX.
Див. матеріал «Що змінилося для платників ПДВ з 2022 року?» // «ПБ», № 1/2022, с. 10.
Виплати фізособам: підказка для бухгалтера на 2022 рік
Обліковуємо складові власного капіталу та формуємо Звіт про власний капітал

Однією з форм річної фінансової звітності установи є форма № 4-дс «Звіт про власний капітал». Щоби правильно сформувати показники за статтями цього звіту, слід правильно обліковувати всі складові власного капіталу. Тож пропонуємо вам у цій статті пригадати всі особливості обліку власного капіталу та порядок складання звіту про власний капітал.

Доходи й витрати майбутніх періодів в обліку та звітності

У кінці звітного періоду серед інших виникають питання щодо відображення в обліку та звітності витрат, пов’язаних зі сплатою орендних платежів, оплатою періодики, розрахунків за користування комп’ютерними програмами тощо. Об’єднує ці платежі те, що за умовами договору вони можуть бути сплачені в одному періоді, а послуги та роботи — надані / отримані в іншому. Пропонуємо до розгляду обліково-звітні нюанси таких операцій.

Примітки до річної фінзвітності: очікуємо на зміни

Заповнення форми № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності» — завершальний етап складання річної фінзвітності бюджетної установи. Цей документ систематизує та деталізує інформацію, наведену в річних фінансових звітах, тому саме сюди зазирне перевіряльник по пояснення до відповідних статей звітності. Зважаючи на те, що незабаром Мінфін планує внести певні коригування до Приміток, пригадаємо порядок їх заповнення та зупинимося на запропонованому проєкті змін.

Формуємо інформацію для Звіту про рух грошових коштів

Однією з форм річної фінансової звітності є Звіт про рух грошових коштів. Як правильно порахувати рух коштів за видами діяльності установи, нічого не загубивши?

Вакцинація обов’язкова?
О-бов’-яз-ко-ва!

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664)

Реорганізація медичних КНП способом виділення: правові аспекти та облік

Наразі деякі медичні КНП проходять процедуру виділення. Оскільки такі дії відбуваються нечасто, у бухгалтерів виникають запитання, пов’язані з обліком у цій ситуації. Отож зупинимося на деталях проведення процедури виділення в медичних КНП.

Що змінилося для платників ПДВ з 2022 року?

У цій статті розповімо про нововведення у сфері ПДВ, які платникам ПДВ приніс «реформаторський» Закон № 19141. Звісно, акцент зробимо на КНП, оскільки не всі зміни будуть цікаві саме вам.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 № 1914-IX.
ФОП-єдиноподатники здійснюють роздрібну торгівлю на території села: з РРО чи без — вирішує ОМС

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336» від 23.12.2021 р. № 1359)

Скасування і внесення змін до рішень виконкому: коли рада, коли суд, а коли і сам собі пан...
Розмір кошторисної зарплати при визначенні вартості будівництва: чи потрібно затверджувати місцевій раді?

Чи необхідно на сесії міської ради затверджувати розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів?

Медичний директор виграв конкурс на посаду гендиректора КНП: нюанси прийняття на посаду

Проводився конкурс на посаду генерального директора лікарні (комунальне некомерційне підприємство; далі — КНП). На період конкурсу на медичного директора було покладено виконання обов’язків генерального директора без звільнення працівника від його основних обов’язків. Цей медичний директор переміг у конкурсі. Як правильно звільнити з посади і з якої посади, чи з обох посад, і що писати в розпорядженні і трудовій книжці (на вимогу) працівника?

Робоча сила: об’єднана та невизнана

Ринок праці шаленіє від скаженого попиту на програмістів.
Вони зараз буквально на вагу золота. За них змагаються роботодавці, за них платять захмарні гонорари хедхантерам.
Питання про те, чи є активом злагоджена команда професіоналів, керівникам IT-компаній може здатися риторичним.
Утім, для головбуха це питання риторичним точно не є.

Таксономія UA XBRL МСФЗ: п’ять гострих запитань

Подання фінансової звітності на підставі Таксономії фінансової звітності не можна назвати легким процесом.
Ускладнює ситуацію й те, що в українській таксономії додані національні особливості, до яких РМСБО немає жодного стосунку.
І хоча практика розширення базової Таксономії — досить поширене явище у світі, українська версія має свої родзинки.
Пропоную відверто обговорити пекучі питання.

Обов’язковість ESG-звітування в Україні: точка зору

ESG-фактори стають дедалі помітнішими під час ухвалення рішень інвесторами.
Так чи інакше, стосується це й українських компаній. На сьогодні включення ESG-показників у звітність українських компаній — справа добровільна. Лунає думка, що
всеохопного сталого звітування ми досягнемо лише тоді, коли це питання буде регламентовано законодавчо.
Чи дійсно це потрібно? Саме таке запитання ми поставили лідерам думки в галузі.

Календар
Сьогодні

Авансовий внесок з ЄП за січень 2022 року (єдинники груп 1 та 2)

ЄСВ з зарплати (доходу) за грудень 2021 року

Податкова декларація з ПДВ за грудень 2021 року

Декларація з акцизного податку за грудень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку