Анонси

Зміни в бюджетній звітності: що нового і коли застосовувати

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» від 22.12.2020 р. № 794)

Передача авто між закладами освіти за рішенням сесії: не забудьте про форму № 20-ОПП

(коментар до листа ДПСУ від 10.12.2020 р. № 5459/Н/99-00-12-01-03-09)

Виплати фізичним особам: шпаргалка на 2021 рік
Оприбуткування картриджів: обираємо рахунок

Як оприбутковувати картриджі до лазерних принтерів (вартість 500–700 грн)? Субрахунок 1812 чи 1113 обирається залежно від строку використання, але картридж можна перезаправити і він знову оновлює свій ресурс, і строк використання збільшується. Як бути в цій ситуації?

«Все іде за планом», або Перевірки-2021 — затверджено!

(коментар до наказу Державної регуляторної служби України від 16.11.2020 р. № 114)

Новий звіт — № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці»: правила заповнення у 2021 році

Починаючи зі звіту за січень 2021 року (не пізніше 08.02.2021 р.) потрібно подавати нову форму № 3-борг «Звіт про заборгованість з оплати праці», яку затверджено наказом Держстату від 21.07.2020 р. № 222. Розберемося, як її заповнювати та коли подавати.

Виконуємо квоту робочих місць за 2020 рік

Роботодавці з чисельністю працівників більше 8 осіб зобов’язані подавати інформацію про працевлаштування соціально вразливих категорій населення. Вже традиційно на початку року ми готуємося до подання цієї інформації разом з вами. І цей рік не виняток. Щоб усе пройшло без сучка і задирочки, розберемося, на що звернути увагу та як правильно заповнити інформацію за 2020 рік.

Реєстрація у Фонді соцзахисту інвалідів

До 1 лютого треба зареєструватися у Фонді соцзахисту інвалідів. Зверніть увагу, що таку процедуру проходять тільки ті роботодавці, які раніше у Фонді не реєструвалися (за минулі роки не подавали Звіт за формою № 10-ПІ). Що потрібно зробити для реєстрації? Для вас — наш чек-лист.

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Податкова накладна-2021: шпаргалка для заповнення

Більшість суб’єктів господарювання тісно дружать із ПДВ. Це означає, що із складанням та реєстрацією ПН вони знайомі не з чуток.
У матеріалі ми узагальнили правила складання ПН.

Строки реєстрації податкових накладних та штрафи за їх порушення

Платники ПДВ знають, що усі без винятку ПН/РК слід неодмінно зареєструвати в ЄРПН. Безпосередньо від цього залежить право покупця на формування ПК та право постачальника на зменшення ПЗ (у випадку зі зменшуючим РК). Однак для додаткової «зацікавленості» сторін законодавці надали фіскалам батіг у вигляді штрафних санкцій.
Тож давайте розберемося, що загрожує платникам податків за порушення строків реєстрації ПН/РК.

Приклади заповнення податкових накладних: ситуації на всі випадки життя
Нові цифри 2021 року: аналізуємо зміни, важливі для роботодавця

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-ІХ)

Час настав: методрекомендації оновлено

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору» від 28.12.2020 № 816)

Початок року — час переглянути облікову політику

Неодноразово в наших публікаціях з різної тематики ми рекомендували вам «прописати в положенні про облікову політику» той чи інший момент, який законодавчо чітко не врегульований, тобто коли вирішення питання передбачає варіативність. І це недарма, адже саме згаданий документ для бюджетної установи є одним із методологічних обґрунтувань відображення бухоблікових операцій. І новий бюджетний рік ми починаємо з перегляду положення про облікову політику, тож зробимо це разом.

Списуємо майно, враховуючи вартісні критерії

Ми плануємо списання кількох об’єктів основних засобів, але заплуталися із граничною вартісною межею. Наприклад, чи можна самостійно, без участі суб’єкта управління, списати основний засіб, первісна вартість якого — 50 000 грн, якщо на нього не нараховано 100 % зносу, але його не використовують?

Змінено Порядок розрахунку середньої зарплати № 100

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100» від 09.12.2020 р. № 1213)

Баланс. Кожному свій…

Баланс, як і звіт про фінансові результати, є головною формою фінансової звітності, яку складають і подають усі підприємства. Ця форма звітності може бути і проміжною, і річною. Підприємства, залежно від категорії, наведеної в п. 2 ст. 2 Закону про бухоблік, складають баланс за формами № 1, № 1-м або № 1-мс. Тож у статті розглянемо порядок складання всіх цих форм балансу.

Фінрезультат визначаємо — звіт складаємо

Звіт про фінансові результати — це форма фінансової звітності, в якій наводять інформацію про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства. Залежно від категорії, підприємства можуть складати цей звіт за формами № 2, № 2-м та № 2-мс. Про особливості складання звіту про фінансові результати за кожною з цих форм поговоримо у статті.

Зміни до ст. 60 Закону про МС (про місцезнаходження КП): коли склалося не зовсім так, як гадалося

(коментар до Закону України «Про внесення змін до статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення додержання гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ» від 02.12.2020 р. № 1025-IX)

Добірка роз’яснень НАДС: про сумісництво, дострокове припинення повноважень та конкурс

(коментар до листа НАДС від 28.05.2020 р. № 4076/13-20)

Дарованому коневі зубів не лічать?.. або Чи приймати майно із завищеною вартістю

Орган місцевого самоврядування отримує майно від рад, які перейшли в підпорядкування після виборів. Серед такого майна є будівля з балансовою вартістю 500 тис. грн. Але насправді будівля напіврозвалена, обкрадена (система опалення, про яку йдеться в інвентарній картці, зрізана, та справа в поліції вже закрита без встановлення винної особи) і 500 тис. грн вона вже точно не коштує. Як бути з її передачею?

Закупівля місцевою радою у власного комунального підприємства: тема, що не дає спокою

В минулому році Мінекономіки видало лист від 15.09.2020 р. № 3304-04/56256-06. Особливо примітним в ньому стала думка міністерства про те, що у розумінні закупівельного законодавства місцеві ради є пов’язаними особами з власними комунальними підприємствами. А тому останнім брати участь у тендерних процедурах та «переговорці», якщо вони, звісно, не є монополістами у певних сферах, просто немає сенсу. Виходить, утворювати комунальні підприємства не варто взагалі? З такою проблемою стикнулись місцеві ради. І це питання залишається відкритим досі. Проаналізувати ситуацію більш детально спробуємо, розглянувши рішення Господарського суду Харківської області від 30.09.2020 р. у справі № 922/1482/20.

Практичні аспекти визначення строку оренди за МСФЗ 16

З 1 січня 2019 року почав діяти МСФЗ 16 «Оренда». Практичне впровадження стандарту викликало чимало запитань, більшість з яких стосувалася визначення строку оренди, оскільки саме строк оренди — один із головних елементів для розрахунку орендного зобов’язання. МСФЗ 16 надає основні принципи та правила, якими мають керуватися користувачі для визначення строку оренди, проте не містить чіткої інструкції, адже визначення цього строку є специфічним для кожної індустрії та навіть для кожної компанії.
У цьому матеріалі розберемося, чого конкретно вимагає стандарт та на які характеристики оренди варто звернути увагу, визначаючи строк оренди.

ПДВ: мінбазні нарахування

Яким чином відобразити в МСФЗ-обліку донарахування ПДВ в разі реалізації продукції нижче від звичайної ціни?
Колись був лист Мінфіну про те, що це витрати. Чи актуальна така думка для тих, хто звітує за МСФЗ?

Дисконтувальний вітер із Волині: взірцева судова розбірка

Претензії податківців щодо необхідності та методики дисконтування дуже поширені. Не обходять вони й підприємства, які складають фінансову звітність за МСФЗ.
Пропонуємо вашій увазі дуже цікавий та повчальний кейс — аналізуємо рішення Волинського окружного адмінсуду від 12 листопада 2020 року у справі № 140/7964/20.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2020 року (гірничі підприємства)

Завтра

Транспортний податок за IV квартал 2020 року

Податок на нерухоме майно за IV квартал 2020 року

Авансовий внесок з туристичного збору за січень 2021 року

ПДВ за грудень 2020 року

Акцизний податок за грудень 2020 року

Плата за землю за грудень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку