З позначкою «терміново»: робота за сумісництвом, відрядження, бухоблік, застосування КЕКВ

(Лист МФУ від 03.08.2018 р. № 05230-10-10/20753)

Радник керівника закладу вищої освіти: назва посади, умови оплати праці

(коментар до листа Мінсоцполітики від 27.03.2018 р. № 492/0/101-18/284 та листа МОН від 27.08.2018 р. № 1/11-9080)

Місцеві ради повинні здійснювати видатки на оплату комуналки КНП, що надають первинну меддопомогу. Роз’яснює Мінфін

(коментар до листа МФУ від 28.09.2018 р. № 07050-11-2/25432)

Незвичайний прокат: обліковуємо технічні засоби реабілітації

Приводом для написання статті послугувало таке запитання читача: «Ми — управління соцзахисту. Згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 05.04.2012 р. № 321, забезпечуємо осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інші окремі категорії населення технічними засобами реабілітації. Деякі такі засоби у разі смерті користувача або зняття його з обліку підлягають поверненню. Як потрібно обліковувати видачу-повернення таких активів?». Давайте заразом розберемося з усіма нюансами обліку засобів реабілітації.

Трудові інспектування: як це відбувається?

Мабуть, не знайдеться жодного роботодавця, якого б не лякали інспекційні відвідування. Адже, дійсно, штрафи за порушення трудового законодавства величезні, повноваження інспектора згідно зПорядком № 295 широкі, а роботодавців, які не дотримуються норм трудового законодавства, — предостатньо.

Актуальність теми інспекційних відвідувань на сьогодні продиктована появою розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р, яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Але чому бути, того не минути. Що робити, якщо інспектор стукає вам у двері? Розглянемо в цьому матеріалі.

ист Держпраці від 02.04.2018 р. № 2514/4/4.1-ДП-17)

Питання відповідальності за порушення трудового законодавства (строки виплати зарплати, мінгарантії та ін.)

Тема штрафів за порушення трудового законодавства не втрачає своєї актуальності. Тим більше, що з 5 жовтня 2018 року згідно з розпорядженням КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р проводяться комплексні заходи щодо детінізації ринку праці. Акцент на виявлення нелегальних працівників, проте й інші «трудові» питання не залишаться без уваги інспекторів праці. Що загрожує роботодавцю, якщо несвоєчасно виплачувалася зарплата, у тому числі за першу половину місяця, несвоєчасно проводився остаточний розрахунок при звільненні, під час проведення остаточного розрахунку не виплачувалася компенсація за невикористані дні відпустки, індексація, інші зарплатні виплати? Який штраф загрожує роботодавцю, якщо він самостійно не розраховував середній заробіток за затримку остаточного розрахунку? У запропонованій статті ви знайдете відповіді на ці та інші запитання.

ист Держпраці від 26.07.2018 р. № 58920/4/4.3-ДП-18)

Компенсація чорнобильських виплат у 2019 році: детальний план дій

Які документи та коли потрібно подати в управління соцзахисту, щоб у 2019 році отримати компенсацію «чорнобильських» виплат?

Форма № 1ДФ за ІІІ квартал — без змін

У сьогоднішньому матеріалі ми приділимо увагу давно знайомій всім формі № 1ДФ, адже в розпалі — її подання за ІІІ квартал.
Подивимося, чи сталися тут якісь зміни, а також розглянемо останні роз’яснення фіскалів.

Безоплатне отримання товарів (робіт, послуг) єдинниками

Доволі часто суб’єкти господарювання, зокрема платники ЄП, здійснюють операції з безоплатного отримання товарів (робіт, послуг). Їх відображення у податковому обліку має деякі проблемні моменти, на які треба звернути увагу.
В цій статті пропонуємо детально розглянути аспекти безоплатного отримання товарів (робіт, послуг) та його відображення у податковому обліку ФОП та юросіб — платників ЄП. Ми зосередили свою увагу на таких операціях, тому що саме вони призводять до виникнення доходу у суб’єктів господарювання.

Безоплатні послуги загальносистемнику від єдинника групи 4: цікавинки обліку та оподаткування

Приводом для написання цієї статті стало запитання нашого читача.
Ситуація така. Виконавець послуг — платник єдиного податку четвертої групи планує безоплатно надати послуги підприємству — платникові податку на прибуток. Обидва підприємства — платники ПДВ. В обох підприємств один власник, який одночасно є директором кожного з них.
Розглянемо, як така операція вплине на облік та оподаткування обох підприємств.

Експорт сільгосппродукції: особливості ПДВ-обліку

Останніми роками правила оподаткування ПДВ експорту сільськогосподарської продукції (в основному це стосувалося зернових і технічних культур) змінювалися неодноразово. Пільга при експорті такої продукції за межі території України то вводилася, то скасовувалася. Тому аграріїв, які зараз збираються експортувати свою сільськогосподарську продукцію, хвилюють запитання: як сьогодні відбувається оподаткування ПДВ експорту сільськогосподарської продукції і чи є якісь особливості при експорті певних видів такої продукції?
Відповіді на ці запитання шукайте далі.

Скарбничка бухгалтера: імпорт товарів

Продовжимо поповнювати скарбничку бухгалтерських знань.
Сьогодні поговоримо про відображення операцій з імпорту товарів.

Торгівля далеко від рідного краю: потрібен облік за неосновним місцем

(коментар до листа ДФСУ від  12.09.2018 р. № 29478/6/99-99-08-02-01-15)

Форма № 1ДФ за ІІІ квартал — без змін

У сьогоднішньому матеріалі ми приділимо увагу давно знайомій всім формі № 1ДФ, адже в розпалі — її подання за ІІІ квартал.
Подивимося, чи сталися тут якісь зміни, а також розглянемо останні роз’яснення фіскалів.

Невід’ємність: говоримо «політика», маємо на увазі «оцінка»

У наказі про облікову політику зафіксовано, що амортизація основних засобів нараховується прямолінійним методом. Підприємство змінює метод амортизації.
Чи потрібно таку зміну облікової політики відображати ретроспективно?
Якщо перерахунок амортизації заднім числом не зроблено, то чи необхідно виключити з наказу про облікову політику інформацію про метод амортизації?

Скарбничка бухгалтера: імпорт товарів

Продовжимо поповнювати скарбничку бухгалтерських знань.
Сьогодні поговоримо про відображення операцій з імпорту товарів.

Річна мегаінвентаризація: повторюємо ази, шукаємо новації

Незважаючи на те, що з року в рік бухгалтеру доводиться проходити інвентаризаційні процедури, готуючись до складання річної фінансової звітності, запитань, як організаційних, так і бухоблікових, менше не стає. Тож сьогодні ми пройдемося по події під назвою «інвентаризація» від початку до завершення та зупинимося докладніше на ключових її моментах.

Знайшов — не скач, згубив — не плач: облік лишків і нестач

Зазвичай будь-яка корисна знахідка є приємною несподіванкою, якщо це не актив, виявлений у суб’єкта державного сектору, адже доведеться поморочитися з відновленням інформації про нього в бухобліку. А ось втрачене «добро» — це завжди неприємність, бо треба знайти винного, порахувати та відшкодувати збитки, а також не забути все відобразити документально.

(лист ДКСУ від 10.04.2015 р. № 14-08/125-8606)

На кого «вішати» нестачі, або Все про матеріально відповідальних осіб

Інвентаризація добігає кінця: предмети перелічено, відповідні документи складено. Добре, коли все на місці або ж виявлено лишки чогось, проте, на жаль, не рідкістю є ситуації, коли в ході інвентаризації в установі виявляються нестачі. Куди бігти й де шукати винних у такому разі? Хто відшкодує збитки? Зараз разом будемо шукати відповіді.

Інвентаризація на вимогу

Згідно з абз. 7 п. 7 розд. І Положення № 879 інвентаризацію обов’язково проводять за судовим рішенням або на підставі належним чином оформленого документа органу, який відповідно до закону має право вимагати таку інвентаризацію. Відразу виникає запитання: які ж органи мають таке право? Зараз з’ясуємо.

Про зміни в назвах посад лікарського персоналу: Класифікатор професій

Наприкінці 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вкотре додало завдань кадровикам: наказом № 1744 було затверджено Зміну № 7 до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП). З огляду на це, кадровикам слід упорядкувати свої внутрішні документи відповідно до нових вимог КП. Отже, що ж цього разу змінилося?

Перша допомога бухгалтеру ЗОЗ — КНП: кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку
Безпека лікаря: чи зобов’язана установа про це дбати?

Зараз дуже багато повідомлень про напади на лікарів. Буває, пацієнти поводять себе неадекватно, що загрожує фізичній безпеці медичного працівника. Розкажіть, які дії має вчинити установа, щоб убезпечити свого працівника від таких ситуацій. А якщо щось сталося, то як діяти?

Підвезення працівників селищної ради від дому до роботи (і назад): чи можливо за кошт бюджету? Думка Мінфіну

(коментар до листа МФУ від 15.08.2018 р. № 05230-15-29/21676)

Будівництво дитячого майданчика: що в обліку?

Чим більше ми інвестуємо в розвиток дітей, тим більше шансів на світле майбутнє. А створити місце для дозвілля малечі — обов’язок будь-якої громади. Тож розглянемо, які нюанси потрібно врахувати бухгалтеру, коли орган місцевого самоврядування вирішив будувати дитячий майданчик за бюджетні кошти.

Квота на працевлаштування: чи виконує її ОМС?

Чи має виконувати орган місцевого самоврядування 5 % квоту на працевлаштування? Яка відповідальність за її невиконання?

Землекористувач не укладає договору оренди: чи можливо стягнути збитки?

Не секрет, що майже в кожній громаді є землекористувачі, які хочуть уникнути зайвих витрат і не поспішають належно оформити своє землекористування, що фактично завдає громадам збитків у вигляді недоотриманих доходів бюджету. Особливо це стосується оренди землі. Чи можливо з таких осіб стягнути орендну плату за землю без договору оренди? Вважаємо, так. Маємо позитивну судову практику — постанова ВСУ від 17.02.2016 р. у справі № 3-1160г151. Її висновки і проаналізуємо сьогодні.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56128565
МСФЗ 16: «дідусеве» застереження

Новий стандарт з обліку оренди — МСФЗ 16 «Оренда» — містить докладні описи того, чи є угода власне орендною (параграфи 9–33 другого додатка). На перший погляд, вони можуть здатися зайвими. Адже в більшості випадків орендні контракти укладаються у відповідних юридичних межах. Втім, у деяких ситуаціях користування чужим майном може відбуватися в межах інших договірних регламентів (фрахт, суперфіций, емфітевзис etc). Саме для таких обставин, коли орендний елемент угоди не є очевидним, стандартизатори визначили набір умов, за яких контракт має бути визнаний орендним у бухгалтерському розумінні.

МСФЗ 15: відповіді на три гострі запитання

Одним з найбільш цікавих питань обліку є питання визнання доходів. У 2014 році Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (надалі — «Рада з МСБО» або «Рада») був випущений новий Міжнародний стандарт фінансової звітності — МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами», що застосовується
до періодів річної звітності, які починаються з 1 січня 2018 року або пізніше. МСФЗ 15 привносить глобальні зміни в процес обліку доходів та заміняє 2 стандарти й 4 пов’язані інтерпретації, що діяли до 1 січня 2018 року.

МСФЗ 9 «Фінансові інструменти»: практичні аспекти впровадження в Україні

У цій статті ми зосередимося на впливі впровадження МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» на компанії з нефінансового сектору, виходячи з досвіду PwC в Україні. В ній розглянуті не всі можливі ефекти в результаті впровадження МСФЗ 9, а лише ті з них, які найчастіше зустрічаються у практиці та можуть мати суттєвий вплив на фінансову звітність.

Календар
Сьогодні

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за вересень 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за вересень 2018 року

Податкову декларацію з ПДВ за вересень 2018 року

Декларацію з акцизного податку за вересень 2018 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку