Анонси

Пільги з орендної плати за користування державним та комунальним майном: що з 01.01.2023 р.?

(лист Мінекономіки від 14.03.2023 р. № 3211-07/11185-09)

Документування записів у бухобліку: що нового в Положенні № 88?

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» від 28.12.2022 р. № 467)

Стаття 631 ЦКУ в публічних закупівлях з особливостями: вивчаємо обмеження і можливості

У матеріалі розглянемо порядок застосування ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України в договорах про закупівлю.

Працівнику, який проходить медогляд за направленням із ТЦК та СП, відкрито ЕЛН: чи оплачувати його?

Працівник проходить медогляд за направленням від центру комплектування. На період проходження медогляду його увільнено від роботи, і за ці дні за ним зберігається середній заробіток. Під час проходження медогляду працівнику відкрито електронний лікарняний листок, який з’явився в особистому кабінеті роботодавця на вебпорталі ПФУ. Чи підлягає цей ЕЛН оплаті?

Не жарти: що змінюється у «підзвітному» законодавстві з 1 квітня 2023 року?

(коментар до п. 35 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ в частині змін до п. 170.9 ПКУ)

Компенсація за затримку виплати середнього заробітку мобілізованому працівнику — коли платити? Роз’яснює Держпраці

(коментар до листа Держпраці від 17.03.2023 р. № 380/2/2.1-ЗВ-23а)

П’ять запитань про військовий облік (перевірки + відповідальність)

З 5 січня 2023 року оновлено правила організації та ведення військового обліку. Нововведення ми розбирали у газеті «Зарплата та кадрова справа», № 2/2023, с. 27. А сьогодні відповімо на деякі запитання, що стосуються перевірки ведення військового обліку та застосування відповідальності за порушення.

З 01.01.2023 із п. 3 Порядку № 1266 зник другий абзац — чи є наслідки для розрахунку лікарняних та декретних? Роз’яснює ПФУ

Тишком-нишком з 01.01.2023 р. в оновленій редакції п. 3 Порядку № 1266 завдяки постанові КМУ від 02.12.2022 р. № 1350 залишився лише один абзац, а другий виключено. Чи є через це зміни у розрахунку середньої зарплати для нарахування лікарняних та декретних? Ми запитали про це ПФУ і маємо відповідь. Аналізуємо.

Оплата днів відрядження: покрокова інструкція

Як оплачувати дні перебування в службовому відрядженні, розглянемо в статті.

Чи може працівник вільно обирати банк для отримання кровно заробленого?

Наше підприємство вже кілька років обслуговується у ПриватБанку і в ньому ж має зарплатний проєкт. Однак нещодавно один із працівників забажав, щоб зарплату йому перераховували на рахунок, відкритий в іншому банку (начебто в тому банку вигідніші умови обслуговування). Однак нашому бухгалтеру це додасть додаткового клопоту.
Чи можемо ми відмовити працівнику або ж маємо піти йому назустріч?

Допомога по вагітності та пологах vs мінімальний розмір ЄСВ

Лікарняний працівниці по вагітності та пологах закінчився 12 лютого 2023 року, з 13 лютого вона написала заяву про надання відпустки для догляду за дитиною до трьох років. За дванадцять днів у лютому працівниці нараховано 4 017,00 грн, тобто менше за суму МЗП.
Чи потрібно донарахувати та доплатити ЄСВ до мінімального розміру?

Викопали свердловину: юридичні та облікові нюанси

Щоб забезпечити установу водою, з допомогою підрядної організації викопали свердловину. Якими документами її слід оформити? Чи потрібно ставити на облік? Якщо потрібно, то як правильно її обліковувати? На ці та інші запитання знайдете відповідь у статті.

Оприбутковуємо запаси від ліквідації

Під час ліквідації основних засобів можуть бути оприбутковані запасні частини, будівельні матеріали, дорогоцінні метали, брухт тощо. Крім того, під час ліквідації МШП та виробничих запасів також можуть бути оприбутковані певні види відходів. Як їх правильно оцінити, оприбуткувати та відобразити в бухобліку, розглянемо у статті.

Вживана спецтехніка для комунального підприємства: знахідка чи тягар?

Плануємо придбати за кошти місцевого бюджету навантажувач для комунального підприємства як внесок у статутний капітал, щоб довести до ладу території, де відбувалися бойові дії. Коштів обмаль, але є можливість придбати вживану техніку. Чи можемо ми це зробити та що з бухобліком?

Лютневі зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель під час воєнного стану

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 17.02.2023 № 157, листа Мінекономіки від 28.02.2023 № 3323-04/8463-06)

Благоустрій прилеглої території: відображаємо витрати, оприбутковуємо активи

З настанням весни й таненням снігу помітними стають усі недоліки прилеглих до будівель територій. Десь потрібно вирубати старі насадження, а десь, навпаки, їх насадити. Десь треба відремонтувати огорожу, а десь установити лавочки. Можна багато перераховувати прикладів таких робіт, адже досконалості немає меж. Кожен ЗОЗ прагне, щоб не лише його будівля, а й прилегла територія мали якнайкращий вигляд, та для підприємства це додаткові витрати, а для бухгалтера — додаткове відображення в бухобліку. Тож які роботи з благоустрою прилеглої території ЗОЗ-КНП можуть здійснювати, як їх оформлювати та обліковувати — розглянемо у статті.

Муніципальний омбудсмен: мрії та реальність

(коментар до листа Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 28.09.2022 р. № 24797/4/Ш-15875.3/22/44.1)

Наближається граничний вік посадової особи ОМС (65 років): як діяти?

Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Проте з 2021 року строк перебування на службі може бути продовжено, але граничний вік так і залишився на рівні 65 років. Розглянемо це питання докладніше.
(роз’яснення НАДС від 19.02.2021 р. № 128-р/з; лист Мінсоцполітики від 23.05.2019 р. № 9760/0/2-19/52 (витяг); листи НАДС від 29.05.2019 р. № 3604/13-19 (витяг) та від 07.10.2019 р. № 7022/13-19 (витяг))

Юрисконсульт в ОМС — посадова особа: особливості трудових відносин та оплати праці

Наша місцева рада має намір прийняти на роботу юрисконсульта. Як правильно оформити прийняття та як оплачувати його працю?

Продаж тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності: як місцевій раді будувати відносини з новим власником?

Попри воєнний стан життя триває. Велика пошана суб’єктам господарювання, які в таких непростих умовах продовжують працювати на благо економіки держави. А дехто саме зараз навіть вирішив розпочати свою справу чи розширити вже існуючу. З цією метою підприємці часто купують тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності, свого часу встановлені іншими особами за паспортами прив’язки. Однак, не забуваймо, що тимчасові споруди не є об’єктами нерухомості і придбання вже встановленого об’єкта не є гарантією його роботи. Тож новому власнику необхідно звернутись до органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) для переоформлення документів. Пам’ятати про це слід і підприємцям, і ОМС. Інакше можуть очікувати неприємні для якоїсь зі сторін наслідки. Як, наприклад, у справі № 2-а/705/55/20, рішення у якій розглянемо сьогодні. І хоча справа розглядалась у мирний час, умови воєнного стану не виключають дотримання законодавства в цій сфері. Тож наразі це питання лишається актуальним.

ПДВ та знецінення: дві паралельні

(коментар до ІПК ДПСУ від 23.02.2023 № 411/ІПК/99-00-21-03-02-06)

Чи можна застосовувати курс НБУ як спот-курс, складаючи МСФЗ-звітність: погляд аудитора

Перераховуючи операції в іноземній валюті у функціональну валюту під час первісного визнання, як і під час визначення курсових різниць на звітні дати, українські бухгалтери традиційно застосовують офіційний курс Національного банку України.
Вітчизняній обліковій практиці взагалі притаманна орієнтація на будь-які офіційні показники.
Але чи правильно це з погляду МСФЗ, особливо коли під час воєнного стану офіційний курс зафіксовано вольовим рішенням НБУ?
І як до цього ставитися аудитору, який перевіряє фінансову звітність?

Відшкодування збитків у контексті МСБО 20

Підприємство на прохання органу місцевого самоврядування направило будівельну техніку на фронт для зведення фортифікаційних споруд.
У процесі будівництва декілька одиниць техніки було знищено ворожими обстрілами.
На сесії місцевої ради депутати ухвалили резолюцію про намір компенсувати вартість знищеного майна за рахунок місцевого бюджету. Але через необхідність уточнення відповідних сум на дату балансу відповідні зміни до бюджету на 2023 рік ще не внесені.
Чи може підприємство визнати у фінансовій звітності дохід від отримання державного гранту?

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку