Анонси

Попередня оплата електроенергії в умовах нового законодавства: прямо не передбачена, але й не заборонена

(коментар до листа НКРЕКП від 07.03.2019 р. № 4444/20.2/9-19)

Екологічний податок: першоквартальний мікс

Ну ось нарешті прийшла справжня весна! А навесні, коли природа прокидається від сплячки, навіть складати податкову звітність легше й веселіше, чи не так? І з екологічного податку також. Тому ми вирішили не перевантажувати вас зайвою інформацією, адже зовсім недавно говорили про це (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 4/2019, с. 19). Натомість пропонуємо вам легенький весняний мікс із ваших запитань, приправлений найсвіжішими роз’ясненнями податківців. І поговоримо сьогодні про те, що зараз у всіх на вустах — про особливості декларування та сплати екоподатку за викиди двоокису вуглецю (СО2).

Індексація стипендій у 2019 році: першокурсники, аспіранти та інші питання

(Лист Мінсоцполітики від 11.02.2019 р. № 2874/0/2-19/51)

Планові перевірки Держпраці: нові критерії періодичності

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці» від 06.02.2019 р. № 223)

Поздоровляємо працівників і не тільки: оподаткування + ЄСВ

Подарунки приємно не лише отримувати, а й дарувати. Роботодавці, які цінують своїх працівників, заохочують їх, поздоровляючи зі святковими, ювілейними та іншими пам’ятними датами. Хтось поздоровляє своїх клієнтів або партнерів. І це чудово, адже подарунки й увага можуть зробити нас щасливіше. Тільки от у бухгалтерів щедрих роботодавців виникає низка запитань, зокрема, чи є подарунок доходом, чи потрібно його оподатковувати, що робити з ЄСВ? Давайте розбиратися, оскільки чергові свята (Великдень, «травневі») вже скоро.

Зміни № 8 до Класифікатора професій: нюанси оновлення

Результатом аналізу змін у вітчизняному законодавстві, що мали місце останнім часом, а також розгляду пропозицій користувачів КП став вихід Змін № 8 до Національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (Зміни № 8), які були затверджені наказом Мінекономрозвитку від 15.02.2019 р. № 259. Розглянемо зміст цього документа в розрізі видів економічної діяльності.

30 квітня відпочивай — 11 травня відпрацюй (перше перенесення робочих днів у 2019 році)

Робочий день, «затиснутий» між вихідним та святковим (неробочим) днем, Кабмін, як правило, рекомендує перенести на вихідний. Для тих роботодавців, які переносять робочий день (30 квітня) на вихідний день (11 травня), готова зручна шпаргалка.

Увага! Умови надання консультацій у травні 2019 року

Наші передплатники можуть отримати безкоштовну консультацію

Форма № Д5 з ЄСВ: заповнення і подання членами фермерського господарства

З 01.01.2018 р. члени фермерського господарства зобов’язані щоквартально сплачувати єдиний соціальний внесок, а також щорічно звітувати.
Детальніше про це читайте в цій статті.

Подарунок працівнику — головний біль бухгалтеру!

mail Директор до Великодня вирішив обдарувати працівників. За рахунок підприємства ми придбали великодні набори вартістю 1440,00 грн кожен (у т. ч. ПДВ — 240,00 грн), які й будемо роздавати співробітникам.
Як відобразити ці операції у бухобліку та правильно оподаткувати?

Туристичний збір: стислий огляд консультацій фіскалів

У матеріалі ми зробили добірку роз’яснень фіскалів за вашими запитаннями, які надійшли на нашу «гарячу лінію», щодо нових правил справляння турзбору.
Ми спробували стисло окреслити орієнтири для пошуку відповідей на ваші запитання.

Увага! Умови надання консультацій у травні 2019 року

Наші передплатники можуть отримати безкоштовну консультацію

«Березневі критерії»: ризик-орієнтований підхід до перевірок бізнесу

(коментар до постанов КМУ від 06.03.2019 р. № 182, від 06.03.2019 р. № 183від 06.03.2019 р. № 198)

Форма № Д5 з ЄСВ: заповнення і подання членами фермерського господарства

З 01.01.2018 р. члени фермерського господарства зобов’язані щоквартально сплачувати єдиний соціальний внесок, а також щорічно звітувати.
Детальніше про це читайте в цій статті.

Форма № 1ДФ: що потрібно знати податковому агентові?

Наближається граничний строк подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Тож саме час повторити основні правила заповнення й подання форми № 1ДФ. Тим паче що є деякі зміни.
Готові? Ми теж!

Осучаснено Методрекомендації ведення обліку медикаментів

(коментар до наказу МОЗ «Про внесення змін до Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я» від 02.01.2019 р. № 15)

Чи є субвенція цільовим фінансуванням?

(коментар до листа ДКСУ від 15.01.2019 р. № 16-08/1711)

Облік запасів: узагальнюємо

Дотримуючись підходу, заданого в попередньому номері нашої газети стосовно узагальнення облікових вимог щодо основних засобів та інших необоротних матеріальних активів, у цій статті розглянемо основні вимоги щодо обліку запасів, порядок їх оприбуткування та вибуття.

 

Запаси: відображаємо рух на складі та в бухгалтерії

Районний центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти у квітні 2019 року здійснив 2 закупівлі запасних частин для ремонту шкільних автобусів на загальну суму 5 458,00 грн та оприбуткував їх на склад, призначивши матеріально відповідальну особу — комірника складу. Протягом місяця комірник видав запчастини механіку на загальну суму 2 862,00 грн, які той відразу використав для проведення поточного ремонту автобусів.

Сплата «комуналки» за рахунок фінансування з бюджету: ПДВ-нюанси в КНП

(коментар до ІПК ДФСУ від 20.03.2019 р. № 1116/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Від КЗ до КНП. Публічні закупівлі: що змінилося?

Перетворення комунальних закладів охорони здоров’я в КНП спричинило багато змін у порядку бухобліку, оподаткування, внутрішньої роботи медзакладу. Однак те, що стосується процесу публічних закупівель, практично не змінилося. У цій статті ми нагадаємо основні моменти порядку організації закупівель у новостворених КНП та розглянемо зміни щодо закупівель для медзакладів.

Квартальна фінансова звітність КНП

Ось і добіг кінця перший квартал року. Логічно постає запитання: чи потрібно подавати проміжну фінансову звітність за перший квартал 2019 року?

(Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом МФУ від 07.02.2013 р. № 73)

Як новостворені ОТГповинні були відзвітувати про виконання трудової квоти за 2018 рік

(коментар до листа Мінсоцполітики від 18.01.2019 р. № 233/0/5-19/53)

Пайовий внесок забудовників у розвиток інфраструктури населеного пункту є обов’язковим! Як усе відбувається на практиці

Пайовий внесок забудовників у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту подекуди складає істотну частину бюджету розвитку відповідного місцевого бюджету. І попри минулорічні новини щодо можливості його скасування, залишається обов’язковим і надалі. Про природу пайової участі забудовників, сплату і використання, а також спірні моменти розповімо в цій статті.

Вакантна посада в ОТГ: чи можна розподілити між працівниками і чи буде за це оплата?

У фінансово-економічному відділі ОТГ є вакантна посада спеціаліста (посадова особа) по розрахунках з постачальниками та підрядниками. Всі інші посади відділу також належать до посадових осіб.
Як саме і на підставі якого документа можна розподілити навантаження за вакантною посадою?
Як має здійснюватися оплата за додатково виконану роботу?
(лист Мінпраці від 12.01.2009 р. № 22/13/84-09)

Кому відпочивати, а кому — працювати: залучаємо працівників до роботи у вихідний день

Працівників відділу ведення Державного реєстру виборців залучено до роботи у вихідні дні. Як правильно оформити таку роботу? На яку компенсацію мають право працівники за роботу у вихідний день?

Відпустка за кордоном, душевне хвилювання та збої в системі: поважні причини несвоєчасного подання е-декларації!

01.04.2019 р. завершився черговий етап е-декларування. На подання е-декларації законодавством відведено повних три місяці. Але, як свідчить практика, непоодинокі випадки порушення цього строку декларантами з різних причин. Якщо на подання щорічної декларації відведено такий строк і не всі встигають, то що й казати про Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, на подання якого передбачено лише 10 днів. Та чи завжди порушення строків є корупційним правопорушенням? Відповідаємо: ні. Доведено судовою практикою. Розглянемо деякі судові рішення.

Земля назавжди та безкоштовно

(коментар до роз’яснення ФПБАУ від 20.03.2019 р. № 4)

«Наша мета — взаємодіяти, а не карати»

Нещодавно Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку у своїй заяві (текст заяви ми навели на с. 21) щодо якості фінансової звітності учасників фондового ринку зробила невтішні висновки.
Прокоментувати ситуацію, що склалася, ми попросили Тимура Хромаєва — Голову НКЦПФР.

IFRS for SMEs: маленький стандарт з великими перспективами

Наприкінці березня Голова Ради з МСБО Ганс Гугерворст (Hans Hoogervorst) та його заступниця Сью Ллойд (Sue Lloyd) у новому подкасті, розміщеному на сайті Ради, обговорили деякі рішення, ухвалені під час березневого засідання. Серед тем, що плануються до розгляду, — проект з чергового комплексного перегляду МСФЗ для МСП1(IFRS for SMEs2). Ганс Гугерворст повідомив, що вже у квітні Рада знову повернеться до цього питання. МСФЗ для МСП стали однією з тем розгляду також на EEG3 Meeting (Буенос-Айрес, 25–27 березня), де йшлося про пропозиції щодо удосконалення МСФЗ для МСП.
Судячи з усього, цього року увага міжнародної бухгалтерської спільноти буде прикута до МСФЗ для МСП. І це ще цікавіше, адже один з обговорюваних напрямів перегляду стандарту — розширення сфери його дії. А от у нашій країні приділяють незаслужено мало уваги МСФЗ для МСП. Отже, спробуємо відновити справедливість — з’ясуємо, чим цікавий цей стандарт, яке місце він займає в системі МСФЗ і, врешті, кому він може стати в пригоді.

Малі та середні підприємства.

EEG (Emerging Economies Group) — група нових економік.

International Financial Reporting Standard (IFRS) for Small and Medium-sized Entities (SMEs).

Календар бухгал­тера
25.04.19

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за І квартал 2019 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі за І квартал 2019 року

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за І квартал 2019 р

Фінзвітність за І квартал 2019 року до органів статистики

26.04.19

ПДВ за березень 2019 року (платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю)

Акцизний податок за березень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку