Обліковуємо отримані штрафи, пені, неустойки: віддати не можна витрачати

(коментар до листа МФУ від 03.08.2018 р. № 35140-05-10/20587)

ЗВО І–ІІ рівнів акредитації: назви посад та їх коди згідно з Класифікатором професій — шпаргалка

Сьогодні ми продовжимо розглядати порядок застосування Класифікатора професій та приділимо увагу закладам вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації (далі — ЗВО).

В першу чергу, в першу чергу — це безпека: як обліковувати відеоспостереження, сигналізацію та інші системи контролю

Бути присутнім всюди і водночас — чи не про це мріють ті, хто уповноважений контролювати порядок? Завдяки сучасним технологіям ця мрія стала реальністю. Наприклад, системи відеоспостереження дають можливість контролювати багато об’єктів заразом, а сигналізації дозволяють відслідковувати задані дії (протипожежна — наявність диму, охоронна — проникнення в приміщення і пошкодження його). Все чудово, але от бухгалтеру такі об’єкти можуть додавати клопоту, адже являють собою купу датчиків, кабелів і моніторів. Як дати лад усьому цьому? Розберімося прямо зараз.

Відпустка на день-другий: чи можна дробити щорічну відпустку

Чи можуть працівники брати основну щорічну відпустку на 1–5 днів?

Операція «індексація». Сумісники

Ось і дійшла черга до сумісників. Зарплата сумісника теж індексується, але... зі своїми особливостями, і навіть труднощами. Що і як — зараз усе розберемо.

Перерахунок ПДФО-2018: покрокова інструкція

Річний перерахунок ПДФО проводиться з метою перевірити, чи правильно визначені суми ПДФО за кожен місяць звітного року щодо працівників, які користуються правом на застосування ПСП, уточнити нараховані доходи за кожним місяцем звітного року. Звісно, 2018 рік не виняток, і настав час підбити ПДФО-підсумки за цей рік. Адже підсумки перерахунку мають потрапити у форму № 1ДФ за IV квартал 2018 року. Почнемо!

Двічі в одну річку: вирішуємо ЄСВ-питання, якщо звільнили працівника, а потім прийняли

Життя мінливе… Мінливі й настрої та рішення людей. Ще минулого тижня ви здійснили остаточний розрахунок з одним із працівників (і, можливо, він навіть обіцяв ніколи не повертатися). А вже сьогодні прийшов влаштовуватися на роботу. Знайомо? «Так», — відповість багато хто. У такій ситуації у бухгалтера неодмінно виникне запитання: як правильно нарахувати ЄСВ? Із ним ми розберемося в цій статті.

Підстави для застосування ставки ЄСВ 8,41 % до доходів працівника з інвалідністю

27 листопада 2018 року на роботу прийнято працівника. 3 грудня 2018 року він надав довідку до акта огляду в МСЕК, яку ми завірили. Цього документа достатньо для застосування ставки ЄСВ 8,41 % вже у грудні чи потрібна ще індивідуальна програма реабілітації?

Зміни до статуту згідно із Законом про ТОВ

17 червня 2018 року набрав чинності Закон про ТОВ1, яким внесено зміни до порядку створення та діяльності товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю, а також змінено вимоги до статуту товариств.
Що передбачає приведення статуту у відповідність до Закону про ТОВ?
Які відомості повинен містити статут товариства з обмеженою відповідальністю після набрання чинності вказаним Законом?
Які відомості учасники можуть вносити до статуту на свій розсуд?
Розглянемо в пропонованій статті.

Закон України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII.

Електронні сигарети: продаємо без зайвих проблем

Ті сигарети, про які йтиметься сьогодні, не горять і не жевріють, а нагріваються і парують. Та від цього, як вважають фахівці, не стають менш шкідливими як для самих курців, так і для оточуючих. Якщо вас цікавить саме це, читайте фахові видання з охорони здоров’я. А наше видання покликане уберегти вас від штрафів, у тому числі й у разі продажу електронних сигарет.
Про це й поговоримо далі.

«Старий рік у ноги — новий у пороги»: основні нюанси корпоративних святкувань

Прийдешні новорічні святкування для більшості працівників підприємства — весела метушня, а от бухгалтеру щорічно доводиться вирішувати питання з підрахунками витрат на корпоративні розваги та їх наслідками в обліку.
З метою скорочення цих «страждань» ми узагальнили у статті найпоширеніші питання обліку святкових заходів.

Працівник, звільняючись, не повернув спецодяг: що робити

Підприємство під час прийняття на роботу забезпечує своїх робітників сезонним спецодягом та взуттям (термін використання, встановлений підприємством, — 7 місяців).
Які податкові наслідки неповернення працівником у разі звільнення цього спецодягу (якщо термін його використання ще не закінчився)?

Повернення товару поштою: нюанси оплати витрат на доставку

(коментар до ІПК ДФСУ від 21.11.2018 р. № 4899/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)

Електронні сигарети: продаємо без зайвих проблем

Ті сигарети, про які йтиметься сьогодні, не горять і не жевріють, а нагріваються і парують. Та від цього, як вважають фахівці, не стають менш шкідливими як для самих курців, так і для оточуючих. Якщо вас цікавить саме це, читайте фахові видання з охорони здоров’я. А наше видання покликане уберегти вас від штрафів, у тому числі й у разі продажу електронних сигарет.
Про це й поговоримо далі.

«Старий рік у ноги — новий у пороги»: основні нюанси корпоративних святкувань

Прийдешні новорічні святкування для більшості працівників підприємства — весела метушня, а от бухгалтеру щорічно доводиться вирішувати питання з підрахунками витрат на корпоративні розваги та їх наслідками в обліку.
З метою скорочення цих «страждань» ми узагальнили у статті найпоширеніші питання обліку святкових заходів.

Основні нові «правила гри» для ТОВ

Закон про ТОВ дозволяє суб’єктам господарювання передбачати в статуті особливі умови роботи.
Які можливості для маневру мають підприємства, дивіться в матеріалі.

Облік платних послуг

У сучасних умовах господарювання не лише підприємства, а й бюджетні установи намагаються заробляти додаткові кошти, надаючи послуги на платній основі. У цій статті ми визначимось з основними вимогами до здійснення платних послуг, а також розглянемо порядок відображення доходів і витрат, пов’язаних із наданням таких послуг.

І наші, і чужі, і подаровані: будівельні матеріали для поточного ремонту

Без будівельних матеріалів не обійдеться жоден ремонт, чи то поточний, чи то капітальний. Та зараз мова піде саме про операції придбання і списання матеріалів та предметів для проведення робіт, що спрямовані на підтримання об’єкта у придатному для використання стані, тобто для виконання поточного ремонту.

Облік пошиття сценічних костюмів

Наш РБК закупив тканину, аби пошити костюми для наших акторів, а доручили цю справу костюмеру, оскільки це значна економія для бюджетної установи. А ось як тепер зарахувати на баланс ці костюми і чи потрібно подавати довідку до казначейства, адже маємо нові об’єкти обліку?

Втратили первинну документацію — сплатіть штраф

Підкажіть, будь ласка, як нам бути в такій прикрій ситуації: з нашої установи зникли деякі документи первинного обліку. Яка відповідальність нам загрожує?

Досконалість не має меж! Зміни до форм податкової накладної, розрахунку коригування та до Порядку їх заповнення

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» від 17.09.2018 р. № 763)

Керівник ЗОЗ: Лікар чи господарник?

У країні триває медична реформа. Одним із найважливіших її наслідків мають стати кадрові нововведення, які відображаються у відповідній нормативній документації. Так, наприклад, низка нових професій (посад) медичних працівників легітимізована Зміною № 6 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003:2010» (далі — КП), а саме: парамедик (код КП 3221), асистент ерготерапевта (3226), асистент фізичного терапевта (3226), інструктор з надання догоспітальної допомоги (3229), а також такі професійні назви робіт, як екстрений медичний технік (5132) та інструктор з надання першої допомоги (5132). Отже, лави працівників вітчизняної медицини поповнилися працівниками, що асистують лікарям, забезпечують технічнускладову надання екстреної допомоги та навчають широкий загал надавати першу допомогу. Тепер черга дійшла й до посад керівників медичної сфери, про яких йдеться в наказі № 1977, який набуває чинності з 1 січня 2019 року. Спробуємо розібратися, на що спрямовано встановлені ним зміни.

(наказ МОЗ від 31 жовтня 2018 року № 1977, Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затверджені наказом МОЗ від 31 жовтня 2018 року № 1977)

Придбаваємо та списуємо медобладнання за загальними правилами

Цікавить питання, як списувати медичні ліжка спецпризначення, що обліковуються на балансі лікарні як основні засоби та стали непридатними для використання (хоча експлуатували ще деякий час після нарахування 100 % зносу). Окрім того, на який рахунок зарахувати придбані нові ліжка та «гусаки» медичні? І чи можна вважати останні медичними виробами?

Підвезення працівників селищної ради від дому до роботи (і назад): чи можливо за кошт бюджету? Думка Мінфіну

(коментар до листа МФУ від 15.08.2018 р. № 05230-15-29/21676)

Будівництво дитячого майданчика: що в обліку?

Чим більше ми інвестуємо в розвиток дітей, тим більше шансів на світле майбутнє. А створити місце для дозвілля малечі — обов’язок будь-якої громади. Тож розглянемо, які нюанси потрібно врахувати бухгалтеру, коли орган місцевого самоврядування вирішив будувати дитячий майданчик за бюджетні кошти.

Квота на працевлаштування: чи виконує її ОМС?

Чи має виконувати орган місцевого самоврядування 5 % квоту на працевлаштування? Яка відповідальність за її невиконання?

Землекористувач не укладає договору оренди: чи можливо стягнути збитки?

Не секрет, що майже в кожній громаді є землекористувачі, які хочуть уникнути зайвих витрат і не поспішають належно оформити своє землекористування, що фактично завдає громадам збитків у вигляді недоотриманих доходів бюджету. Особливо це стосується оренди землі. Чи можливо з таких осіб стягнути орендну плату за землю без договору оренди? Вважаємо, так. Маємо позитивну судову практику — постанова ВСУ від 17.02.2016 р. у справі № 3-1160г151. Її висновки і проаналізуємо сьогодні.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56128565
МСФЗ 16: «дідусеве» застереження

Новий стандарт з обліку оренди — МСФЗ 16 «Оренда» — містить докладні описи того, чи є угода власне орендною (параграфи 9–33 другого додатка). На перший погляд, вони можуть здатися зайвими. Адже в більшості випадків орендні контракти укладаються у відповідних юридичних межах. Втім, у деяких ситуаціях користування чужим майном може відбуватися в межах інших договірних регламентів (фрахт, суперфіций, емфітевзис etc). Саме для таких обставин, коли орендний елемент угоди не є очевидним, стандартизатори визначили набір умов, за яких контракт має бути визнаний орендним у бухгалтерському розумінні.

МСФЗ 15: відповіді на три гострі запитання

Одним з найбільш цікавих питань обліку є питання визнання доходів. У 2014 році Радою з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (надалі — «Рада з МСБО» або «Рада») був випущений новий Міжнародний стандарт фінансової звітності — МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами», що застосовується
до періодів річної звітності, які починаються з 1 січня 2018 року або пізніше. МСФЗ 15 привносить глобальні зміни в процес обліку доходів та заміняє 2 стандарти й 4 пов’язані інтерпретації, що діяли до 1 січня 2018 року.

МСФЗ 9 «Фінансові інструменти»: практичні аспекти впровадження в Україні

У цій статті ми зосередимося на впливі впровадження МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» на компанії з нефінансового сектору, виходячи з досвіду PwC в Україні. В ній розглянуті не всі можливі ефекти в результаті впровадження МСФЗ 9, а лише ті з них, які найчастіше зустрічаються у практиці та можуть мати суттєвий вплив на фінансову звітність.

Календар
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за листопад 2018 року

Декларація з акцизного податку за листопад 2018 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за листопад 2018 року

Податкова декларація з плати за землю за листопад 2018 року

Податкова декларація з рентної плати за листопад 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад 2018 року

Авансовий внесок з ЄП за грудень 2018 року (єдинниками груп 1 та 2)

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку