Анонси

Додаток 1 (Д1) Податкового розрахунку: звітуємо

Додаток 11 є однією зі складових Податкового розрахунку2. За загальними рисами він подібний до старої таблиці 6 форми № Д4. Тож і принципи його заповнення перекликаються з уже відомими нам правилами. Однак без новинок не обійшлося. Докладно про нюанси заповнення додатка 1 див. у газеті «Зарплата та кадрова справа», № 7/2021, с. 5. У цьому матеріалі розглянемо найпоширеніші ситуації.

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
Додаток 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам*».
Поповнення запасу підручників у ЗЗСО та ЗПТО: як відобразити в обліку?

Заклади освіти отримують для поповнення бібліотеки підручники, виготовлені на замовлення за держбюджетні кошти. Книги надходять безоплатно, але потрібно розрахуватися за доставку. Як відобразити в обліку ці операції? Розповімо в статті.

(лист МОН від 08.02.2021 р. № 4.5/82-21)

Центр соцпослуг виплачує соціальну допомогу громадянам: бухоблік + оподаткування

За рішенням місцевої ради згідно із затвердженими програмами Центр надання соціальних послуг виплачує соціальну допомогу громадянам тергромади з коштів місцевого бюджету. Допомога надається в різних формах: щомісячна доплата до пенсії ветеранам УПА; щомісячна допомога 100-літнім громадянам; допомога у вигляді компенсації за комунальні послуги особам з інвалідністю, компенсації за спожите тверде паливо воїнам-«афганцям» тощо. Як відобразити такі операції в бухобліку? Чи оподатковувати таку допомогу?

Оплата праці у сформованих територіальних громадах

У результаті місцевих виборів-2020 із числа сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ), розміщених в адмінцентрі новоутвореної сформованої територіальної громади, утворились сформовані сільські, селищні, міські територіальні громади (далі — СТГ). Унаслідок приєднання рад зросла чисельність населення в новосформованих громадах. Як визначати оклади посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) у територіальних громадах?

Місце зарплати та нарахованого ЄСВ у Податковому розрахунку: відображаємо у таблиці розрахунку та Д1

Кожен роботодавець знає, що найманим працівникам потрібно виплачувати зарплату, дотримуючись при цьому мінімальних оплатних гарантій та встановлених строків виплати. Проте лише цих знань недостатньо, адже на зарплату треба нарахувати ЄСВ, утримати з неї ПДФО та ВЗ (а це ціла наука!). Та й це ще не все — раз на квартал потрібно звітувати у свою ДПІ про нараховану зарплату, нарахований ЄСВ, утримані ПДФО та ВЗ. За I квартал 2021 року роботодавці повинні подавати вже об’єднаний Податковий розрахунок. У цій статті ми з’ясуємо, як у новому звіті відображати зарплату та нарахований на неї ЄСВ.

Додаткова база нарахування ЄСВ у новому Податковому розрахунку

Роботодавці (і юрособи, і фізособи-підприємці) зобов’язані виконувати вимоги про сплату ЄСВ з МЗП щодо основних працівників без інвалідності. Цей обов’язок виникає у разі, коли база нарахування за місяць виявилася меншою за МЗП. Тоді роботодавцю необхідно нарахувати ЄСВ не тільки на фактичну базу, а й на додаткову базу. Як відображати додаткову базу нарахування ЄСВ в новому Податковому розрахунку, з’ясуємо разом у цій статті.

Знайомий незнайомець: Д5

Познайомимося ближче з додатком 5 до Податкового розрахунку «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» (далі — Д5). Зауважимо, що він призначений для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб Держреєстру соцстрахування, а також фіксації подій, що мають значення для призначення пенсії, матеріального забезпечення, страхових виплат. Фактично Д5 є аналогом таблиці 5 форми № Д4. Що при формуванні та поданні такого додатка залишилося звичним, а до чого треба звикати? Про все читайте в цьому матеріалі.
(лист Мінсоцполітики від 24.05.2019 р. № 813/0/206-19)

Секрети 4ДФ: абсолютно новий чи оновлений старий?

Розібралися з премудрощами заповнення додатків з ЄСВ? А тепер опановуємо наступний пласт — заповнення додатка з ПДФО та ВЗ. Як ви вже знаєте, це аналог давно знайомої нам форми № 1ДФ. Що змінилося та як заповнити новачка? Про все поговоримо в цій статті.
(лист ДПСУ від 16.02.2021 р. № 107/2/99-00-04-02-01-02)

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Фінансові інвестиції: основи бухгалтерського обліку

Настав час поговорити, можливо, не про найбільш поширену, але досить цікаву ділянку обліку — фінансові інвестиції.
У матеріалі увагу зосередимо на загальних принципах обліку та моделях оцінки.
А вже наступного разу зупинимося на кожній детальніше. Поїхали!

Зміна строку корисного використання об’єкта ОЗ: чи можна?

Чи може підприємство змінити строк корисного використання ОЗ?
Зараз строк експлуатації становить вісім років, а хочемо знизити до п’яти.
Різниці з податку на прибуток підприємство не застосовує.

Єдиний податок: огляд найцікавіших консультацій фіскалів у березні 2021 року

Податківці, попри карантин, продовжують надавати роз’яснення у формі ІПК.
Сьогоднішній матеріал присвятимо діяльності єдиноподатників.

Увага! Змінено меморіальні ордери № 11 та № 12 і додано Оборотну відомість

(коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 08 вересня 2017 року № 755» від 15.02.2021 № 101)

Установлюємо критерії «малоцінності», ураховуючи роз’яснення Мінфіну

(коментар до інформаційного повідомлення МФУ «Щодо критеріїв для визначення вартісних ознак предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів» від 15.02.2021 на офіційному вебсайті https://www.mof.gov.ua/uk/zagalni-roz_jasnennja-derj-sector)

Надіслано виконавчий лист бюджетній установі: порядок дій

Що таке виконавчий лист? Який алгоритм дій роботодавця після його отримання в бюджетній установі? На ці та інші запитання про виконавчий лист ми відповіли в статті. Не гаймо часу!

(постанова КМУ від 26 лютого 1993 року № 146, зі змінами, останні з яких внесено постановою КМУ від 22.05.2019 № 431)

Заробітна плата: із нарахованої в депоновану

Перехід на застосування зарплатних платіжних карток майже повністю витіснив готівкові розрахунки, та все-таки не залишимо поза увагою факт їхнього існування. Зокрема, згадаємо випадок, коли готівкову зарплату доводиться депонувати. Сутність та нюанси цієї операції, документальне оформлення та, звичайно, бухоблік пропонуємо розглянути в цій статті.

Єдина звітність: втілюємо в життя

Ось і настав той час, коли треба вперше подавати Податковий розрахунок, у якому роботодавці відтепер звітують з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. У цій статті ми зібрали інформацію, необхідну для його формування. Звіт дуже обсяговий та забере багато часу на складання. Тож набираємося терпіння та вивчаємо заповнення на прикладах.

Бухоблік ПДВ: рекомендації для КНП

Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затверджена наказом МФУ від 01.07.1997 № 141, втратила чинність із 09.08.2019. І з того часу в обліку ПДВ керуватися слід лише загальними нормами стандартів. Звісно, часто це буває не дуже легко. У матеріалі розглянемо загальні рекомендації для побудови ПДВ-обліку в КНП та наведемо кілька прикладів.

Переоцінка об’єктів оренди: ФДМУ знайшов вихід

Чули, що комунальне майно, яке передають в оперативну оренду, балансоутримувач має відображати у складі інвестиційної нерухомості, чи так це?

(лист ФДМУ від 05.02.2021 № 10-24-2411)

Від району до громади: реєстрація права комунальної власності на об’єкти, що передаються у зв’язку з укрупненням районів

(коментар до листа Мін’юсту від 17.03.2021 р. № 11527/1984-26-21/8.4.3)

Податковий розрахунок «ЄСВ + ПДФО + ВЗ»: особливості заповнення для ОМС

Податковий розрахунок1 вперше подається за результатами І кварталу 2021 року. Для розгляду особливостей його заповнення однієї статті замало. Цьому питанню присвячено матеріали в газетах «Бухгалтерія: бюджет», № 6/2021, с. 21№ 14/2021, с. 17 та с. 22; «Зарплата та кадрова справа», № 3/2021, с. 18№ 5/2021, с. 19№ 7/2021. А цей матеріал ми присвятимо особливостям заповнення додатків Податкового розрахунку органами місцевого самоврядування (ОМС).

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
 
Депутат облради хоче орендувати приміщення для громадської приймальні: розглядаємо нюанси

Депутат обласної ради звернувся до міської ради з заявою про надання в оренду приміщення комунальної власності для розміщення його громадської приймальні. Чи має депутат якісь переваги при передачі в оренду майна комунальної власності та пільги щодо сплати орендної плати?

Встановлення ОМС графіка роботи магазину: повноваження з обмеженням

Нещодавно на сайті ДРС1 з’явилась низка роз’яснень, що стосуються повноважень ОМС у різних сферах. Свою думку служба висловила і щодо місцевих порядків компенсації за пільговий проїзд, і щодо затвердження тарифів на платні послуги закладів культури, і щодо встановлення графіків роботи магазинів, ресторанів та барів (детальніше див. газету «Місцева рада», № 3/2021, с. 3). Стосовно останнього є й доволі напрацьована судова практика. Одне з рішень КАС ВС щодо цього питання розглянемо докладніше.

Державна регуляторна служба України.
Кодекс професійної етики

(коментар до Міжнародного кодексу етики професійних бухгалтерів)

Найкращий вибір — інвестувати в превентивні заходи

Андрій Третяк — лідер практики форензик PwC Україна. Він має 15-річний досвід роботи з клієнтами в приватному та державному секторах як в Україні, так і в країнах Центральної та Східної Європи. Андрій є сертифікованим експертом із питань боротьби із шахрайством — Certified Fraud Examiner (CFE). За останні 5 років він реалізував понад 50 успішних проєктів у сфері запобігання, протидії та подолання наслідків економічних злочинів. Крім того, Андрій працював над низкою проєктів з упровадження інституційних реформ в органах правосуддя та протидії корупції в Україні. Гадаємо, нашим читачам буде цікаво дізнатися про зміст і тенденції в такому важливому напрямі професійного консалтингу, як форензик.

Підходи до створення звітності у форматі iXBRL: переваги та недоліки

Тема впровадження таксономії МСФЗ та подання фінансової звітності у форматі iXBRL стала однією з найактуальніших останнім часом. Існує багато матеріалів, доступних на офіційному сайті frs.gov.ua та інших, щодо цього процесу, але все ж таки питань залишається багато.
У цій статті ми оглянемо основні підходи до створення звітності із застосуванням таксономії МСФЗ у форматі iXBRL та найбільш актуальні питання, пов’язані зі створенням iXBRL-файлу.
Але спочатку розгляньмо, що таке таксономія та iXBRL.

Календар бухгал­тера
26.04.21

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за І квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна))

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за І квартал 2021 р

Фінзвітність за І квартал 2021 року до органів статистики

28.04.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за березень 2021 року (гірничі підприємства)

29.04.21

Транспортний податок за І квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за І квартал 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку