Журнали

Документи та коментарi

Карантин продовжено до 31 серпня 2022 року за тими ж правилами + нюанси воєнного стану (c. 3)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 27.05.2022 р. № 630)

Катерина Тільна
Звільнення під час призупинення: слід виплатити всі належні суми, зокрема й компенсацію відпускних, зароблені до дня призупинення (c. 6)

(коментар до листів Мінекономіки від 17.05.2022 р. № 4706-06/25215-07, Держпраці від 09.05.2022 р. № 1922/4/4.1-ЗВ-22а)

Вікторія Змієнко

Оплата праці

Допомога на поховання працівника: нюанси надання залежно від джерела фінансування (c. 9)

Ми вже розібралися, як оформити розірвання трудового договору з працівником у разі його смерті (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 9/2022, с. 15) та як провести остаточний розрахунок (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 10/2022, с. 19). Втім, у нас залишилося ще одне питання. Річ у тім, що особи, які здійснювали поховання, мають право отримати допомогу на поховання за рахунок ФСС (адже працівник був застрахованою особою). Крім того, роботодавець може прийняти рішення про виплату допомоги на поховання. У цій статті з’ясуємо, як все оформити, кому виплатити, а також розберемося з нюансами оподаткування та відображення у звітності.

Катерина Скрипкіна
Затримали виплату зарплати через бойові дії: чи нараховувати компенсацію за затримку? (c. 12)

На редакційну пошту надійшов запит: «Через активні бойові дії не мали змоги виплатити зарплату працівникам. Зараз погашаємо заборгованість за березень-травень 2022 року. Коли слід нараховувати компенсацію?» Поговоримо про нарахування компенсації, адже під час війни затримка виплати зарплати стала дуже поширеним явищем.

Яна Ярошенко

Кадрові питання

Норма робочого часу під час дії воєнного стану: червень–липень 2022 року (c. 17)

Перемога вже близько, але поки ще діє воєнний стан. А тому нам доведеться ще раз переобчислити норму робочого часу. Поки що тільки на червень і липень, а далі буде видно…

Яна Ярошенко
Компенсуємо щорічну додаткову відпустку під час війни: що робити з несвятковими святковими? (c. 22)

Правила розрахунку днів щорічної основної відпустки, що підлягають компенсації під час дії воєнного стану, ми розглядали у газеті «Зарплата та кадрова справа», № 10/2022, с. 9. Нагадаємо, що на звичний для нас розрахунок впливає те, що під час війни немає святкових (неробочих) днів. Тож їх не враховуємо у відповідному показнику формули. До речі, на с. 27 цього номера газети є продовження теми для щорічної основної відпустки, яку компенсують після набуття чинності нормами про продовження воєнного стану до 23.08.2022 р. А як впливають несвяткові святкові на розрахунок днів щорічної додаткової відпустки? Розбираємося.

Олена Усенко, Яна Ярошенко

Зворотний зв'язок

Компенсуємо дні щорічної відпустки після 23.05.2022 р.: у робочому році червень 2022 року без свят (c. 27)

Звільняли працівників у травні: один звільнився 20.05.2022 р., інший — 24.05.2022 р. У першому випадку червневі свята враховували як святкові дні, у другому — як робочі. Чи правильно ми вчинили? Чи слід робити якісь перерахунки? Які поради на майбутнє у подібних ситуаціях?

Яна Ярошенко
Неповний робочий час. ПСП «за умовчанням»? (c. 29)

З 01.06.2022 р. деяким працівникам встановлено неповний робочий час. Раніше працівники не користувалися правом на ПСП (оскільки всі зарплати більше граничного розміру доходу, що дає право на пільгу). Чи маємо ми застосовувати ПСП «за умовчанням», якщо граничний розмір доходу тепер це дозволяє?

Яна Ярошенко
Трудовий договір призупинено! Чи можливе звільнення? (c. 30)

Призупинення дії трудового договору — нове поняття для трудового законодавства нашої держави. Тож не дивно, що на практиці його застосування викликає певні труднощі. До нашої редакції надійшло запитання: чи можна звільнити працівника під час призупинення дії трудового договору?

Діана Свиридова

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку