Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 11.12.2023

23

Тема номера


Відпустки без збереження зарплати: новий строк, нова «обов’язкова» підстава

Оновлюючи трудове законодавство за допомогою Закону № 3494 нормотворці не оминають і відпустки без збереження зарплати. Як наслідок, і до ст. 25, і до ст. 26 Закону про відпустки були внесені зміни. Які? Розповімо в цій статті.

Оплата праці

Нововведення Закону № 3494: відпускна компенсація без звільнення — для мобілізованих (c. 17)

Мобілізовані працівники вже давно не дають спокою законотворцям. Зокрема, з 19.07.2022 таким працівникам (крім педагогічних та науково-педагогічних працівників) скасували збереження середнього заробітку на час військової служби. Крім того, такий період військової служби (без збереження зарплати) виключили з періодів, що дають право на щорічну основну відпустку. Щодо Закону № 3494, то він також приніс зміни у життя захисників. Які? Розповімо у цій статті.

Любов Короленко
Середній заробіток мобілізованим педагогічним працівникам скасовується (c. 20)

З 19.07.2022 (коли для більшості працівників, що перебувають на військовій службі, було скасовано збереження середнього заробітку), залишались певні категорії захисників, яким роботодавці продовжували виплачувати середній заробіток. Адже для них діють свої (профільні) гарантії. Проте Законом № 3494 дещо змінюються правила гри.

Любов Короленко

Кадрові питання

Закон № 3494 прийнято: зміни у порядку надання відпусток та святкового перенесення робочих днів (c. 4)

Цілий рік знадобився для того, щоб Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 22.11.2023 № 3494-IX (далі — Закон № 3494), ухвалений на базі законопроєкту № 8313, був направлений на підпис Президенту. Що такого особливого в цьому документі? Як зазначено у пояснювальній записці, цей закон призваний осучаснити трудове законодавство, прибрати деякі колізії та зняти додаткове навантаження на роботодавців. Давайте подивимося, чи вдалося це нашим законотворцям. Також додатково див. с. 9, 13, 17 та 20 цього випуску.

Любов Короленко
Відпустки без збереження зарплати: новий строк, нова «обов’язкова» підстава (c. 9)

Оновлюючи трудове законодавство за допомогою Закону № 3494 нормотворці не оминають і відпустки без збереження зарплати. Як наслідок, і до ст. 25, і до ст. 26 Закону про відпустки були внесені зміни. Які? Розповімо в цій статті.

Любов Короленко
Оновлено ст. 12 Закону № 2136: кому у період дії воєнного стану можуть відмовити у наданні відпусток, а кому дні відпустки можуть не оплатити (c. 13)

Закон № 2136, який з’явився на початку війни, надав роботодавцям право обмежувати тривалість щорічних відпусток працівників та навіть відмовляти у наданні відпусток. Відповідні норми були передбачені ст. 12 цього документа. І ось Законом № 3494 законодавці знов підкоригували ст. 12 Закону № 2136. До чого тепер готуватися працівникам, поговоримо у цьому матеріалі.

Любов Короленко

Звітність

Заповнюємо та подаємо Податковий розрахунок типу «Довідковий» (c. 23)

Податковий розрахунок, який об’єднує звітування з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, у частині звітування з ЄСВ буває чотирьох типів: (1) «Звітний», (2) «Звітний новий», (3) «Уточнюючий» та (4) «Довідковий». Перші два передбачені для щоквартального звітування протягом 40 к. дн. після закінчення звітного кварталу. Причому через «Звітний» відбувається класичне звітування (див. тематичний випуск газети «Зарплата та кадрова справа», № 7/2021), а за допомогою «Звітного нового» можете у період звітування підправити неправильно подані дані у вже прийнятому «Звітному» Податковому розрахунку (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 8/2021, с. 3), «Уточнюючий» подається для виправлення помилок, якщо строк звітування минув (див. тематичний випуск газети «Зарплата та кадрова справа», № 11/2021). А сьогодні поговоримо про «Довідковий» Податковий розрахунок. До того ж після останнього оновлення Порядку № 4 є зміни у його поданні. Тож до справи!

Вікторія Змієнко

Довідник бухгалтера та кадровика

Документи та скорочення номера (c. 3)
Перерахунок доходів та ПДФО за 2023 рік: алгоритм (c. 33)

У грудні кожного року всі роботодавці проводять перерахунок доходів та ПДФО працівників, які станом на кінець року перебувають у трудових відносинах. Вже тривалий час цей механізм залишається незмінним. Тож сьогодні наведемо невелику шпаргалку щодо цього процесу.

Олена Залісна
Компенсація за затримку зарплати: виплачуємо у грудні 2023 року (c. 35)
Вікторія Змієнко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку