Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 30.06.2024

12

Тема номера


Виплата зарплати у червні за червень, якщо строки виплати 22 та 7 число… Чи можливо це?

Приводом для написання матеріалу є запитання читача: «Ми вирішили зарплату за червень 2024 року виплатити в останній робочий день червня — 28.06.2024. Чи немає в цьому порушення вимог законодавства, адже у нас строки виплати зарплати — 22 та 7 число? Причина в тому, що в липні 2024 року всі працівники бухгалтерії йдуть у щорічну відпустку…». Чи є порушення у цій ситуації, розберемося в цьому матеріалі.

Оплата праці

Нюанси надання відпустки недавно прийнятому працівнику (c. 14)

Літо — традиційна пора відпочинку. Хочуть відпочити влітку й недавно прийняті працівники. Нюанси надання відпусток новачкам та нюанси розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних розглянемо у цьому матеріалі.

Олена Залісна

Кадрові питання

Виплата зарплати у червні за червень, якщо строки виплати 22 та 7 число… Чи можливо це? (c. 9)

Приводом для написання матеріалу є запитання читача: «Ми вирішили зарплату за червень 2024 року виплатити в останній робочий день червня — 28.06.2024. Чи немає в цьому порушення вимог законодавства, адже у нас строки виплати зарплати — 22 та 7 число? Причина в тому, що в липні 2024 року всі працівники бухгалтерії йдуть у щорічну відпустку…». Чи є порушення у цій ситуації, розберемося в цьому матеріалі.

Олена Залісна
Все про заповнення трудової книжки. Частина 2 (c. 11)

Продовжуємо проводити екскурсію по Інструкції № 581, яку ми розпочали у минулому випуску газети. І наразі на нас очікують переведення, зміна відомостей, звільнення та ще багато цікавого. Долучайтеся!

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.
Олег Юхненко

Зворотний зв'язок

Як впливає неповний робочий тиждень на розрахунок середньої зарплати для відпускних? (c. 18)

Працівнику встановлено неповний робочий час, зокрема, неповний робочий тиждень. Як це вплине на розрахунок середньої зарплати для відпускних?

Олена Залісна
Простій у розрахунковому періоді: які дні виключати при розрахунку відпускних — робочі чи календарні? (c. 19)

Працівник йде у відпустку з 01.07.2024 на 10 к. дн. З 01.07.2023 по 31.05.2024 працівник був у простої з оплатою 2/3 окладу. Режим роботи — 5-денка з вихідними у суботу та неділю. З 1 червня 2024 року працівник вийшов на роботу і йому нараховано зарплату в сумі 15000,00 грн. Які дні у періоді простою з 01.07.2023 по 31.05.2024 виключати з розрахункового періоду — робочі чи календарні?

Вікторія Змієнко
Як правильно поділити щорічні основну та додаткові відпустки, щоб виконати умову про використання 14 к. дн.? (c. 20)

Працівник бажає використати щорічну відпустку частинами. При цьому в нього є щорічна основна відпустка тривалістю 24 к. дн. та щорічна додаткова відпустка тривалістю 7 к. дн. Працівник вже двічі використав за робочий рік щорічну основну відпустку — 10 к. дн. та 5 к. дн. У нього залишилося 9 к. дн. щорічної основної відпустки та 7 к. дн. щорічної додаткової відпустки, разом 16 к. дн. Якщо працівник використає одночасно ці 16 к. дн., чи не буде порушено норму ст. 12 Закону про відпустки, де зазначено, що щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 к. дн.?

Олег Юхненко
Як визначити розрахунковий період для нарахування компенсації відпускних (c. 21)

У липні 2024 року звільняється працівник, якому ми винні 75 к. дн. відпустки, з них 12 к. дн. він заробив у цьому році, а 63 к. дн. — за минулі роки. Чи правильно, що для того, щоб обчислити компенсацію за 12 к. дн. цього року, необхідно взяти період 12 місяців до липня цього року, а щоб розрахувати інші 63 к. дн., слід брати виплати всього 2023 року (всіх дванадцяти місяців)? Чи період 2023 року буде обмежений періодом з липня по грудень 2023 року? З липня це тому, що якби не було цих заморочок, то ми би просто брали виплати з липня 2023 року по червень 2024 для всіх 75 к. дн.?

Олена Залісна
Чи заводити вкладиш до трудової книжки з 10.06.2021? (c. 22)

Ми приймаємо на роботу працівника і він просить внести йому запис у паперову трудову книжку. Але в ній не залишилось аркушів. Чи маємо ми таку трудову книжку доповнити вкладишем?

Олег Юхненко
Чи може працівник працювати на «1,5 ставки»? (c. 23)

У нас чимало працівників працюють на 1,5 ставки. Основних працівників ми довантажуємо ще 0,5 ставки. Чому б і ні: і працівники не проти зайву копійчину заробити, і робота виконується… Але останнім часом у нас все більше спорів виникає щодо того, що так називати роботу не можна. Допоможіть нам.

Олег Юхненко

Життєва оповідка

Навіщо передплата, якщо є Інтернет, відосики та форуми? (c. 4)

Ех, давно я не писав... Та нещодавно відбулася в мене дуже цікава розмова з моєю колежанкою та давнім другом — Олесею. Не можу стриматися, переповідаю, а ви, дорогі колеги, думайТЕ.

Петро АС

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку