Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 27.06.2022

12

Тема номера


Якщо тимчасова непрацездатність або відпустка по вагітності та пологах настали під час перебування у неоплачуваній відпустці: дії роботодавця

Частина працівників перебуває у відпустках без збереження зарплати у зв’язку із карантином або воєнним станом. Чи оплачується період тимчасової непрацездатності, якщо вона настала під час неоплачуваної відпустки? Як бути, якщо на працівницю, яка перебуває в неоплачуваній відпустці, надійшов листок непрацездатності?

Документи та коментарi

Нове свято — 28 липня: за мирного і воєнного часу (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — Дня Української Державності» від 31.05.2022 р. № 2295-IX)

Яна Ярошенко
Закон про посилення захисту прав працівників прийнято! Чого очікувати працівникам та роботодавцям? (c. 5)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 р. № 2253–IX)

Діана Свиридова

Оплата праці

Встановили неповний робочий час? Оплачуємо правильно! (c. 8)

Як оформити встановлення працівникам неповного часу, ми вже з’ясували (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 10/2022, с. 15). Тепер наше завдання — розібратися з оплатою праці в разі встановлення працівникам неповного робочого дня та/або неповного робочого тижня чи їх комбінації.

Катерина Скрипкіна
Відсутність святкових та неробочих днів у період воєнного стану-2022: розрахунок відпускних та компенсації у 2022 році (c. 12)

З 24 березня 2022 року завдяки нормі ч. 6 ст. 6 Закону № 21361 на час воєнного стану скасовано святкові та неробочі дні, які до цього були визначені у ст. 73 КЗпП. При розрахунку середньоденної зарплати для нарахування відпускних та компенсації відпускних зазвичай ми ці дні виключали. А що робити після їх скасування? Розглянемо нюанси розрахунку середньоденної зарплати для оплати відпусток (компенсації за невикористані дні), розпочатих (нарахованої) у квітні, травні, червні, липні та серпні 2022 року.

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX.
Вікторія Змієнко

Зворотний зв'язок

Якщо тимчасова непрацездатність або відпустка по вагітності та пологах настали під час перебування у неоплачуваній відпустці: дії роботодавця (c. 19)

Частина працівників перебуває у відпустках без збереження зарплати у зв’язку із карантином або воєнним станом. Чи оплачується період тимчасової непрацездатності, якщо вона настала під час неоплачуваної відпустки? Як бути, якщо на працівницю, яка перебуває в неоплачуваній відпустці, надійшов листок непрацездатності?

Катерина Скрипкіна
Як звільнити працівника-біженця, щодо якого є борг із зарплати (c. 21)

З початку введення воєнного стану чимало українських працівників виїхали за кордон. Але такі працівники-біженці й досі перебувають у трудових відносинах з українським роботодавцем. До редакції надійшло запитання: чи можливо звільнити працівника, що перебуває за кордоном? Як бути, якщо щодо працівника є борги із заробітної плати, виплатити які роботодавець на дату звільнення не має змоги?

Діана Свиридова
Оформлення відпустки для догляду за дитиною: чи необхідна довідка про невикористання такої відпустки іншим із батьків? (c. 23)

Працівниця збирається у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Чи повинна вона додати до заяви на таку відпустку довідку, що батько дитини таку відпустку не брав? Чи достатньо це зазначити у заяві?

Катерина Тільна
Війна і трудові книжки: видавати працівникам без звільнення чи ні? (c. 25)

Чи потрібно в період воєнного стану роздавати «на руки» працівникам трудові книжки, якщо ми їх не звільняємо? Чимало працівників покидають домівки і просять видати «про всяк випадок» трудові книжки їм на руки.
(лист МОЗ від 24.02.2022 р. № 48/5378/2-22)

Вікторія Змієнко

Додатковi матерiали

Щодо здійснення централізованого тимчасового зберігання документів у зв’язку із введенням воєнного стану (c. 26)

Міністерство охорони здоров’я України
Лист від 24.02.2022 р. № 48/5378/2-22
​Додаток до матеріалу:

Мiнiстерство охорони здоров'я України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку