Журнали

Оплата праці

Операція «індексація». Розбираємося з «постійною» індексацією (c. 9)

Сьогодні пропонуємо закласти чергову «цеглинку» у фундамент професійних знань на тему «як нарахувати індексацію». Розберемося, що таке «постійна» індексація, як і коли її нараховувати, а головне, як її уникнути!

Яна Ярошенко

Кадрові питання

Відсторонення працівника від роботи (c. 15)

Відсторонення від роботи — це доволі рідкісне явище у трудовому житті. Проте трапляється і таке. Розберемося, що ж таке «відсторонення», хто, кого і за що може відсторонити від роботи?

Діана Свиридова
GDPR (Загальний регламент захисту персональних даних): що це і чому це важливо? (c. 21)

25 травня 2018 року набув чинності Загальний регламент захисту персональних даних (ст. 99) або, інакше кажучи, GDPR — далі у тексті статті називатимемо його саме так. Чи стосується цей документ українських підприємств, установ, організацій та підприємців? Про це йтиметься далі.

Віктор Сахаров
Аудит кадрової документації: поняття + аудит трудових книжок (c. 24)

Одним із найбільш «документомістких» підрозділів будь-якого підприємства (організації) є відділ кадрів. Водночас, високий рівень навантаження на кадровиків у режимі перманентного часового авралу нерідко призводить до помилок у веденні кадрової документації. Врешті-решт, це може закінчитися для адміністрації штрафними санкціями Держпраці або навіть судовими позовами від працівників, права яких виявилися порушеними. Кроком, який додасть впевненості щодо стану кадрових справ профільним працівникам та роботодавцям, є кадровий аудит, окремі нюанси якого розглянуті у цій статті.

Олександр Носіков
Відпустка для підготовки та участі у спортивних змаганнях (c. 30)

На продовження теми відпусток (див. «ЗКС», № 10/2018 та № 12/2018, с. 35) поговоримо сьогодні про відпустку, яка згідно з п. 3 1 ст. 4 Закону про відпустки та ст. 43 Закону № 3808 надається працівникам за основним місцем роботи для підготовки та участі у спортивних змаганнях. Кому та за яких умов надають таку відпустку, читайте далі.

Оксана Левченко

Судова практика

Що загрожує працівнику за використання соціальних мереж у робочий час? (c. 39)

Сучасне суспільство — це суспільство високих технологій. Інтернет охопив весь світ та всі сфери життєдіяльності людей. Особливе місце у світовій павутині займають соціальні мережі. Більшість людей щодня відвідують свої соціальні сторінки в Інтернеті кілька разів на день. Але чимало роботодавців вважають, що соціальні мережі — це «розкрадачі» робочого часу, які негативно впливають на продуктивність праці. Деякі навіть звільняють працівників за користування соціальною мережею в робочий час. Але чи законно це?

Діана Свиридова

Зворотний зв'язок

Відпустка для підготовки та участі у змаганнях: нюанси надання (c. 33)

Наш працівник написав заяву на надання йому відпустки для підготовки та участі у всеукраїнських спортивних змаганнях. Але наразі ми не можемо йому надати відпустку, бо немає працівника «на заміну». Яка відповідальність за ненадання такої відпустки? Які нюанси її надання? Чи це обов’язок роботодавця? Чи продовжується така відпустка на святкові та неробочі дні? Чи компенсується при звільненні? Чи маємо її зазначати у графіку відпусток?

Олена Усенко
Відпустка «на дітей» одинокій матері, якщо дітям 15 та 18 років (c. 35)

Працівниця виховує дітей одна. Одній дитині в січні 2018 року виповнилося 15 років, а другій у вересні виповнюється 18 років. Відпустку «на дітей» якої тривалості можна надати працівниці у 2018 році?

Олена Усенко
Тренер центру олімпійської підготовки: на які виплати може розраховувати? (c. 36)

Чи виплачується надбавка за особистий внесок для забезпечення високоякісного навчально-тренувального процесу тренерам центрів олімпійської підготовки? Які ще специфічні виплати можуть отримувати такі працівники?

Оксана Левченко
Тренер з баскетболу дитячого спортклубу: нюанси оплати праці (c. 37)

На який посадовий оклад може розраховувати тренер з баскетболу дитячого спортивного клубу, що фінансується з бюджету міста? Чи має він право на надбавку за вислугу років за педагогічну роботу (адже він працює з дітьми)?

Оксана Левченко
Медсестра → медична сестра загальної практики — сімейної медицини: як встановити тарифний розряд? (c. 38)

У зв’язку з набранням чинності новим штатним розписом установи, де введено посаду «медична сестра загальної практики — сімейної медицини», виникла необхідність у переведенні медичних сестер на ці посади. За яким тарифним розрядом потрібно нараховувати зарплату переведеним медичним сестрам, які мають посвідчення про наявність вищої кваліфікаційної категорії за спеціальністю «Сестринська справа»?

Анжела Купліванчук

Майстер-кадр

Праця вдома: як організувати (c. 41)

Наша працівниця прийшла звільнятися. Причина — нема з ким залишити дитину (8 років) на період літніх канікул. Вирішили не прощатися, а перевести її на віддалену роботу. Але оскільки раніше у нас такого трудового досвіду не було, сумніваємося, що все зробили правильно.

(лист Мінсоцполітики від 25.11.2015 р. № 692/13/133-15)

Яна Ярошенко

Додатковi матерiали

Щодо оформлення зміни статусу «сумісництво → основне місце» (c. 8)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.10.2017 р. № 446/0/22-17/134
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо праці надомників (c. 43)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 25.11.2015 р. № 692/13/133-15
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку