Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 08.08.2016

15

Тема номера


Cередній заробіток за час вимушеного прогулу та ЄСВ

Вам знайома ситуація, коли звільнений з вашого підприємства (установи) працівник звернувся до суду з позовом про визнання такого звільнення незаконним? Якщо суд підтримає працівника, то роботодавець повинен поновити його на роботі і виплатити йому середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Безумовно, виникнуть запитання: чи нараховувати на таку суму ЄСВ, які правила нарахування застосовувати, якщо вимушений прогул припав на місяці 2015 року, як відобразити таку виплату у формі № Д4? Відповіді на всі ці запитання ви знайдете в цій статті.

Документи та коментарi

«Декретні» обмеження (c. 7)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 23.06.2016 р. № 215/18/99-16)

Світлана Димитренко
Посадова інструкція: кваліфікаційні характеристики всьому голова! (c. 10)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 25.11.2015 р. № 713/13/116-15)

Яна Клиженко

Кадрові питання

Cередній заробіток за час вимушеного прогулу та ЄСВ (c. 12)

Вам знайома ситуація, коли звільнений з вашого підприємства (установи) працівник звернувся до суду з позовом про визнання такого звільнення незаконним? Якщо суд підтримає працівника, то роботодавець повинен поновити його на роботі і виплатити йому середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Безумовно, виникнуть запитання: чи нараховувати на таку суму ЄСВ, які правила нарахування застосовувати, якщо вимушений прогул припав на місяці 2015 року, як відобразити таку виплату у формі № Д4? Відповіді на всі ці запитання ви знайдете в цій статті.

Світлана Кепіна, Валентина Боршовська
«Чорнобильська» відпустка: підстави та порядок надання (c. 16)

26 квітня цього року минуло вже 30 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС. Багато років сплило, але відлуння цієї трагедії зачеплять ще не одне покоління українців.

Чорнобильська трагедія також впливає і на відпочинок працівників. Одні мають право на відпустку за роботу на цій території. Інші (учасники та ті, хто постраждав) — на додаткову відпустку. Сьогодні розглянемо порядок надання кожної з них окремо.

Олена Усенко
Яким буде новий Трудовий кодекс України — особливості укладення трудового договору (частина 1) (c. 20)

Ні для кого з фахівців, які займаються питаннями трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях (керівників, кадровиків, юристів), не є секретом, що чинний наразі КЗпП застарів і не враховує реалії сьогодення. Це й не дивно: КЗпП було прийнято ще у 1971(!) році, і з того часу істотно змінилися і політичні, і соціально-економічні, і технологічні умови праці в Україні, та й у світі. Тож давно настав час прийняти новий законодавчий акт. Розробка Трудового кодексу України (ТКУ) активізувалася ще в минулому році. Наразі проводиться доопрацювання проекту, прийнятого за основу восени 2015 року. Дуже ймовірно, що вже 2017 рік ми зустрінемо з оновленим трудовим законодавством. А отже, настав час знайомства з майбутніми змінами. Що на нас очікує? Сьогодні розпочинаємо цикл публікацій. І в першій розповімо про головне під час укладення та припинення трудового договору.

Олександр Носіков

Судова практика

Матвідповідальність працівників — одкровення служителів Феміди (частина 4): вина та її форми (c. 38)

Ми продовжуємо цикл матеріалів, присвячених притягненню працівників до матеріальної відповідальності. Основою для цього, як і в попередніх статтях цього циклу, є постанова № 121. І сьогодні пропонуємо вам розглянути ще одно умову матвідповідальності — винність/невинність працівника.

Постанова пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11.12.2015 р. № 12.

 

 

Віктор Сахаров

Зворотний зв'язок

Відпустка як чорнобильцю + «бойова» відпустка: чи можливе поєднання (c. 25)

У нас на підприємстві є працівник, який має право на відпустку як чорнобилець (16 к. дн.). А нещодавно надав нам посвідчення учасника бойових дій. Тож тепер він претендує ще й на оплачувану відпустку як учасник бойових дій тривалістю 14 к. дн. Чи можемо ми надати йому обидві відпустки повної тривалості уже в цьому (2016) році?

Олена Усенко
Нюанси надання відпусток працівникам, що втратили статус держслужбовця (c. 26)

Чи мають право працівники, які втрачають статус державних службовців, на щорічну основну і додаткову відпустку, право на яку вони мали раніше, враховуючи пункт 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону про держслужбу1? Якщо так — протягом якого часу вони можуть їх використати? Чи враховується в стаж на ці відпустки період попередження про зміну умов праці?

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.
Олена Усенко
Продовження щорічної основної відпустки за довідкою: іноді — «так»! (c. 27)

У період щорічної основної відпустки наш працівник проходив обстеження у спеціалізованому лікувально-профілактичному закладі з приводу встановлення причинного зв’язку захворювання з умовами праці. Період проходження обстеження підтверджено довідкою лікувально-профілактичного закладу. Чи можна продовжити відпустку працівника на кількість днів обстеження на підставі такої довідки?

Олена Усенко
Вчителі на курсах підвищення кваліфікації: нюанси відшкодування витрат (c. 28)

В якому розмірі виплачуються добові вчителям, які направляються на курси підвищення кваліфікації?

Як компенсувати вчителям, які відвідували інші школи, проїзд маршрутним таксі, якщо квитки були прид­бані не на автостанції, а у перевізника, який є фізоcобою-підприємцем?

Ольга Гаращук
Як надають відпустки держслужбовцям органів, що на 1 травня 2016 року перебувають у стані ліквідації (c. 28)

Пунктом 14 Прикінцевих та перехідних положень Закону про держслужбу1 встановлено, що умови оплати праці державних службовців, передбачені цим Законом, не застосовуються у державних органах, що перебувають у стадії ліквідації на момент набрання чинності цим Законом. Чи мають право службовці такого органу на щорічні відпустки відповідно до цього Закону?

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.
Олена Усенко
Відпустка «на дітей» у році досягнення дитиною граничного віку та виходу на роботу з відпустки до 3-х років (c. 30)

Працівниця з 2014 року перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. У неї троє дітей: перша дитина віком більше 20 років, другій — у листопаді 2015 року виповнилося 15 років; третій 2 роки виповнилося у грудні 2015 року.

28 грудня 2015 року вона перервала відпустку — написала заяву про вихід на роботу.

Чи має вона право на соціальну відпустку «на дітей» як матір двох дітей тривалістю 10 к. дн. за 2015 рік за умови, що з 28.12.2015 р.:

  • варіант 1: вона приступила до роботи;
  • варіант 2: одразу ж узяла неоплачувану відпустку згідно зі ст. 26 Закону про відпустки.

Чи не стане перешкодою на шляху до отримання відпустки «на дітей» за 2015 рік той факт, що 15 років середній дитині виповнилося до того, як жінка вийшла з відпустки до 3-х років?

Олена Усенко
Вихід з відпустки для догляду до 3-х років: що з індексацією? (c. 31)

1 червня 2016 року працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною. До виходу у відпустку базовим для неї був січень 2013 року (отримувала фіксовану суму індексації). У період такої відпустки підвищувався посадовий оклад (востаннє — у травні 2016 року). Чи зберігається сума індексації за працівницею після виходу з відпуски?

Жанна Лаврентьєва ,
Звільнили, а потім знов прийняли на роботу: як розрахувати ПДФО (c. 32)

Чи потрібно роботодавцю здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за місяць, у якому фізична особа була звільнена та працевлаштована одним і тим же роботодавцем, і який граничний розмір доходу враховується в разі здійснення такого перерахунку?

За матеріалами ЗІР
Середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні: відображаємо у формі № 1ДФ (c. 34)

За якою ознакою доходу відображаються в формі № 1ДФ компенсаційні виплати, нараховані працівнику за рішенням суду за час затримки розрахунку при звільненні?

За матеріалами ЗІР
«Інженер з нормування праці» чи «Економіст з праці»: вибір посади (c. 35)

Чи може «Інженер з нормування праці» обіймати посаду «Економіст з праці» (ці посади належать до одного й того ж угрупування Класифікатора професій)? Якими нормативними актами закріплюється такий перехід?

Олександр Носіков

Майстер-кадр

Боротьба з трудоголіками: відправляємо стахановця у відпустку (c. 36)

У 2014 році до нас на фірму влаштувався співробітник — Михайло. Молодий, перспективний, активний (і неодружений). Один мінус: ось вже і 2016 рік, а наш активіст досі жодного разу не був у відпустці. Це ж неправильно та... карається! Тому відділ особливого призначення «Кадрова служба» вийшов на стежку «примусового» відправлення працівника у відпустку.

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку