Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 06.11.2017

21

Тема номера


Лікарняні: що змінилося у зв’язку з пенсійною реформою

Гучна пенсійна реформа зачепила і соцстрахування. Зокрема, змінився порядок застосування обмежень розміру лікарняних для осіб зі страховим стажем менше 6 місяців за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку. Про те, що саме змінилося та як це працює на практиці, ви дізнаєтеся прямо зараз.

Оплата праці

Лікарняні: що змінилося у зв’язку з пенсійною реформою (c. 19)

Гучна пенсійна реформа зачепила і соцстрахування. Зокрема, змінився порядок застосування обмежень розміру лікарняних для осіб зі страховим стажем менше 6 місяців за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку. Про те, що саме змінилося та як це працює на практиці, ви дізнаєтеся прямо зараз.

Світлана Димитренко, Катерина Скрипкіна

Кадрові питання

Звільнення за угодою сторін — універсальний спосіб припинення трудового договору (c. 14)

Звільнення за угодою сторін — один з найпоширеніших способів звільнення, який використовують роботодавці при припиненні трудового договору з працівниками. Про те, як правильно звільнити за п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП, кому вигідне таке звільнення, та про інші цікаві нюанси дізнайтеся із запропонованого матеріалу.

Ігор Биць

Оподаткування

Відрядження + хвороба: нюанси подання Звіту та повернення невикористаних коштів (c. 9)

Відрядження працівників — окрема тема у бухгалтерському житті. До відрядження треба підготувати наказ, розрахувати добові, виплатити працівнику аванс, після — отримати Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, перевірити підтвердні документи, оплатити дні роботи у відрядженні. У цій статті поговоримо про строки подання Звіту та повернення невикористаних підзвітних коштів (за наявності) після відрядження. Але! Ускладнимо завдання та розглянемо тему в контексті тимчасової непрацездатності відрядженого працівника: якщо працівник захворів (1) до відрядження, (2) у відрядженні або (3) одразу після повернення з нього.

Яна Ярошенко

Судова практика

Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) (c. 25)

Держава всерйоз взялася за ліквідацію «тіньової» зайнятості. Про це свідчать останні зміни у законодавстві, зокрема, щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю. Органи Держпраці, уповноважені на проведення контролю за додержанням законодавства про працю, активно застосовують нові норми. Вже є факти притягнення роботодавців до відповідальності у розмірах, що вимірюється десятками і навіть сотнями тисяч гривень.

Один з гучних штрафів — штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Розмір чималий — 30 МЗП за кожного неоформленого працівника. А це, на хвилиночку, 96 тис. грн у 2017 році!

Інспектування роботодавців щодо неоформлених працівників — це основне завдання Держпраці. Факти порушень виявляються, виносяться рішення про накладення штрафів… Тож не дивно, що оштрафовані роботодавці йдуть до суду. Чи завжди права Держпраці, які аргументи роботодавців, на чиєму боці суд та в яких випадках? Розглянемо далі.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Переплата з ПДФО через «запізнілий» лікарняний. Як відобразити в 1ДФ? (c. 32)

З 13 по 24 липня працівниця була на лікарняному (лікарняні за липень — 592,08 грн; нараховані та виплачені в жовтні, коли було надано листок непрацездатності). 25 липня вона пішла в декрет (декретні 13245,12 грн, у тому числі за липень — 735,84 грн). Декретні нараховані та виплачені в серпні. За відпрацьовані дні липня 2017 року їй нараховано 1474,33 грн (ПСП у липні не застосовували). Чи можна до зарплати працівниці за липень застосовувати ПСП? Якщо так, то які тут будуть нюанси та як це відобразити у формі № 1ДФ?

Віра Михайленко

Життєва оповідка

ЄСВ тільки з 15 мінзарплат: з 2018 року? (c. 34)

Зміни наша ВРУ

Штампує наче слайди.

Та, бува, в потоці тім

Ніяк не знайдеш правди.

Ось з реформами Закон1

Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий» от 03.10.2017 г. № 2148-VIII 
вступил в силу 11.10.2017 г. Подробнее о пенсионной реформе и не только читайте в «ЗКД», № 20/2017, с. 23.

Набрав у жовтні чинність,

А у нас бухгалтери

Мало не побились.

Через що здійснився ґвалт,

Здогадавсь одразу —

Обговорюють дівчата

ЄСВ «максбазу»2.

Максимальная база начисления ЕСВ.

Нову границю ЄСВ —

Питання практичне —

Рахувать із жовтня

Чи, може, вже із січня?

Петро АС

Майстер-кадр

Квота робочих місць для осіб передпенсійного віку: що нового? (c. 35)

У світлі пенсійної реформи роботодавців зобов’язали працевлаштовувати осіб передпенсійного віку. І одразу чутками земля повниться: мовляв, вже зараз треба приймати на роботу таких осіб, інакше буде непереливки. Чи це так? Чи усіх роботодавців стосуються зміни? І з якої дати діє цей обов’язок? Чи встановлена відповідальність за її невиконання? Запитаннями та своїми рішеннями читачі поділилися з нами. Давайте розставимо усі точки над «і» та пройдемося по основних моментах застосування нової норми.

Катерина Скрипкіна

Додатковi матерiали

Про розгляд звернення (c. 8)

Державна служба України з питань праці
Лист Держпраці від 08.09.2017 р. № 9150/4/4.1-ДП-17
Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку