Журнали

Зарплата та кадрова справа 06 листопада, 2017
21
В
Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

Держава всерйоз взялася за ліквідацію «тіньової» зайнятості. Про це свідчать останні зміни у законодавстві, зокрема, щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю. Органи Держпраці, уповноважені на проведення контролю за додержанням законодавства про працю, активно застосовують нові норми. Вже є факти притягнення роботодавців до відповідальності у розмірах, що вимірюється десятками і навіть сотнями тисяч гривень.

Один з гучних штрафів — штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Розмір чималий — 30 МЗП за кожного неоформленого працівника. А це, на хвилиночку, 96 тис. грн у 2017 році!

Інспектування роботодавців щодо неоформлених працівників — це основне завдання Держпраці. Факти порушень виявляються, виносяться рішення про накладення штрафів… Тож не дивно, що оштрафовані роботодавці йдуть до суду. Чи завжди права Держпраці, які аргументи роботодавців, на чиєму боці суд та в яких випадках? Розглянемо далі.

-A
A+

№ 21, 2017  (с. 25)

Архив номеров

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку