Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 25.10.2021

20

Тема номера


Електронні лікарняні: вдосконалення від МОЗ з 1 жовтня 2021 року

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» від 28.09.2021 р. № 2086)

Документи та коментарi

Електронні лікарняні: вдосконалення від МОЗ з 1 жовтня 2021 року (c. 4)

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» від 28.09.2021 р. № 2086)

Катерина Скрипкіна
Обов’язкова вакцинація від COVID-19 та відсторонення через відмову — є наказ МОЗ (c. 11)

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 р. № 2153)

Яна Ярошенко
Відсторонення від роботи — право чи обов’язок роботодавця: роз’яснює Мінсоцполітики (c. 16)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 27.03.2019 р. № 422/0/206-19)

Діана Свиридова, Сергій Дорошенко

Зворотний зв'язок

Платити чи не платити компенсацію, якщо зарплату затримано на кілька днів? (c. 20)

У КНП встановлені такі строки для виплати зарплати: 22 число — за першу половину місяця та 7 число — за другу половину місяця. Зарплату за серпень виплатили із запізненням — 28 вересня 2021 року (замість 7 вересня 2021 року). Чи слід платити компенсацію за затримку зарплати в цьому випадку?

Яна Ярошенко
Відпустку завершено: при поверненні на роботу пред’яви ПЛР-тест на COVID-19! (c. 23)

Світова пандемія COVID-19 для багатьох не привід відмовитися від подорожей. Працівники беруть відпустки та попри COVID-19 вирушають у мандрівки, проводячи чимало часу у місцях великого скупчення людей. Усе це значно підвищує ризик зустрічі із хворобою. Саме для того, щоб убезпечити себе та інших працівників, деякі роботодавці вимагають при поверненні від працівників довідку про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, загрожуючи недопуском до роботи і навіть звільненням. Чи законні такі дії роботодавця?

Діана Свиридова
Оформлення наказу не за ДСТУ 4163:2020 = наказ нечинний? (c. 24)

Чи є нечинними накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи, якщо вони оформлені не відповідно до норм ДСТУ 4163:2020? Якщо такі накази нечинні, то працівники не вважаються прийнятими на роботу чи звільненими?

Олена Коновалова, Яна Ярошенко
Працівник звільняється: доплата до МЗП у разі не повністю відпрацьованого місяця (c. 26)

Працівник звільняється за власним бажанням, відпрацювавши тільки частину місяця. Йому була встановлена почасова оплата праці. Чи потрібно у такому випадку робити доплату до МЗП?

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна
Працівник на заміну: як прийняти за строковим трудовим договором, якщо основний працівник бере декілька видів відпусток (c. 28)

Працівниця перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, після неї планує піти у щорічну відпустку, потім у соціальну відпустку «на дітей», і тільки потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. На її місце приймаємо іншу працівницю. Як оформити прийняття на цю посаду: потрібно видавати три окремі накази на різні періоди відпусток чи можна видати один наказ на всі види відпусток одразу?

Діана Свиридова

Додатковi матерiали

Щодо відсторонення працівника від роботи (c. 18)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 27.03.2019 р. № 422/0/206-19
​Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку