Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 12.07.2016

13

Тема номера


Зарплата: нараховуємо ЄСВ і відображаємо у формі № Д4

Якщо у вас є наймані працівники, то ви зобов’язані щомісячно нараховувати їм зарплату. Така виплата потрап­ляє до бази нарахування ЄСВ і, відповідно, її треба відображати у формі № Д4. Про те, як правильно нарахувати ЄСВ і як відобразити зарплату в оновленій формі № Д4, читайте в цій статті.

Звітність

Форма № Д4: правила подання, послідовність заповнення, відповідальність (c. 4)

​З 01.06.2016 р. Порядок № 435, що розкриває основи формування і подання звітності з ЄСВ, викладено в новій редакції. Обрадуємо: радикальних змін Порядок № 435 не зазнав, проте окремі нюанси є. Тож ознайомтеся з цим матеріалом перед формуванням звітності за червень.

Яна Клиженко
Зарплата: нараховуємо ЄСВ і відображаємо у формі № Д4 (c. 7)

Якщо у вас є наймані працівники, то ви зобов’язані щомісячно нараховувати їм зарплату. Така виплата потрап­ляє до бази нарахування ЄСВ і, відповідно, її треба відображати у формі № Д4. Про те, як правильно нарахувати ЄСВ і як відобразити зарплату в оновленій формі № Д4, читайте в цій статті.

Світлана Кепіна
Зарплата: донарахування і сторнування за минулі періоди (c. 13)

На практиці трапляється, що бухгалтеру через свою помилку або з об’єктивних причин доводиться донараховувати зарплату або ж сторнувати надміру нараховані суми зарплатних виплат. Про те, як такі операції відобразити в оновленій формі № Д4, читайте в цій статті.

Світлана Кепіна
Відпускні: нараховуємо ЄСВ і відображаємо у формі № Д4 (c. 17)

Відпускні — це поняття приємне для працівника і морочливе для бухгалтера. У 2016 році початок відпускної пори збігся з оновленням звітності з ЄСВ. Чи є зміни в порядку відображення сум відпускних у формі № Д4? Відповідь знайдете у спеціальному матеріалі на цю тему.

Світлана Кепіна
Лікарняні: як нарахувати ЄСВ та відобразити у формі № Д4 «гладесенько-рівнесенько» (c. 23)

​У разі тимчасової непрацездатності працівника на підставі листка непрацездатності і рішення комісії із соцстрахування (уповноваженого) бухгалтер нараховує лікарняні. Якщо хворів сам працівник, то перші п’ять днів хвороби оплачує роботодавець, а починаючи з шостого дня нараховують допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соцстрахування. В інших випадках допомогу нараховують з першого дня тимчасової непрацездатності. Безумовно, виникають питання щодо нарахування ЄСВ на такі виплати й відображення їх в оновленій формі № Д4. Відповіді на них ви дізнаєтеся прямо зараз.

Світлана Кепіна
Декретні: секрети нарахування ЄСВ та відображення у формі № Д4 (c. 27)

​Ваша працівниця зібралася у відпустку по вагітності та пологах? Це дуже добре! Проте бухгалтеру необхідно знати, як оплатити таку відпустку, чи потрібно нараховувати на таку виплату ЄСВ і відображати її у формі № Д4. Зараз ми розберемося з цими питаннями.

Світлана Кепіна
Відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років і понад 6 років у формі № Д4 (c. 31)

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років, як правило, надається працівниці після закінчення відпустк­и у зв’язку з вагітністю та пологами. Іноді післяпологова відпустка може бути й більш тривалою. Розглянемо, як це відоб­ражається у звітності з ЄСВ.

Валентина Боршовська
Мобілізовані, контрактники, строковики: відображаємо у звітності з ЄСВ (c. 34)

Військова тема все ще актуальна: роботодавці, як і раніше, зберігають за працівниками — захисниками Батьківщини середній заробіток, місце роботи і посаду. Причому це стосується мобілізованих, строковиків та контрактників. Про те, як відображають виплати воїнам в оновленій формі № Д4, поговоримо далі.

Валентина Боршовська
Додаткова база нарахування ЄСВ: відображаємо у формі № Д4 (c. 37)

​Із вимогою про сплату ЄСВ з МЗП більшість роботодавців знайома не з чуток. Виконуючи її, ви нараховуєте ЄСВ і на фактичну базу, і на додаткову базу нарахування ЄСВ. Як в оновленій формі № Д4 відображати «примарну» додаткову базу залежно від обставин, що її породили, зараз розберемося.

Валентина Боршовська
Винагорода за договором ЦПХ: нараховуємо ЄСВ та відображаємо у формі № Д4 (c. 40)

​У процесі господарської діяльності виникають ситуації, коли для виконання певного виду робіт вигідніше залучити фізичну особу за договором ЦПХ, ніж вводити нову посаду і укладати трудовий договір. За виконання робіт (надання послуг) фізичній особі нараховують винагороду. Як нарахувати ЄСВ на таку виплату, відобразити в оновленій формі № Д4 оформлення відносин за договором ЦПХ і безпосередньо суму винагороди — з цими питаннями та іншими ЦПХ-нюансами розберемося далі.

Світлана Кепіна

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку