Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 17.10.2016

20

Тема номера


Помилки у формі № 1ДФ: що, де і коли виправляємо?

Податковий розрахунок за формою № 1ДФ заповнюють і подають податкові агенти в разі нарахування (виплати) доходу фізичній особі у звітному кварталі. Зрозуміло, що в цьому питанні часто трапляються помилки. Як виправити ситуацію? Стислий огляд уже готовий!

Звітність

Помилки у формі № 1ДФ: що, де і коли виправляємо? (c. 4)

Податковий розрахунок за формою № 1ДФ заповнюють і подають податкові агенти в разі нарахування (виплати) доходу фізичній особі у звітному кварталі. Зрозуміло, що в цьому питанні часто трапляються помилки. Як виправити ситуацію? Стислий огляд уже готовий!

Надія Філіпповських, Яна Клиженко
Помилки у формі № 1ДФ: механізм виправлення і відповідальність податкового агента (c. 6)

Чи є бухгалтери, які ніколи не помилялися? Думаємо, зі 100 % часткою впевненості можна сказати, що таких немає. Про всяк випадок просимо вибачення у тих, хто все-таки зміг уникнути помилок у своїй роботі. Це — унікальні випадки . На захист же тих, хто помиляється, хочемо сказати, що це недивно зважаючи на динамічність нашого податкового законодавства. Та й людський чинник не можна виключати: упустили, не додивилися, забули, не врахували... Що робити? Можна, звісно, сподіватися на те, що контролери не помітять допущену помилку, або на те, що вдасться їх розжалобити і вони пробачать вам її, але краще, звичайно, виправитися. Тим паче, що здебільшого це не так складно і не так дорого. Сьогодні ми розглянемо, які ж правила встановлені для виправлення помилок з ПДФО та ВЗ і що за це загрожує.

Жанна Семенченко
Приклади виправлення помилок у формі № 1ДФ (c. 9)

З попередніх матеріалів ви дізналися про основні правила виправлення помилок у формі № 1ДФ, а також про санкції, які загрожують податковому агенту за такі огріхи. Саме час перейти, як мовиться, до практичних занять. У цій статті ми розглянемо порядок коригування даних у формі № 1ДФ на конкретних числових прикладах.

Жанна Семенченко
Помилки у формі № Д4: з чим боротися і як? (c. 13)

У цій статті ми розглянемо всі можливі види помилок у формі № Д4. Як багато хто встиг переконатися на власному досвіді, їх велика кількість. Це і помилки в обов’язкових реквізитах, і в персональних даних застрахованих осіб, і в сумових реквізитах таблиць форми № Д4. І вся ця різноманітність виправляється різними способами. Поспішаємо розповісти вам про них.

Валентина Боршовська, Катерина Скрипкіна
Помилки в персональних даних застрахованих осіб (c. 18)

Як правило, на слуху виправлення помилок «у сумах». А разом із тим у формі № Д4 нерідко допускають і так звані несумові помилки. Розберемося, що це за «неприємності» і як їх виправляти в ЄСВ-звітності.

Валентина Боршовська, Яна Клиженко
Помилилися в сумі ЄСВ: коригуємо форму № Д4 (c. 21)

Якщо ви виявили помилку, внаслідок якої було занижено або завищено ЄСВ, то без роздумів виправляйтеся! Адже ви перекрутили персоніфіковані дані про вашого працівника, що можуть вплинути на його страховий стаж при нарахуванні соціальних виплат або пенсію. Загальна схема дій у разі виявлення сумової помилки вам вже відома з попередньої статті. А тепер перейдемо до подробиць.

Валентина Боршовська, Катерина Скрипкіна
Виправляємо помилки в додатковій базі нарахування ЄСВ (c. 25)

Поняття «додаткова база нарахування ЄСВ» увійшло до бухгалтерського життя ще у 2015 році у зв’язку з появою в Законі про ЄСВ вимоги про сплату ЄСВ з МЗП. Проте нечітко прописані норми закону викликали велику кількість запитань. Як наслідок — чимало помилок при визначенні додаткової бази, у тому числі у формі № Д4. У цій статті ми розберемося, як їх виправити.

Валентина Боршовська, Катерина Скрипкіна

Судова практика

Штраф за підприємство заплатить бухгалтер? (c. 30)

Приводом для написання матеріалу стало таке запитання читача: «Підприємство оштрафували на 510,00 грн згідно з п. 119.2 ПКУ за подану з помилками форму № 1ДФ. Чи можна перекласти (стягнути) цей штраф на вин­ного в неправильному заповненні бухгалтера?» Відповідаємо на це запитання, зважаючи на думку судів.

Ганна Храмова

Зворотний зв'язок

«Додаткова» таблиця 5 форми № Д4, або Що робити, якщо забули показати початок декретної відпустки (c. 27)

З 15.08.2016 р. працівниця у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Листок непрацездатності наданий на підприємство із запізненням — у вересні 2016 року (в цьому місяці нараховані декретні). Що робити з таблицею 5 форми № Д4 за серпень, адже в ній ми не відобразили дані про початок декретної відпустки?

Валентина Боршовська
Як коригувати дані у звітах з праці (c. 28)

Чи є можливість виправити помилки, які допущено у звіті з праці (місячному чи квартальному)? Який механізм такого виправлення? За які періоди можна і доцільно виправлятися: чи варто коригувати звіти не тільки за поточний рік, а й за минулі (2015, 2014,...)?

Тетяна Бочкарева

Майстер-кадр

Нові звітні 1ДФ і Д4: як інь та янь (c. 29)

Не люблю все відкладати на останній момент, тому форми № 1ДФ і № Д4 подаю в перших числах строку подання. Ось нещодавно припустилася помилки щодо працівника, прийнятого на роботу (неправильно вбила у базу його податковий номер і в сумі нарахованої зарплати зробила друкарську помилку). Довелося подавати звітність, що іменується в народі «нова звітна». Точно пам’ятаю, що штрафів немає. Але ось здивування: порядок виправлення різний!

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку