Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 24.07.2017
14

Тема номера


Неправомірне застосування ПСП: роботодавців повідомлять по-новому... майже

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми повідомлення про наявність порушень» від 19.05.2017 р. № 514)

Документи та коментарi

Неправомірне застосування ПСП: роботодавців повідомлять по-новому... майже (c. 5)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми повідомлення про наявність порушень» від 19.05.2017 р. № 514)

Кадрові питання

Атестація кадрів: шлях для звільнення чи для кар’єри? (c. 14)

Типовий фрагмент розмови кадровиків:

«— Погано працює, неякісно виконує свої обов’язки, а ви не знаєте, як звільнити горе-працівника?

— А ви проведіть для нього атестацію і звільніть у зв’язку з виявленою невідповідністю займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації за п. 2 ст. 40 КЗпП!»

Тож трапляються ситуації, які штовхають адміністрацію замислитися над таким методом кадрової ротації. Але резерви такого дійства, як атестація, мають спрямовуватися, перш за все, на цілком легітимне підвищення кваліфікації персоналу. Тож висвітлимо організаційні аспекти процедури атестації працівників у наявному на сьогодні правовому полі.

Перевірки

Нові штрафи за порушення законодавства про працю: зустрічаємо інспектора (c. 7)

З 1 січня 2017 року посилено фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, запроваджено значні штрафи за недопуск до перевірки з питань додержання законодавства про працю. Які саме та чи можна їх уникнути, розглянемо у запропонованому матеріалі.

Судова практика

Атестація працівників: типові помилки роботодавця — враховуємо судову практику (c. 24)

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП працівника може бути звільнено з ініціативи роботодавця у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню цієї роботи. Звільнити працівника з цих підстав можна лише за наявності доказів того, що саме через це працівник не може належним чином виконувати покладені на нього трудові обов’язки, і коли такого працівника неможливо за його згодою перевести на іншу роботу. Невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації може бути визнано за результатами атестації працівника. Яких помилок припускаються роботодавці при проведенні атестації та звільненні працівників за її результатами? Чому працівники ідуть до суду? Розповімо далі.

Зворотний зв'язок

Подали Повідомлення, а працівник не вийшов на роботу: дії роботодавця (c. 20)

31.05.2017 р. видано наказ про прийняття працівника на роботу та подано відповідне Повідомлення до податкової. Дата фактичного виходу на роботу — 01.06.2017 р. Проте 06.06.2017 р. з’ясувалося, що працівник не приступив до виконання трудових обов’язків. Як бути в цій ситуації?

Монтажник широкого профілю: підбираємо професійну назву робіт (c. 22)

Наше будівельне підприємство потребує оформлення на роботу монтажників широкого профілю. Які правила передбачені у Класифікаторі професій щодо утворення професійних назв робіт, що поєднують елементи двох (або більше) професій? Чи можна утворювати професійні назви робіт, що виписуються через дефіс?

Життєва оповідка

Операція «Атестація» (c. 23)

Ситуація з життя

Задумав я, хлопчики й дівчатка, ось що. А проведу ж я атестацію моїх бухгалтерів, бо тільки й знай просяться: то на такі курси поїду, то ось на цей семінар хочу піти. Вчаться-вчаться, а чи є від того який зиск? Чи, може, вже такі розумні, що й від мене розумніші стали? А може гульки гуляють на тих семінарах та нічому не навчилися? Так я їх швиденько дисципліную! А давайте разом подивимось, якже ж правильно ту атестацію провести, бо як не так що затію — вони ж мене на сміх піднімуть, бо ж розумненькі!

Майстер-кадр

Додатковий відпочинок до свята (c. 27)

Директор вирішив надавати працівникам (1) додаткову оплачувану відпустку до весілля; (2) оплачуваний день відпочинку до дня народження. Ідея чудова, але стільки нюансів треба врахувати…

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку