Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 14.11.2022

21

Тема номера


Нюанси компенсації відпустки мобілізованому працівнику, що звільняється

У газеті «Зарплата та кадрова справа», № 10/2022, с. 9, ми детально розбирали правила розрахунку днів щорічної основної відпустки, що підлягають компенсації під час дії воєнного стану. Нагадаємо, що на звичний для нас розрахунок впливає те, що під час війни немає святкових (неробочих) днів. У газеті «Зарплата та кадрова справа», № 11/2022, с. 22, у продовження теми говорили, як компенсувати щорічну додаткову відпустку під час війни. А тепер з’ясуємо більш конкретний випадок: як розрахувати компенсацію днів невикористаної відпустки мобілізованому працівнику, який звільняється?

Документи та коментарi

Працевлаштування іноземців «по-новому» з 15 жовтня 2022 року. Що слід знати роботодавцю? (c. 6)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» від 21.09.2022 р. № 2623–IX)

Діана Свиридова
Є можливість виправити помилки у паперових лікарняних, виданих на білому аркуші паперу, — оновлено норми Інструкції № 532 (c. 10)

(коментар до наказу МОЗ, Мінсоцполітики та ФСС «Про внесення змін до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності» від 15.09.2022 р. № 1667/250/384од)

Вікторія Змієнко
Дочекалися! Затверджена примірна форма трудового договору з нефіксованим робочим часом (c. 11)

(коментар до наказу Мінекономіки «Про затвердження Примірної форми трудового договору з нефіксованим робочим часом» від 26.10.2022 р. № 4179)

Катерина Скрипкіна
Звільнення за новою підставою п. 6 ч. 1 ст. 41 КЗпП: думки Держпраці та Мінекономіки! (c. 15)

(коментар до листів Мінекономіки від 06.09.2022 р. № 4712-06/63660-07 та Держпраці від 12.08.2022 р. № 3056/4/4.1-22а)

Діана Свиридова

Оплата праці

Нюанси компенсації відпустки мобілізованому працівнику, що звільняється (c. 22)

У газеті «Зарплата та кадрова справа», № 10/2022, с. 9, ми детально розбирали правила розрахунку днів щорічної основної відпустки, що підлягають компенсації під час дії воєнного стану. Нагадаємо, що на звичний для нас розрахунок впливає те, що під час війни немає святкових (неробочих) днів. У газеті «Зарплата та кадрова справа», № 11/2022, с. 22, у продовження теми говорили, як компенсувати щорічну додаткову відпустку під час війни. А тепер з’ясуємо більш конкретний випадок: як розрахувати компенсацію днів невикористаної відпустки мобілізованому працівнику, який звільняється?

Яна Ярошенко

Зворотний зв'язок

Чи вплинуть декретні на ПСП? (c. 25)

Працівниця користується правом на ПСП як мати двох дітей. У листопаді 2022 року вона йде в декретну відпустку. За 5 р. дн. листопада їй нараховано зарплату в сумі 1500,00 грн та допомогу по вагітності та пологах у частині, що припадає на дні листопада, — 5500,00 грн. Чи втрачає працівниця право на ПСП у місяці нарахування декретних?

Яна Ярошенко
Встановлюємо строки виплати «відпускних»: оновлення з 19.07.2022 (c. 26)

У які строки слід виплачувати відпускні з 19 липня 2022 року? Чи можемо встановити у колективному договорі строк виплати після початку відпустки? Чи можна прописати діапазон, у який можна виплатити відпускні?

Катерина Тільна
Звільнення «за скороченням» в умовах воєнного стану: нюанси (c. 28)

На сьогодні економіка та бізнес нашої держави переживають дуже важкі часи. Величезна кількість роботодавців ледь тримається, щоб залишиться «на плаву». Тож зовсім не дивно, що чимало роботодавців змушені вдатися до такої процедури, як звільнення працівників за скороченням. До нашої редакції неодноразово надходили запитання з цього приводу. Зокрема, чи відбулися зміни у процедурі скорочення в умовах воєнного стану? Отже, розберемося.

Діана Свиридова

Додатковi матерiали

Щодо звільнення працівників на підставі пункту 6 частини першої статті 41 КЗпП (c. 18)

Міністерство економіки України
Лист від 06.09.2022 р. № 4712-06/63660-07
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо роз’яснення норм, встановлених п. 6 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України (c. 20)

Державна служба України з питань праці
Лист від 12.08.2022 р. № 3056/4/4.1-22а
Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку