Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 25.03.2024

6

Тема номера


Відпустка в годинах: міф чи реальність?

Чи можна надавати відпустки без збереження зарплати чи звичайну оплачувану відпустку в годинах, а не в днях? Наприклад, коли працівникові потрібно відлучитися на декілька годин з робочого місця…
(лист Мінсоцполітики від 03.02.2012 № 31/13/133-12)

Документи та коментарi

Чергові зміни до Порядку № 4 — з 16.02.2024 оновлено правила заповнення Податкового розрахунку (c. 8)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» від 26.12.2023 № 720)

Вікторія Змієнко
Визначення місячного періоду для застосування норми статті 48 Закону України «Про зайнятість населення» (c. 9)

(коментар до листа Державного центру зайнятості від 15.03.2024 № 33/1021/2188-24)

Вікторія Змієнко
Чи надається «дитяча» відпустка за рік призупинення дії трудового договору? (c. 11)

(коментар до листа Мінекономіки від 19.03.2024 № 4706-05/20228-07)

Вікторія Змієнко
Чи застосовувати натуральний коефіцієнт для військового збору? Актуальна позиція податківців (c. 13)

(коментар до ІПК ДПСУ від 12.03.2024 № 6722/6/99-00-24-03-03-06 та від 15.03.2024 № 1414/ІПК/99-00-24-03-03 і роз’яснення ЗІР у категорії 126.05)

Олена Залісна

Зворотний зв'язок

Дата виходу на роботу з відпустки для догляду за дитиною: день народження дитини чи наступний день? (c. 20)

Одна працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років, інша — у відпустці для догляду за дитиною до 6-ти років. В який день вони мають вийти на роботу — у день народження дитини чи наступного дня?

Олег Юхненко
Робота у вихідний день: хто обиратиме спосіб компенсації — працівник чи роботодавець? (c. 21)

Хто має обирати спосіб компенсації за роботу у вихідні дні — працівник чи роботодавець? Чи може роботодавець запропонувати певний вихідний день як компенсацію?

Олег Юхненко
Відпустка в годинах: міф чи реальність? (c. 22)

Чи можна надавати відпустки без збереження зарплати чи звичайну оплачувану відпустку в годинах, а не в днях? Наприклад, коли працівникові потрібно відлучитися на декілька годин з робочого місця…
(лист Мінсоцполітики від 03.02.2012 № 31/13/133-12)

Олена Залісна
Чи оплачувати за місцем роботи е-лікарняний мобілізованому працівнику? (c. 24)

Наш працівник (основне місце роботи) мобілізований ще в жовтні 2023 року. Ми йому зберігаємо місце роботи та посаду відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП. А зараз на порталі ПФУ з’явився е-лікарняний на тимчасову непрацездатність з 1 по 18 березня 2024 року. Чи повинні ми оплачувати такі дні хвороби?
(лист ПФУ від 24.02.2023 № 2800-030401-8/9537)

Вікторія Змієнко
Чи можна звільнити за переведенням до іншого роботодавця сумісника? (c. 24)

Чи можна працівника за сумісництвом звільнити згідно з п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП за переведенням на інше підприємство?
 

Олег Юхненко
Як враховувати квартальну премію для розрахунку лікарняних? (c. 27)

Виробнича квартальна премія за січень-березень 2023 року нарахована працівнику у квітні 2023 року. Чи потрібно її включати при розрахунку оплати лікарняного, відкритого 08.03.2024?

Вікторія Змієнко
Хвороба під час відпустки за роботу на комп’ютері — чи переносити/продовжувати відпустку? (c. 28)

Працівниця пішла у додаткову відпустку за особливий характер праці (за роботу на комп’ютері). Під час відпустки захворіла. Чи переноситься ця відпустка? Чи оплачується листок непрацездатності?

Олена Залісна
Наслідки невклеювання фотокартки в паспорт-книжечку (c. 29)

Мабуть, паспорт громадянина — один з найпоширеніших документів, який посвідчує особу. Для тих, хто ще не перейшов на ID-картку та залишається відданим книжечкам, у межах цієї публікації розглянемо проблеми невклеювання фотокартки в паспорт та шляхи їх вирішення для наших читачів.
(лист ДМС від 27.02.2019 № 6-1515/1-19)

Олег Юхненко

Додатковi матерiали

Щодо визначення місячного періоду для застосування норми статті 48 Закону України «Про зайнятість населення» (c. 10)

Державний центр зайнятості
Лист від 15.03.2024 № 33/1021/2188-24
​Додаток до матеріалу:

Державний центр зайнятості
Щодо надання додаткової соціальної відпустки матері двох дітей за рік призупинення дії трудового договору (c. 12)

Міністерство економіки України
Лист від 19.03.2024 № 4706-05/20228-07
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо застосування при нарахуванні військового збору коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 ПКУ (c. 15)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 15.03.2024 № 1414/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
​Приложение к материалу:

Державна податкова служба України
Щодо застосування при нарахуванні військового збору коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 ПКУ, та відповідальності (c. 17)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 12.03.2024 № 6722/6/99-00-24-03-03-06
​Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів, виплачених у негрошовій формі, для розрахунку військового збору? (c. 19)

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Категорія 126.05
​Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
Щодо надання відпусток у годинах (c. 23)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 03.02.2012 № 31/13/133-12
​Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності найманому працівнику у період проходження військової служби (c. 26)

Пенсійний фонд України
Лист від 24.02.2023 № 2800-030401-8/9537
​Додаток до матеріалу:

Пенсійний фонд України
Щодо вклеювання до паспорта у формі книжечки нових фотокарток після досягнення особою відповідного віку (c. 31)

Державна міграційна служба України
Лист від 27.02.2019 № 6-1515/1-19
​Додаток до матеріалу:

Державна міграційна служба України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку