Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 17.09.2018
18

Тема номера


Профспілка — активно працюючий механізм із захисту прав працівника чи пережиток минулого?

Нерідко у працівників та роботодавців виникає запитання: навіщо на підприємстві потрібна профспілка? Які її основні завдання? Чи обов’язкова її наявність? Відповіді на ці та інші запитання, що стосуються діяльності профспілок, ви знайдете в цій статті.

Документи та коментарi

Виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та профзахворюваннями: новий порядок (c. 4)

(коментар до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.2018 р. № 11)

Робота у вечірній та нічний час у святковий день: оплачуємо правильно (c. 6)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 11.07.2018 р. № 1217/0/101-18/28)

Кадрові питання

Порядок приведення кадрових документів у відповідність до посад, передбачених Класифікатором професій (c. 8)

Приводом для написання цього матеріалу стали численні запитання від читачів з приводу приведення назв посад, на яких наразі працюють працівники, у відповідність до КП. Чому це актуально? Бо маємо оновлення таблиці 5 форми № Д4, у якій починаючи зі звіту за серпень 2018 року в окремих випадках слід вказувати назву посади1. І виявляється, що не в усіх фактичні назви посад у кадровій документації відповідають КП…

Див. «ЗКС», № 15/2018, с. 36. — Прим. ред.

Серед запитань є, наприклад, таке: «Працівницю прийнято на посаду, якої немає в Класифікаторі професій: замість Прибиральник виробничих приміщень у документах вказано Прибиральниця. Як виправити таку помилку?» Або таке: «Чи потрібно виправлятися та як, якщо у нас в документах Фінансовий директор, а в КП — Директор фінансовий?».

Є й інші ситуації, коли необхідно коригувати назви посад, раніше зазначених у кадровій документації: внесення змін до КП, переведення працівників на інші посади, помилкове внесення назв до наказів про прийняття на роботу чи до трудової книжки.

Тож розглянемо, як у кожному випадку виправляти неточності й помилки.

Профспілка — активно працюючий механізм із захисту прав працівника чи пережиток минулого? (c. 16)

Нерідко у працівників та роботодавців виникає запитання: навіщо на підприємстві потрібна профспілка? Які її основні завдання? Чи обов’язкова її наявність? Відповіді на ці та інші запитання, що стосуються діяльності профспілок, ви знайдете в цій статті.

Працевлаштувати працівника й отримати компенсацію ЄСВ: коли це можливо (c. 21)

Неймовірно, але факт! Роботодавець може працевлаштувати працівника і... впродовж року отримувати компенсацію витрат на сплату ЄСВ з доходів такого працівника. Хто і коли може отримати компенсацію ЄСВ, читайте в цьому матеріалі.

(Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 15.04.2013 р. № 347)

Зворотний зв'язок

Старший тренер-викладач працює за сумісництвом — нюанси оплати праці (c. 27)

Чи можна в ДЮСШ призначити старшим тренером-викладачем сумісника, якщо під його керівництвом працюватимуть два штатних тренера-викладача? Як у такому випадку нараховуватиметься підвищення за старшинство? Чи є нюанси у наданні допомоги на оздоровлення? Як виконується норма про забезпечення оплати праці не менше МЗП?

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
28.05.19

ЄСВ з зарплати (доходу) за квітень 2019 року (гірничими підприємствами)

30.05.19

ПДВ за квітень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за травень 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку