Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 12.02.2018
3

Тема номера


Форма № 10-ПІ: звітуємо про працевлаштованих осіб з інвалідністю у 2017 році

Традиційна шпаргалка із заповнення та подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ). В одному матеріалі відповіді на всі супутні питання. Як зрозуміти: виконали ви встановлений норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю чи ні? Коли робота без «особливого» працівника у штаті не вважається порушенням? Як зареєструватися в спеціальному Фонді? Що треба пам’ятати про заповнення звітності? У нашій публікації ви знайдете відповіді на всі запитання з цієї теми.

Документи та коментарi

Нове про контрольні заходи Держпраці: ухвалені «перевірочні» документи — що цікаво роботодавцю (c. 4)

(коментар до наказу Мінсоцполітики «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів» від 18.08.2017 р. № 1338)

Підвищено оклади держслужбовцям з 1 січня 2018 року (c. 8)

(коментар до постанови КМУ «Про впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2018 році» від 25.01.2018 р. № 24)

Підвищення зарплати педагогам: кому, скільки та коли? (c. 11)

(коментар до постанов КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 р. № 22 та «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.01.2018 р. № 23)

Коригування середнього заробітку при підвищенні працівника: Мінсоцполітики нас не чує ☹ (c. 14)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 30.08.2017 р. № 2287/0/101-17/28)

Виплачуємо добові без порушень законодавства (c. 19)

(коментар до листа МФУ від 23.10.2017 р. № 08030-16-21/28634)

Відпустка для догляду за дитиною до шести років: процедура оформлення (c. 21)

(коментар до листа Держпраці від 11.12.2017 р. № 5605/4/4.7-3В-17)

Звітність

Оновлена форма «Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці»: правила заповнення та строки подання (c. 23)

Статистична звітність про умови праці ґрунтується на даних первинної облікової документації. Тож розгляньмо, яку форму звітності про умови праці мають подавати до органів статистики підприємства, установи, організації у 2018 році за 2017 рік та як її заповнювати.

Форма № 10-ПІ: звітуємо про працевлаштованих осіб з інвалідністю у 2017 році (c. 29)

Традиційна шпаргалка із заповнення та подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ). В одному матеріалі відповіді на всі супутні питання. Як зрозуміти: виконали ви встановлений норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю чи ні? Коли робота без «особливого» працівника у штаті не вважається порушенням? Як зареєструватися в спеціальному Фонді? Що треба пам’ятати про заповнення звітності? У нашій публікації ви знайдете відповіді на всі запитання з цієї теми.

Судова практика

Чи відпускати тата у відпустку до 3-х років? (c. 36)

Наше законодавство дозволяє чоловікові йти у відпустку для догляду за дитиною нарівні з жінками. Проте татусі практично не використовують це право. В Україні тато у відпустці до 3-х років — це зламаний стереотип. Для нашого менталітету дуже незвично бачити чоловіка-домогосподарку з пелюшками та сосками. Хоча для інших країн «домашній» тато давно не дивина. Чимало країн таким татусям надають навіть певні привілеї, щоб вони активніше включалися в процес догляду за дітьми. Наприклад, у Швеції за батьком у відпустці для догляду за дитиною зберігається 80 % заробітку — дуже приваблива пропозиція! У Польщі, Норвегії теж дуже комфортні умови для «домашнього» тата. А ось, що чекає такого татуся в Україні, та як взагалі піти чоловікові у відпустку для догляду за дитиною? Розберемося на прикладі постанови ВСУ від 13.09.2017 р. № 6-1412цс17.

Зворотний зв'язок

Відпустка з наступним звільненням за угодою сторін: останній день припадає на вихідний — якою датою звільняти? (c. 38)

При звільненні з роботи за угодою сторін працівнику надано 3 дні невикористаної щорічної відпустки з наступним звільненням. При цьому, останній день відпустки припадає на суботу (17 лютого), що є неробочим, вихідним днем. Чи має право роботодавець оформити звільнення працівника у такий день? Коли роботодавцю видати наказ про звільнення та ознайомити з ним працівника (напередодні — в останній його робочий день 14 лютого чи у найближчий робочий день після закінчення відпустки — 19 лютого)?

Чи має право роботодавець звільнити працівника за угодою сторін, якщо той після написання заяви про таке звільнення захворів?

Коли видати працівнику його трудову книжку (напередодні — в останній робочий день 14 лютого чи у найближчий робочий день після закінчення відпустки — 19 лютого) та яким чином правильно її оформити?

ЗКС Пікчерс

«О! Знакова» абетка: ознаки доходів у формі № 1ДФ (c. 41)

У сьогоднішньому випуску пропонуємо вам наочну шпаргалку за ознаками доходів для заповнення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Як завжди, з гумором про серйозне!

Майстер-кадр

Нецільова благодійна допомога в 1ДФ: зміни чи чутки? (c. 42)

На нашому підприємстві працівники періодично звертаються до керівника з проханням надати «матеріалку» на соціально-побутові потреби або за сімейними обставинами. Процес виплати такої матеріальної підтримки відпрацьовано до автоматизму, але пішли чутки, що є зміни в порядку її відображення у формі № 1ДФ1.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджені наказом МФУ від 13.01.2015 р. № 4.

Довідник бухгалтера та кадровика

Нотатки зразкового роботодавця, або Працюємо без штрафів (c. 10)

Так не можна: виплачувати зарплату 1 раз на місяць (наприклад, (1) у строк для виплати авансу
за весь місяць або (2) після закінчення місяця).

Нотатки зразкового роботодавця, або Працюємо без штрафів (c. 18)

Так не можна: 1) не оплачувати період перебування працівника в щорічній відпустці (порушення ст. 74 КЗпП, ст. 21 Закону про відпустки)2) не дотримуватися порядку розрахунку відпускних, встановленого Порядком № 100 (порушення ст. 21 Закону про відпустки, Порядку № 100)3) виплачувати відпускні менш ніж за 3 к. дн. до початку відпустки без попередньої згоди працівника (порушення ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки).

Індексація зарплати: нюанси січня–лютого 2018 длЯ ЄТС (c. 43)
ЄТС: коефіцієнти Коригування відпускних за січень і лютий 2018 року (c. 45)
Оплата за ЄТС: підвищуємо оклади з 01.01.2018 р. — окремої постанови на 2018 рік не буде (c. 45)
Кваліфікаційні характеристики ремонтників-мехатроніків (код КП 7231) (c. 46)
Індекси для проведення індексації зарплати за лютий 2018 року (c. 47)
Шпаргалка з розрахунку СКШП та «інвалідного» нормативу (c. 48)

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Декларація з акцизного податку за червень 2020 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за червень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку