Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 09.10.2017

19

Тема номера


Ми розрахували для вас тривалість робочого часу на 2018 рік: 5-денка, 6-денка — використовуйте в роботі

Після нововведень 2017 року, що стосуються визначення мінімальної зарплати, розрахунок норми тривалості робочого часу на піку актуальності. Адже, якщо норма виконана, працівникові не можна нарахувати зарплату менше МЗП (наразі — 3200,00 грн), а якщо не виконана — то нижче МЗП у розмірі, пропорційному відпрацьованому часу. Але цей показник потрібний не лише для розрахунку зарплати. Він стане вам у нагоді для планування роботи, а також для розрахунку відпускних, лікарняних тощо. Рекомендації з розрахунку норми ви знайдете в цій статті. А ще на вас очікує бонус — готові показники на 2018 рік для роботодавців на 5-денці та 6-денці.

Інтерв'ю

Військовий облік: перевірки та відповідальність (c. 4)

На сторінках нашої газети ми регулярно висвітлюємо тему військової служби: призов, трудові гарантії, повернення на роботу екс-солдата. Також у нас був тематичний випуск, присвячений організації та веденню військового обліку у роботодавців та в держорганах («ЗКС», № 8/2017). Та все ж питання залишаються. Про це свідчать дзвінки та листи, які регулярно надходять до редакції. Ми вирішили «не гадати на кавовій гущі», а поговорити з професіоналом. На запитання, що цікавлять наших читачів, відповідає старший офіцер відділу військового обліку та бронювання Генерального штабу Збройних Сил України підполковник Катренко Сергій Анатолійович.

Яна Ярошенко

Документи та коментарi

ОМС: нові зарплатні зміни — відлуння травня (c. 8)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 і від 18 січня 2017 р. № 15 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. № 504» від 27.09.2017 р. № 730)

Світлана Коновал
Запрошуйте інспектора: наслідків не буде! Роз’яснює Держпраці (c. 9)

(коментар до листа Держпраці від 16.08.2017 р. № 8453/4.1-ДП-17)

Людмила Линник

Оплата праці

Донараховуємо/зменшуємо зарплату & коригуємо доплату до МЗП: причини та наслідки (c. 11)

Виявили помилку, допущену при нарахуванні зарплати в минулих місяцях? Безумовно, її треба виправити, донарахувавши або відсторнувавши (за наявності такої можливості) виплати працівнику. Як такі дії можуть вплинути на розмір доплати до МЗП? Як бути, якщо в минулих місяцях допустили помилку при розрахунку доплати до МЗП? На ці запитання відповімо у запропонованій статті.

ист Мінсоцполітики від 17.05.2017 р. № 1452/0/101-17)

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна

Кадрові питання

Ми розрахували для вас тривалість робочого часу на 2018 рік: 5-денка, 6-денка — використовуйте в роботі (c. 17)

Після нововведень 2017 року, що стосуються визначення мінімальної зарплати, розрахунок норми тривалості робочого часу на піку актуальності. Адже, якщо норма виконана, працівникові не можна нарахувати зарплату менше МЗП (наразі — 3200,00 грн), а якщо не виконана — то нижче МЗП у розмірі, пропорційному відпрацьованому часу. Але цей показник потрібний не лише для розрахунку зарплати. Він стане вам у нагоді для планування роботи, а також для розрахунку відпускних, лікарняних тощо. Рекомендації з розрахунку норми ви знайдете в цій статті. А ще на вас очікує бонус — готові показники на 2018 рік для роботодавців на 5-денці та 6-денці.

Олена Усенко, Яна Ярошенко

Судова практика

Перипетії в боротьбі за посаду держслужби: мало подати документи — треба пройти всі етапи… (c. 43)

Вже більше року діє новий Закон про держслужбу та розроблений на його виконання Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби (далі — Порядок № 246). Попри постійне удосконалення законодавцем документів у цій сфері з метою підвищення рівня професійності, відкритості і прозорості процедури заміщення вакантних посад держслужби, факти оскарження її результатів залишаються все одно. За час дії зазначених нормативних документів вже маємо судові прецеденти. Одним з останніх цікавих рішень суду у сфері оскарження результатів конкурсу на зайняття посад державної служби є постанова Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.04.2017 р. у справі № 824/118/17-а1. Розглянемо його детальніше.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/66356994
Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Несвоєчасно виплачуєте компенсацію за невикористану відпустку? — Штрафів не уникнути! (c. 22)

Бюджетна установа не завжди може виплатити в день звільнення компенсацію за дні невикористаних відпусток через особливий порядок замовлення грошей у казначействі. Більше того, якщо відсутнє фінансування, то ми не маємо права відображати у бухобліку кредиторську заборгованість, тобто нараховувати компенсацію в день звільнення. Чи є це порушенням трудового законодавства? Якщо так, то яка відповідальність за це загрожує?

ист Держпраці від 21.08.2017 р. № 8692/3/4.3-ДП-17)

Олена Коновалова
Педагоги: надбавка за престижність праці & рейтинг (c. 25)

Чи правомірне встановлення надбавки за престижність праці педагогічним працівникам в розмірах, залежно від рейтингової оцінки їхньої діяльності?

Ольга Гаращук
Перехід з основного місця роботи на сумісництво та навпаки: чи буде місяць базовим? (c. 26)

Працівник (11 тарифний розряд, основне місце роботи, повна зайнятість) написав заяву з проханням з 09.10.2017 р. переоформити його з основного працівника на сумісника (0,5 ставки) за тією ж посадою. Чи буде жовтень 2017 року базовим?

Жанна Лаврентьєва ,
+ 2 тарифні розряди для педагогів і працівників фізкультури та спорту — базовим залишається січень 2017 року (c. 28)

З 01.09.2017 р. підвищено на 2 позиції тарифні розряди:

• педагогічних працівників навчальних закладів;

• деяких працівників фізичної культури та спорту.

Чи буде вересень 2017 року базовим для проведення індексації?

Жанна Лаврентьєва ,
Директор спортшколи тренує команду вищої ліги: як визначити тарифний розряд (c. 29)

Чи можна встановити директору спортивної школи, який тренує в своїй школі команду вищої ліги, тарифний розряд згідно з додатком № 3 до наказу від 23.09.2005 р. № 2097?

Оксана Левченко
Премії «до святкових дат» у складі МЗП чи «зверху»? (c. 30)

Згідно зі ст. 3 1 Закону про оплату праці премії до святкових та ювілейних дат не враховуються у складі МЗП, а нараховуються «зверху». Чи можна вважати премію працівникові до професійного свята (наприклад, у вересні — День фармацевтичного працівника, День фізкультури і спорту; у жовтні — День працівників освіти, юриста, працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України, міжнародний день лікаря тощо) премією «до святкових дат» та враховувати її «зверху» МЗП?

Оксана Гузенко, Яна Ярошенко
Обчислюємо лікарняні, якщо в розрахунковому періоді було два види відпусток (c. 32)

Працівниця надала листок непрацездатності, що підтверджує її тимчасову непрацездатність у зв’язку з доглядом за хворою дитиною з 9 по 13 жовтня 2017 року. Вона приступила до роботи з 2 жовтня 2017 року. 17 вересня 2017 року в неї закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3 років, а з 18 вересня по 1 жовтня 2017 року вона перебувала в щорічній відпустці (загальна сума відпускних — 1890,00 грн, у тому числі за 13 к.дн. вересня — 1755,00 грн, 1 к.дн. жовтня — 135,00 грн). Загальний страховий стаж працівниці — 10 років, за останні 12 місяців — більше 6 місяців. В установі встановлено п’ятиденку з двома вихідними (субота, неділя). Як правильно розрахувати лікарняні?

Світлана Димитренко
Працівника, який працює за строковим трудовим договором, призвано до Нацгвардії: гарантії (c. 33)

З працівником укладено строковий трудовий договір. Строк закінчення договору — 31.10.2017 р. У серпні працівника призвали на строкову військову службу до Нацгвардії. Чи поширюються на такого працівника гарантії, передбачені ст. 119 КЗпП? Якщо так, то який період часу?

Олена Туліна
Виграші, призи та подарунки: чи завжди відображати у формі № 1ДФ? (c. 34)

Департамент спорту, сім'ї та молоді міської ради проводить заходи для населення, на яких відвідувачам вручають подарунки, призи або виграші. Чи потрібно такі матеріальні заохочення оподатковувати ПДФО та ВЗ і відображати у формі № 1ДФ?

Надія Філіпповських, Яна Ярошенко
Донарахували надбавку за вислугу років: що з ЄСВ? (c. 36)

Працівнику (оплата за ЄТС) з січня по серпень 2017 року нараховувалася зарплата у розмірі 2724,00 грн щомісяця (фактично в сумі його окладу). Йому проводили донарахування ЄСВ на суму різниці між мінімальною базою для ЄСВ та фактичною зарплатою. У вересні 2017 року донараховано надбавку за вислугу років за січень–серпень 2017 року в сумі 4358,40 грн (по 544,80 грн за кожен місяць) та нараховано таку надбавку за вересень в сумі 544,80 грн. Чи потрібно коригувати додаткову базу та нарахований на неї ЄСВ за січень-серпень? Якщо так, то як це відобразити у звіті з ЄСВ? Як бути, якщо надбавка донарахована звільненому працівнику?

Світлана Кепіна, Тетяна Дзера

Життєва оповідка

Нова звітна 1ДФ — це вам не Д4 (c. 39)

Що, колеги, вам казать,

«Як воно конєшно»?

Жив бухгалтерським життям

Майже я «бєзгрєшним».

Та трапляються в усіх

Прикриї моменти:

Я подав 1ДФ…

Забув про аліменти…

Петро АС

Майстер-кадр

14 жовтня: відпочивати не можна працювати (ставимо кому для 5-денки і 6-денки) (c. 40)

Приємно, коли передплатники звертаються не за відповіддю, а за порадою. Практично одночасно до редакції зателефонували дві читачки з однаковим проханням: проконтролювати, чи всі нюанси враховані у зв’язку зі святкуванням Дня захисника України 14 жовтня 2017 року? Різниця в тому, що у Ксенії на підприємстві встановлено 5-денний робочий тиждень (вихідні — субота, неділя), а у Тетяни —6-денка (вихідний — неділя).

Додатковi матерiали

Щодо проведення інспектувань за результатами аналізу стану додержання законодавства про працю (c. 10)

Державна служба України з питань праці
Лист від 16.08.2017 р. № 8453/4.1-ДП-17
Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці
Щодо забезпечення рівня мінімальної зарплати (c. 16)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 17.05.2017 р. № 1452/0/101-17
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
Про штрафи за порушення строків виплати працівникам зарплати (c. 24)

Державна служба України з питань праці
Лист від 21.08.2017 р. № 8692/3/4.3-ДП-17
Додаток до матеріалу:
 

Державна служба України з питань праці

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку