Журнали

Зарплата та кадрова справа
Зарплата та кадрова справа 22.04.2019
8

Тема номера


Зміни № 8 до Класифікатора професій: нюанси оновлення

Результатом аналізу змін у вітчизняному законодавстві, що мали місце останнім часом, а також розгляду пропозицій користувачів КП став вихід Змін № 8 до Національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (Зміни № 8), які були затверджені наказом Мінекономрозвитку від 15.02.2019 р. № 259. Розглянемо зміст цього документа в розрізі видів економічної діяльності.

Новини

Умови надання консультацій у травні 2019 року (c. 2)

Наші передплатники можуть отримати безкоштовну консультацію

Документи та коментарi

Планові перевірки Держпраці: нові критерії періодичності (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці» від 06.02.2019 р. № 223)

Оплата праці

Поздоровляємо працівників і не тільки: оподаткування + ЄСВ (c. 7)

Подарунки приємно не лише отримувати, а й дарувати. Роботодавці, які цінують своїх працівників, заохочують їх, поздоровляючи зі святковими, ювілейними та іншими пам’ятними датами. Хтось поздоровляє своїх клієнтів або партнерів. І це чудово, адже подарунки й увага можуть зробити нас щасливіше. Тільки от у бухгалтерів щедрих роботодавців виникає низка запитань, зокрема, чи є подарунок доходом, чи потрібно його оподатковувати, що робити з ЄСВ? Давайте розбиратися, оскільки чергові свята (Великдень, «травневі») вже скоро.

Кадрові питання

Зміни № 8 до Класифікатора професій: нюанси оновлення (c. 13)

Результатом аналізу змін у вітчизняному законодавстві, що мали місце останнім часом, а також розгляду пропозицій користувачів КП став вихід Змін № 8 до Національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (Зміни № 8), які були затверджені наказом Мінекономрозвитку від 15.02.2019 р. № 259. Розглянемо зміст цього документа в розрізі видів економічної діяльності.

30 квітня відпочивай — 11 травня відпрацюй (перше перенесення робочих днів у 2019 році) (c. 20)

Робочий день, «затиснутий» між вихідним та святковим (неробочим) днем, Кабмін, як правило, рекомендує перенести на вихідний. Для тих роботодавців, які переносять робочий день (30 квітня) на вихідний день (11 травня), готова зручна шпаргалка.

Зворотний зв'язок

Переведення на неповну зайнятість та «відпрацювання» робочого дня: скільки годин відпрацьовувати? (c. 22)

Працівник просить з 01.05.2019 р. перевести його на неповну зайнятість (5-денка; 4 години на день). Згідно з рекомендаціями Кабміну підприємство переносить робочий день 30 квітня на вихідний день 11 травня. Скільки годин у новий робочий день повинен працювати працівник: (1) як за графіком, який був чинним до переведення (30 квітня працівник працював на повній зайнятості — 8 годин на день), або (2) за новим графіком роботи, встановленим для неповної зайнятості?

Внутрішнє сумісництво та ЄСВ, якщо за основним місцем роботи відпустка для догляду за дитиною до 3 років (c. 24)

Працівниця оформлена у нас і за основним місцем роботи (повна зайнятість), і за сумісництвом (0,25 окладу). З січня 2018 року працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. З 1 квітня 2019 року працівниця вийшла на роботу за сумісництвом, а за основним місцем роботи продовжує перебувати у відпустці для догляду за дитиною. Як правильно сплатити ЄСВ, якщо оклад працівниці за сумісництвом — 6000,00 грн, а місячна зарплата — 1500,00 грн (6000,00 × 0,25)?

Відображаємо у формі № 1ДФ прощену позику працівникові (c. 25)

У березні 2019 року списано суму неповерненої грошової позики працівникам: Иванченку В. П. — 900,00 грн та Сенчук Д. В. — 2500,00 грн. Як списані суми оподатковувати ПДФО, ВЗ та відобразити у формі № 1ДФ за І квартал 2019 року?

Працівник звільняється, а зі спецодягом розставатися не хоче (c. 26)

З працівником, якому згідно з вимогами законодавства був виданий спецодяг, розривається трудовий договір на підставі ст. 38 КЗпП. При звільненні працівник не повернув спецодяг. Чи потрібно у такому разі утримувати ПДФО та ВЗ? Як відобразити це у формі № 1ДФ? Чи змінить ситуацію те, що працівник компенсує підприємству вартість спецодягу?

Форма № 1ДФ & відрядження: чи показувати витрати відрядженого на користь підприємця (c. 27)

Чи повинна юридична особа відображати у формі № 1ДФ виплати на користь підприємця — платника єдиного податку, який надав послуги відрядженому працівнику?

Майстер-кадр

Весняний призов-2019... та звільнення в запас (c. 28)

Весна — час чергового призову на строкову військову службу, а також звільнення в запас тих, хто вже відслужив на благо Батьківщини. Строки весняної кампанії затверджені Указом № 22/20191. Пропонуємо ознайомитися з досвідом наших читачів, як вони відправляли служити або приймали назад своїх працівників. Звісно, коментарі редакції до ваших послуг.

Указ Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» від 30.01.2019 р. № 22/2019.

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт про товарооборот торгової мережі за червень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за червень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

Завтра

Звіт з праці за червень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за ІІ квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.07.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку