Журнали

Документи та коментарi

Спрощення для керівників: «ні» повідомленням про прийняття на роботу (c. 9)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 12.02.2020 р. № 188)

Дар’я Попова

Кадрові питання

Всеукраїнський карантин: експрес-заходи для роботодавців (c. 11)

З 12 березня до 3 квітня 2020 року на всій території України встановлено карантин. На жаль, але соцмережі вже заполонили «шкідливі поради» для роботодавців, що робити в цей період. Редакція газети «Зарплата та кадрова справа» закликає усіх зберігати спокій і стосовно робочого процесу дотримуватися норм чинного законодавства. Розглянемо все детально.

Яна Ярошенко

Зворотний зв'язок

Простій як надзвичайний захід у зв’язку з «карантинними» заборонами (c. 18)

Чи повинні в період карантину роботодавці приймати рішення про простій? Чи необхідно оплачувати період такого простою?

Олена Коновалова, Катерина Скрипкіна
Нюанси сплати ЄСВ у «карантинному» режимі (c. 20)

Якщо у зв’язку з карантином для окремих категорій працівників встановлено простій, окремим працівникам надана відпустка без збереження зарплати, чи вплине це на порядок нарахування ЄСВ?

Катерина Скрипкіна
Чи може перерва на обід бути більше 2 годин? (c. 21)

Лікар працює в комунальному неприбутковому підприємстві (КНП) за основним місцем роботи 7 год 42 хв. (8:00 − 10:00 та 15:00 − 20:42), а за внутрішнім сумісництвом — 3 год 51 хв. (10:04 − 12:00 та 13:00 − 14:55). Чи вважається порушенням дроблення робочого часу за основним місцем роботи?

Дар’я Попова
Наслідки ситуації, коли тимчасова непрацездатність пов’язана з алкогольним сп’янінням: заповнюємо форму № Д4 (c. 23)

Працівник хворів, але в наданому листку непрацездатності стояла відмітка «алкогольне сп’яніння». У зв’язку з цим період хвороби не оплачений. Як це вплине на сплату ЄСВ, заповнення форми № Д4, розрахунок лікарняних і відпускних у подальшому?

Тетяна Дзера, Катерина Скрипкіна
Розраховуємо лікарняні, якщо в розрахунковому періоді була хвороба, пов’язана з алкогольним сп’янінням (c. 25)

Працівник хворів у січні 2020 року, але в наданому листку непрацездатності стояла відмітка «алкогольне сп’яніння». У зв’язку з цим період хвороби не оплачено. У березні 2020 року він знову захворів. Цього разу листок непрацездатності підлягає оплаті. Як вплине неоплачений період хвороби на розрахунок лікарняних і відпускних у подальшому?

Світлана Димитренко, Катерина Скрипкіна
Не оплачена через алкогольне сп’яніння хвороба: вплив на відпускні (c. 26)

Працівник хворів у січні 2020 року, але в наданому листку непрацездатності стояла відмітка «алкогольне сп’яніння». У зв’язку з цим комісія із соціального страхування прийняла рішення про відмову у призначенні лікарняних, тобто період хвороби не оплачений. У березні 2020 року йому надається щорічна відпустка. Як вплине неоплачений період хвороби на розрахунок відпускних?

Оксана Гузенко, Катерина Скрипкіна

Блог профі

Чек-лист «Інспекційні відвідування Держпраці. Інструкція для роботодавців» (c. 29)

З нового року органи Держпраці розпочали хвилю контрольних заходів щодо дотримання роботодавцями трудових прав працівників. А зважаючи на зміни, внесені постановою КМУ від 31.12.2019 р. № 1132 до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 823), ці заходи стали більш непередбачуваними.
​Щоб прихід інспектора праці не став «неприємним сюрпризом», коли у керівника та працівників «відключається мозок» і рука сама тягнеться підписувати все, що надає інспектор, я вирішила розповісти, як у реальності проходять інспекційні відвідування та яких помилок слід уникати.

Ганна Лисенко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку