Журнали

Документи та коментарi

Розраховуємо лікарняні та відпускні після встановлення інвалідності (c. 5)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 06.09.2016 р. № 293/18/99-16)

Катерина Скрипкіна
Нюанси надання відпустки «на дітей» (c. 7)

(коментар до листів Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16 і від 05.08.2016 р. № 438/13/116-16)

Яна Клиженко
Поради від Мінсоцполітики: 5 % квота, відмова у прийнятті на роботу, матвідповідальність (c. 12)

(коментар до листів Мінсоцполітики від 04.05.2016 р. № 137/06/186-16 і від 02.07.2016 р. № 352/13/116-16)

Катерина Скрипкіна, Віктор Сахаров
Найменування і адреса підприємства — важливі реквізити листка непрацездатності (c. 18)

(коментар до листа ФТВП від 19.05.2016 р. № 5.1-31-768)

Катерина Скрипкіна

Оплата праці

Граничні строки для призначення допомоги за рахунок ФТВП: розбираємося з нюансами (c. 28)

На практиці доводиться стикатися з ситуаціями, коли працівники надають документи, на підставі яких треба призначати допомогу за рахунок коштів ФТВП, із великим запізненням. Чи встановлені граничні строки для призначення допомоги? Давайте розбиратися.

Світлана Димитренко

Кадрові питання

«В умілого і долото рибу ловить...»: відпускаємо працівника вчитися (c. 23)

Освічені працівники — цінність для кожного роботодавця. Тому прагнення вчитися треба підтримувати. Про працюючих учнів і студентів потурбувалася і держава. Такі працівники мають право на навчальну відпустку. Хто, коли, на скільки може піти в навчальну відпустку — відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в цій статті.

Олена Усенко, Катерина Скрипкіна

Звітність

Договір ЦПХ з працівником: фокуси з реквізитом 15 таблиці 6 форми № Д4 (c. 20)

Попри те, що тему ЄСВ-звітності ми порушуємо доволі часто, запитання у наших читачів не вичерпуються. Це й недивно, адже на практиці виникають нові цікаві ситуації. Сьогодні ми розглянемо декілька з них, що пов’язані з відображенням у формі № Д4 цивільно-правових відносин.

Валентина Боршовська

Зворотний зв'язок

Інструктор-методист спеціалізованої спортшколи: тарифний розряд та надбавка «за якість тренувань» (c. 31)

Який тарифний розряд треба встановити інструктору-методисту спеціалізованої спортивної школи олімпійського резерву, який має 10 років стажу, вищу освіту за фахом, 2 кваліфікаційну категорію як учитель фізичної культури? Чи має він право на надбавку за забезпечення високоякісного навчально-тренувального процесу?

Оксана Левченко
Професійна назва «Інспектор» у діяльності професійних спілок (c. 31)

Які професійні назви «інспекторів» можна застосовувати у діяльності професійних спілок?

Олександр Носіков
Переведення на нову посаду і підвищення окладу: розбираємося з індексацією (c. 32)

Працівника підприємства в жовтні 2016 року переводять на новостворену посаду, при цьому в нього збільшується посадовий оклад. Чи буде цей місяць базовим? Чи збережеться за працівником сума індексації?

Жанна Лаврентьєва ,
Працівника поновлено за рішенням суду: що з індексацією? (c. 33)

У жовтні 2016 року на підприємстві поновлено за рішенням суду працівника, який був звільнений у листопаді 2015 року. Запис про його звільнення анулюємо, за час вимушеного прогулу нараховуємо середній заробіток. Чи потрібно індексувати середній заробіток?

Жанна Лаврентьєва ,
Директор школи є ще й викладачем: як нараховувати надбавку за почесне звання (c. 33)

Директор школи має звання «Заслужений вчитель України». За посадою директора ми нараховуємо надбавку за наявність почесного звання в розмірі 20 % посадового окладу. Але він додатково викладає години у школі. Тому виникає питання щодо нарахування такої надбавки як вчителю: суто на вчительські години чи на ставку вчителя за тарифікацією?

Ольга Гаращук
Вводимо посадові інструкції для працюючих: нюанси (c. 34)

На підприємстві (в установі) не для всіх посад розроблено посадові інструкції. Наразі виникла необхідність зробити офіційний список прав і обов’язків. Як впровадити посадові інструкції офіційно вже працюючим співробітникам? Що роботодавець має право включити до цих посадових інструкцій? Як це все зробити і оформити за законом? Як вносити зміни до вже діючих посадових інструкцій?

Олександр Носіков
Немає посадових інструкцій: чим ризикує роботодавець? (c. 35)

На підприємстві (в установі) не розроблені посадові інструкції. Обсяг робіт працівникам доводиться усно під час прийнят­тя на роботу і в процесі трудової діяльності їхнім безпосереднім начальником. При цьому перелік завдань і обов’язків для працівника беруть із кваліфікаційної характеристики професії (посади) (міститься у відповідному Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників). Чи можуть перевіряючі з Держпраці покарати за таке порушення?

Олена Коновалова
Зарплата один раз на місяць: чи можна так? (c. 36)

Працівник написав заяву з проханням виплачувати йому зарплату один раз на місяць. Чи може роботодавець задовольнити прохання працівника?

Олена Коновалова

Життєва оповідка

ох вже ці новачки на випробуванні... (c. 37)

Ситуація з життя

Минулого місяця прийшов до нас улаштовуватися на роботу молодий зварювальник — Серьожа. Начебто всім він нам підходить: два роки як закінчив коледж, щоправда, змінив уже чотири місця роботи. Досвід хоча й невеликий, але є, та й сам каже: «Я здібний та швидко вчуся». Вирішили взяти в підмайстри, бо нашому МихалІваничу зовсім одному важко стало, а молодь усе до менеджерських лав прагне, керувати... Ось уже рік як не можемо йому підмогу знайти. Оформили нового працівника як годиться, зі строком випробування на один місяць, 1повідомлення подали, до роботи допустили, ну а там, подумали, подивимося: може, й виявиться хлопець тямущим, виховаємо собі професіонала! Але вже через кілька днів стало зрозуміло: пуття з хлопця не буде...

Один місяць — це максимальний строк випробування для працівників (ч. 2 ст. 27 КЗпП).

 

 

Петро АС

Майстер-кадр

Демобілізувався. Став на облік. Запізнився на роботу (c. 38)

На вересень–жовтень 2016 року запланована так звана шоста хвиля демобілізації (Указ Президента від 26.09.2016 р. № 411/2016). Як після служби зустрічати захисників на робочому місці, ми неодноразово писали на сторінках нашого видання. Сьогодні розглянемо ситуацію, коли працівник після взяття на облік у військкоматі несвоєчасно вийшов на роботу без поважної причини. Наша передплатниця Євгенія поділилася досвідом.

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку