Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 27.11.2023

22

Тема номера


Додаткова відпустка «на дітей» + хвороба дитини — чи платити допомогу від ПФУ? Позиція відомства

Приводом для направлення запиту до ПФУ стало запитання нашого читача, що надійшло на Гарячу лінію редакції газети, а саме: «Чи повинен роботодавець оплатити листок непрацездатності, який видано у зв’язку із доглядом за хворою дитиною в період, коли працівник частково перебував у додатковій відпустці працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки)? Зокрема, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, надана з 2 по 11 жовтня 2023 року, а листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною видано з 9 по 17 жовтня 2023 року. За скільки днів потрібно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності у цій ситуації? На якій підставі відмовити працівнику в оплаті?». Ці запитання ми адресували ПФУ, додавши деякі законодавчі посилання для цієї ситуації. Тож маємо позицію ПФУ, яку далі і проаналізуємо.

Документи та коментарi

Відстрочення початку відпустки по вагітності за рішенням вагітної + дистанційний лікарняний. Зміни до Порядку № 1066 (c. 6)

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Змін до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я» від 18.10.2023 № 1810)

Вікторія Змієнко
Використовуємо прийменник «до» правильно: думка ВСУ (c. 10)

(коментар до постанови ВСУ від 15.08.2023 у справі № 910/6870/211)

 
Діана Свиридова
Розрахунок компенсації відпускних у 2023 році після оновлення Порядку № 100 в разі відсутності розрахункового періоду або нарахувань у ньому (c. 11)

(коментар до листів Мінекономіки від 02.10.2023 № 4707-05/52778-09 та від 30.10.2023 № 4707-05/58338-09)

Вікторія Змієнко
Розрахунок відпускних/компенсації: нюанси включення першого місяця роботи, якщо на роботу прийнято не з 1-го календарного дня (c. 17)

(коментар до листа Мінекономіки від 24.10.2023 № 4707-05/57309-09)

Вікторія Змієнко

Оплата праці

Додаткова відпустка «на дітей» + хвороба дитини — чи платити допомогу від ПФУ? Позиція відомства (c. 20)

Приводом для направлення запиту до ПФУ стало запитання нашого читача, що надійшло на Гарячу лінію редакції газети, а саме: «Чи повинен роботодавець оплатити листок непрацездатності, який видано у зв’язку із доглядом за хворою дитиною в період, коли працівник частково перебував у додатковій відпустці працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки)? Зокрема, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, надана з 2 по 11 жовтня 2023 року, а листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною видано з 9 по 17 жовтня 2023 року. За скільки днів потрібно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності у цій ситуації? На якій підставі відмовити працівнику в оплаті?». Ці запитання ми адресували ПФУ, додавши деякі законодавчі посилання для цієї ситуації. Тож маємо позицію ПФУ, яку далі і проаналізуємо.

Вікторія Змієнко

Зворотний зв'язок

Нарахування відпускних, якщо у розрахунковому періоді зайнятість змінено з неповної на повну (c. 24)

Працівник працював на умовах неповного робочого часу (0,5 зайнятості) до 1 липня 2023 року. З 1 липня року йому встановлено за цією ж посадою повну зайнятість. 27 листопада 2023 року працівник йде у відпустку. Чи потрібно враховувати зарплату, нараховану під час роботи на неповній зайнятості, при обчисленні відпускних?

Вікторія Змієнко
Виплата відпускних після початку відпустки: чи можна прописати таку норму в колдоговорі? (c. 25)

Чи правомірна виплата відпускних у день початку відпустки чи пізніше?

Діана Свиридова

Додатковi матерiали

Щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки з 12.09.2023 (c. 15)

Міністерство економіки України
Лист від 02.10.2023 № 4707-05/52778-09
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки (c. 16)

Міністерство економіки України
Лист від 30.10.2023 № 4707-05/58338-09
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток (c. 19)

Міністерство економіки України
Лист від 24.10.2023 № 4707-05/57309-09
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку