Журнали

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 09.05.2022

9

Тема номера


Норма робочого часу під час дії воєнного стану: орієнтири для травня 2022 року

Здається тільки-но обчислили норму робочого часу для квітня 2022 року, змінену під реалії воєнного стану, а ось вже і травень... Поки ще доведеться враховувати воєнні зміни. Але нічого складного чи страшного в цьому немає: ви вже все знаєте, ми просто нагадаємо. І... віримо, що норма для червня вже буде та, наша, мирна...

Документи та коментарi

Зміни до Порядку № 100: нові норми для включення премій та виключення часу із втраченими через війну даними про нараховану зарплату (c. 3)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 26.04.2022 р. № 486)

Оксана Гузенко, Вікторія Змієнко
Перевірки контролюючих органів в умовах воєнного стану (c. 10)

(коментар до постанови КМУ «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 р. № 303)

Діана Свиридова

Оплата праці

Чи потрібно у період воєнного стану виплачувати зарплатний аванс? (c. 18)

Війна принесла дуже багато страждань на нашу землю. Велика кількість суб’єктів господарювання вимушена була зупинити свою діяльність. Тож дуже часто роботодавці запитують, як потрібно виплачувати зарплату у період воєнного стану? Чи є можливість не платити аванс? Давайте розберемося.

Жанна Семенченко, Вікторія Змієнко
Щорічна основна відпустка під час війни: накопичене без ліміту (c. 29)

Просимо ще раз розтлумачити порядок застосування обмеження у використанні щорічної основної відпустки в період дії воєнного стану.
​Поширене запитання. Причина цьому — нова «воєнна» норма: у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 к. дн. (ч. 1 ст. 12 Закону № 21361). Розтлумачимо її застосування. Але спочатку нагадаємо, що таке обмеження встановлене з 24.03.2022 р. і діє під час воєнного стану2. До цього ми неодноразово повертатимемося в цьому матеріалі.

Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ.
Воєнний стан в Україні продовжено до 05:30 години 25.05.2022 р.
Олена Усенко, Яна Ярошенко

Кадрові питання

Норма робочого часу під час дії воєнного стану: орієнтири для травня 2022 року (c. 11)

Здається тільки-но обчислили норму робочого часу для квітня 2022 року, змінену під реалії воєнного стану, а ось вже і травень... Поки ще доведеться враховувати воєнні зміни. Але нічого складного чи страшного в цьому немає: ви вже все знаєте, ми просто нагадаємо. І... віримо, що норма для червня вже буде та, наша, мирна...

Яна Ярошенко
Як діяти роботодавцю у разі смерті працівника: оформлення (c. 15)

Війна…Навіть тим, хто ніколи не бачив її на власні очі, зрозуміло, що вона несе смерть. Українцям довелось і побачити, і відчути все, що пов’язано із цим страшним словом «війна». Щодня ми втрачаємо наших громадян: і мирних жителів, і військових. Якщо вони перебували у трудових відносинах, то роботодавцям необхідно знати, як діяти у такій непростій ситуації. У цій статті ми розглянемо, як задокументувати припинення трудового договору в разі смерті працівника.

Катерина Скрипкіна

Зворотний зв'язок

Працевлаштування на мирних територіях без трудової книжки (c. 26)

Хоча трудова книжка й не є річчю першої необхідності, про яку думає людина, рятуючи своє життя від війни, але потім, коли у безпечному місці постане питання працевлаштування, відсутність цього документа може спричинити певні труднощі. На жаль, на сьогодні така ситуація є дуже поширеною. Тож розберемося, як працевлаштуватися, якщо трудова книжка загублена або залишилась на попередньому місці роботи.
(лист Мінекономіки від 07.10.2021 р. № 4712-06/49022-07)

Діана Свиридова
Квест зі святковими та вихідними днями у період воєнного стану (c. 31)

Як положення Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX, що стосуються святкових та вихідних днів, вливають на режим роботи підприємства?

Катерина Скрипкіна

Додатковi матерiали

Щодо визначення основного місця роботи (c. 27)

Міністерство економіки України
Лист від 07.10.2021 р. № 4712-06/49022-07
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку