Зарплата та кадрова справа 21 листопада, 2016
22
У
У розрахунковому періоді дві відпустки «за свій рахунок»: як розрахувати лікарняні/декретні?

Працівниця надала листок непрацездатності, згідно з яким вона хворіла з 7 по 15 листопада 2016 року. Працює вона на підприємстві з 2012 року. Страховий стаж — 12 років. У розрахунковому періоді (листопад 2015 року – жовтень 2016 року) працівниці нараховано зарплату в розмірі 49500,00 грн. З 21.12.2015 р. по 04.01.2016 р. (15 к. дн.) працівниця перебувала у відпустці без збереження заробітної плати за угодою сторін на підставі ст. 26 Закону про відпустки (наказ від 14.12.2015 р.). Більше у 2015 році їй неоплачувана відпустка не надавалася. З 01.09.2016 р. по 15.09.2016 р. працівниці була знову надана відпустка без збереження заробітної плати на підставі ст. 26 Закону про відпустки. Як у такій ситуації правильно розрахувати лікарняні? Чи можна виключити з розрахункового періоду календарні дні обох відпусток без збереження зарплати?

-A
A+

№ 22, 2016  (с. 22)
Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку