Журнали

Зарплата та кадрова справа 18 червня, 2018
12
П

ПФУ оновив Положення про реєстр застрахованих осіб

-A
A+

Постановою правління від 27.03.2018 р. № 8-1 Пенсійний фонд України з 12.06.2018 р. у новій редакції виклав Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Положення).

Наповнення Реєстру, як і раніше, здійснюють, у тому числі, роботодавці, подаючи звітність та Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Тепер у Положенні зафіксовано, що відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих страхових внесків за період до 01.01.2011 р. подаються лише за результатами перевіркиздійсненої за заявою страхувальника. Така норма діяла і до оновлення Положення, оскільки передбачена п. 2 постанови правління ПФУ від 03.12.2013 р. № 25-2. А тому, виявивши помилки за період до 2011 року, доведеться ініціювати перевірку. До Реєстру застрахованих осіб такі зміни будуть внесені на підставі наказу керівника відповідного тероргану ПФУ в 10-денний строк після узгодження результатів перевірки (п. 6 розд. IV Положення).

Якщо некоректні відомості виявить застрахована особа щодо прізвища, ім’я, по батькові на поточний момент, реєстраційного номера облікової картки платника податків, дати народження, місця народження, статі, громадянства, серії та номера паспорта, номера телефону (за згодою), адреси місця проживання, вона має право ініціювати внесення змін. Для цього відповідно до п. 8 розд. IV подає особисто або через представника анкету (додаток 2 до Положення) + документи, що підтверджують необхідність внесення/зміни/уточнення даних.

Інформація з Реєстру надається безоплатно ПФУ та територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій та/або електронній формі. В електронній формі дані надають через веб-портал (http://portal.pfu.gov.ua/)1 та через термінали доступу.

Про отримання інформації див. у «ЗКС», № 7/2018, с. 32.

Розширено форми надання інформації — замість 3-х форм тепер 12 форм, що наведені у додатках 3–14. Як і раніше, надаються Індивідуальні відомості про застраховану особу за формами ОК-5 та ОК-7 (тепер це додатки 4 та 5). Нові форми надання інформації: дані про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), дані про трудовий та страховий стаж, дані про особливі умови праці, довідка про розмір пенсії пенсіонера, довідка для призначення субсидій та ін.

Також інформація з Реєстру застрахованих осіб може надаватися і роботодавцям. Але лише про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником, а також відомості про страховий стаж цих застрахованих осіб, необхідні для призначення соціальних виплат (п. 9 розд. V Положення).

№ 12, 2018  (с. 4)

Архив номеров

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку