Журнали

Зарплата та кадрова справа 28 серпня, 2017
16
О

ОМС контролюють дотримання законодавства про працю: перші кроки

-A
A+

У листі від 22.06.2017 р. № 6827/1/4-ДП-17 Держпраці надала свої рекомендації щодо чисельності уповноважених осіб (інспекторів праці) та здійснення органами місцевого самоврядування (ОМС) та об’єднаними територіальними громадами (ОТГ) делегованих повноважень у сфері держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Зокрема, при вирішенні питання про створення нового або покладання контрольних повноважень на діючий виконавчий орган Держпраці пропонує ОМС та ОТГ врахувати чисельність виконавчого органу, достатню для ефективного здійснення цих повноважень, яку рекомендується встановлювати в розрахунку: 1 інспектор праці на 20 тис. чисельності населення, що мешкає на території відповідної ради. Також слід брати до уваги обсяг обов’язків, що покладаються на цей виконавчий орган, та кількість, тип, розмір та розташування роботодавців, які підлягають інспектуванню.

В ОТГ, що налічують до 20 тис. жителів, за рішенням ради такої громади контрольні повноваження можуть покладатися на уповноважену посадову особу.

Майте на увазі: при ухваленні рішень про коло повноважень вже існуючого виконавчого органу або вже працюючої особи, на думку Держпраці, висловлену в згаданому листі, необхідно враховувати, що обов’язки, які можуть бути на них покладені, не повинні заважати їм ефективно виконувати контрольні повноваження або якимсь чином завдавати шкоди авторитету та неупередженості, що необхідні інспекторам праці в їх відносинах з роботодавцями та працівниками.

Після вжиття перелічених вище організаційних заходів голова відповідної ради направляє в Держпраці лист з наданням в додатках до нього фотографії розміром 3,0 × 4,0 см та Картки обліку даних інспектора праці (затверджена наказом Мінсоцполітики від 11.07.2017 р. № 1127), якому пропонується видати посвідчення. Ця норма передбачена п. 3 Порядку № 2951. Як вимагає Держпраці, при направленні цього листа вперше, в ньому вказується інформація про вжиті заходи щодо забезпечення здійснення повноважень ОМС та ОТГ.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 26.04.2017 р. № 295.

№ 16, 2017  (с. 4)

Архив номеров

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку