Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 19.11.2018
43

Тема номера


Облік операцій з передачі та повернення внеску до статутного капіталу комунального підприємства

Орган місцевого самоврядування вніс основні засоби на баланс як внесок до статутного капіталу комунального підприємства. Через певний час прийняли рішення забрати ці основні засоби назад.
Як відобразити ці операції в бухгалтерському та податковому обліку?

Статтi

Бонуси та знижки: як відобразити в обліку з ПДВ (c. 8)

Бонуси та знижки — один із дійових способів залучення клієнтів. Тому суб’єкти господарювання використовують різні варіанти застосування таких рекламних акцій, що впливає на облік з ПДВ.
Як саме , розповімо у статті.

Основні засоби: подвійна користь інвентаризації (c. 15)

Для когось інвентаризація — синонім рутинної, навіть нудної роботи, яку доводиться виконувати на вимогу законодавства (відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону про бухоблік підприємства зобов’язані проводити інвентаризацію активів і зобов’язань). Проте для власників підприємства, його керівників, управлінського персоналу й бухгалтерської служби щорічна інвентаризація — не лише захід, спрямований на забезпечення достовірності фінансової звітності, а ще й чудова нагода перевірити достовірність бухгалтерського обліку, виявити й усунути невідповідності між фактичними та обліковими даними, позбутися непотрібних чи непридатних для використання активів й перевірити, чи відповідають об’єкти вимогам бухгалтерських стандартів.

Судова практика

Звірилися — сумніви розвіялися: акт звірки як визнання боргу (c. 4)

Кожен бухгалтер пам’ятає, що напередодні складання річної фінансової звітності дебіторська та кредиторська заборгованість підприємства підлягають обов’язковій інвентаризації, яка полягає у звірці первинки з регістрами бухобліку та перевірці обґрунтованості сум, відображених на відповідних рахунках. В межах такої інвентаризації для узгодження сум боргів з дебіторами зазвичай складаються акти звірки взаєморозрахунків. Проте з аналізу судової практики вбачається, що не завжди судді схильні вважати такі акти звірки достатнім підтвердженням визнання боргу.

Вирок суду щодо долі помилково складеної податкової накладної (c. 6)

Будь-яка помилка має свою ціну. Але іноді така ціна є непомірною порівняно із суттю помилки. Ще більш прикрими є випадки, коли законодавство не пропонує чіткого алгоритму виправлення. А якщо немає чіткості, з’являються тлумачення. Саме така ситуація склалася навколо долі помилково складених ПН. Чи відображати їх у податковій декларації з ПДВ, щоб уникнути неприємностей?
Однозначної відповіді ніхто не дає. Нарешті висловився Верховний Суд (далі — ВС).

Зворотний зв'язок

Відпускні: період понесення (c. 21)
Облік операцій з передачі та повернення внеску до статутного капіталу комунального підприємства (c. 23)

Орган місцевого самоврядування вніс основні засоби на баланс як внесок до статутного капіталу комунального підприємства. Через певний час прийняли рішення забрати ці основні засоби назад.
Як відобразити ці операції в бухгалтерському та податковому обліку?

За основним місцем роботи вихідний, а за сумісництвом — робочий день (c. 26)

Заповнюємо документи

Акт списання ОЗ — документальний захист від ПДВ (c. 19)

У зв’язку з проведенням річної інвентаризації актуальним стає питання, як правильно та з найменшими наслідками для підприємства вивести з обліку непрацюючі, зношені, та не використовувані в діяльності об’єкти ОЗ, щоб не тягти у «новий рік» зайвий мотлох.
Про це — у матеріалі.

Довідкова інформація

Інвентаризація-2018: відображаємо результати (c. 28)

У розпалі інвентаризаційна кампанія.
Для того щоб без проблем відобразити в бухгалтерському та податковому обліку її результати, пропонуємо скористатися нашим довідником.

Індексація зарплати за листопад та грудень 2018 року (c. 31)
Компенсація за затримку виплати зарплати у листопаді 2018 року (c. 32)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо порядку відображення податкових зобов’язань у податковій декларації з ПДВ в разі помилкового складання податкової накладної (c. 34)

Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ, якщо покупець отримує мотиваційні виплати (бонуси) від продавця (c. 35)

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з надання продавцем винагороди (бонусу) покупцю у зв’язку з досягненням таким покупцем певних обсягів постачання товарів, придбаних у такого продавця?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відображення в податковій накладній надбавки та/або знижки, наданої продавцем під час постачання товарів/послуг покупцю (c. 36)

Чи підлягають відображенню у податковій накладній надбавки та/або знижки, надані продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Якщо змінюється сума компенсації вартості товарів/послуг, розрахунок коригування складають на дату доплати / повернення коштів (c. 37)

Якою датою складається розрахунок коригування до податкової накладної у випадку, коли відбувається наступний за постачанням перегляд цін: на дату здійснення перерахунку ціни чи на дату доплати/повернення коштів?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної, складеної на підставі перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, у разі зменшення вартості придбання таких товарів/послуг (c. 38)

Чи може продавець (та на яку дату) скласти розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, у разі зменшення вартості придбання таких товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про податковий облік операції із внесення ОЗ та нематеріальних активів до статутного фонду іншої ЮО або повернення внеску засновнику у вигляді ОЗ (c. 39)

Як у податковому обліку відображається операція з внесення до статутного фонду іншої ЮО ОЗ та нематеріальних активів або повернення внеску засновнику у вигляді ОЗ?
(категорія 102.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення податкової накладної в разі здійснення операцій, звільнених від оподаткування (у тому числі з надання благодійної допомоги у вигляді постачання товарів/послуг) (c. 40)

Які особливості заповнення податкової накладної при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування (у тому числі з надання благодійної допомоги у вигляді постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі списання нематеріального активу (c. 41)

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ при здійсненні операцій зі списання нематеріального активу?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 42)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ у разі списання товарів у межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд (c. 43)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі за листопад 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за листопад 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.12.20

Звіт з праці за листопад 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

09.12.20

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку