Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 10.06.2024

22

Тема номера


Працівниця вийшла із соціальної відпустки: як рахувати зароблені нею щорічні відпустки, відпустку «на дітей» тощо?

У цьому матеріалі розглянемо, на щорічні відпустки якої тривалості має право працівниця в разі виходу із соціальних відпусток:

  • для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років;
  • або без збереження зарплати у зв’язку з тим, що дитина потребує домашнього догляду відповідно до медвисновку, тривалістю не більше, ніж досягнення дитиною 6 (16,18) років;
  • або у зв’язку з вагітністю та пологами.

Статтi

Працівниця вийшла із соціальної відпустки: як рахувати зароблені нею щорічні відпустки, відпустку «на дітей» тощо? (c. 13)

У цьому матеріалі розглянемо, на щорічні відпустки якої тривалості має право працівниця в разі виходу із соціальних відпусток:

  • для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років;
  • або без збереження зарплати у зв’язку з тим, що дитина потребує домашнього догляду відповідно до медвисновку, тривалістю не більше, ніж досягнення дитиною 6 (16,18) років;
  • або у зв’язку з вагітністю та пологами.
Людмила Балла

Зворотний зв'язок

Працівник повністю використав щорічну основну відпустку, а потім у цьому робочому році взяв відпустку без збереження зарплати: що робити? (c. 18)

mail 04.07.2017 працівника було прийнято на роботу. Загальна тривалість щорічної основної відпустки, на яку він має право, становить 24 к. дн.
За попередні робочі роки він повністю використав щорічну основну відпустку.
За поточний робочий рік (з 04.07.2023 по 03.07.2024) працівник використав 24 к. дн. відпустки наперед (в період з 08 по 31 грудня 2023 року). Але згодом у цьому робочому році працівник пішов у відпустку без збереження зарплати на підставі ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки з 01.03.2024 по 30.04.2024 (61 к. дн.).
Оскільки така відпустка не зараховується до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку, виходить, що працівник за поточний робочий рік заробив не 24 к. дн. оплачуваної відпустки, а тільки 20 к. дн. Але наперед він використав усі 24 к. дн.
Як діяти роботодавцю в такій ситуації?

Людмила Балла

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства (c. 10)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 30.05.2024 № 2985/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Державна податкова служба України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку