Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 03.04.2017

13

Тема номера


Коригування фінрезультату у 2017 році

Ось і закінчився І квартал поточного року, і до редакції потроху починають надходити запитання про звітність з податку на прибуток.
Як результат діяльності у 2016 році впливає на звітний період і на порядок розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток у поточному 2017 році?
Що нового в коригуваннях? З якими коригуваннями зараз можуть зіткнутися малодохідники?

Статтi

Коригування фінрезультату у 2017 році (c. 10)

Ось і закінчився І квартал поточного року, і до редакції потроху починають надходити запитання про звітність з податку на прибуток.
Як результат діяльності у 2016 році впливає на звітний період і на порядок розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток у поточному 2017 році?
Що нового в коригуваннях? З якими коригуваннями зараз можуть зіткнутися малодохідники?

Жанна Семенченко
Лікарняні й декретні для внутрішнього сумісника (c. 18)

Робота за сумісництвом не спричинює жодних обмежень обсягу трудових прав працівників, зокрема права на отримання лікарняних і декретних.
Як це право реалізувати на практиці, ми з вами зараз з’ясуємо.

Катерина Скрипкіна

Зворотний зв'язок

Змінився критерій чисельності: який фінзвіт подавати? (c. 23)

Наше підприємство перебуває на загальній системі оподаткування. За підсумками 2016 року ми відповідали критеріям суб’єкта мікропідприємництва і подавали Спрощений фінзвіт СМП (ф. № 1-мс і № 2-мс). Дохід у нас невеликий, і у 2017 році він, за нашими розрахунками, не перевищить установленої планки у 2 млн євро. А от чисельність працівників наразі 10 осіб, а у квітні 2017 року ми плануємо прийняти на роботу ще 1 людину.
Як це вплине на склад фінзвітності?

Влада Карпова
Дохід перевищив 20-мільйонну планку: що робити? (c. 26)

Ми, платники податку на прибуток, у 2015 році отримали прибуток менше 20 млн грн і прийняли рішення про непроведення коригувань, у зв’язку з чим за підсумками 2015–2016 рр. коригування не здійснювалися. У квітні 2017 року планується велика угода, у результаті якої дохід за 2017 рік перевищить 20 млн грн.
Чи потрібно подавати внутрішньорічні декларації? Чи потрібно обчислювати різниці у 2017 році?
Що робити з обліком основних засобів, адже ми не вели податковий облік амортизації у 2015–2016 роках (а тільки бухгалтерський)?

Влада Карпова
Вчитель іноземної мови у приватному дитсадку: уточнюємо посаду (c. 28)

До приватного дитячого садка у жовтні 2016 року прийняті вчителі англійської та французької мов на посаду «Вчитель з дошкільного виховання (з дипломом молодшого спеціаліста)». У березні 2017 року працівники звернулися з проханням уточнити в документах їхню мовну спеціалізацію.
Що слід зробити у цьому випадку?

Яна Ярошенко
Чи може підприємство поручитися за свого директора перед банком (c. 30)

Директор нашого підприємства бере в банку кредит на свої власні цілі.
Чи може підприємство виступити поручителем директора перед банком?
Чи є тут обмеження для підприємства-єдиноподатника, якщо все-таки доведеться погашати заборгованість за директора?

Жанна Семенченко

Додатковi матерiали

Про розгляд звернення (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Лист від 22.02.2017 р. № 314/2/99-99-15-02-01-10

Державна фіскальна служба України
Щодо подання фінансової звітності разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (c. 34)

Міністерство фінансів України
Лист від 21.02.2017 р. № 11130-02-2/4779

Міністерство фінансів України
Щодо особливостей формування податкового кредиту (c. 35)

Головне управління ДФС у м. Києві
Лист від 20.03.2017 р. № 5721/10/26-15-12-01-18

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві
Щодо оподаткування операцій з відвантаження товарів під час перебування на спрощеній системі оподаткування та оплати їх у разі переходу на загальну систему (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Лист від 31.08.2016 р. № 18892/6/99-99-15-02-02-15

Державна фіскальна служба України
Щодо документів, які є підставою для призначення лікарняних та декретних працівникам — внутрішнім сумісникам (c. 37)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Щодо врахування суми переоцінки під час нарахування амортизації основних засобів та необоротних активів (c. 38)

Державна фіскальна служба України
Лист від 11.01.2017 р. № 274/6/99-99-15-02-02-15

Державна фіскальна служба України
Щодо заповнення рядків у декларації, в уточнюючому розрахунку (c. 39)

Які рядки в уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок потрібно заповнювати — усі, чи тільки ті, якими виправляються помилки, допущені у раніше поданій декларації?
(категорія 101.23 ЗІР; додаток до матеріалу «В уточнюючому розрахунку з ПДВ відображайте всі заповнені рядки декларації»)

За матеріалами ЗІР
Щодо форм фінансової звітності платників податку на прибуток та неприбуткових організацій (c. 40)

Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями? (категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«Звітно-прибуткові нюанси: дует Мінфіну та ДФСУ» // "ПБ", 2017, № 13;
«Благодійний фонд: головне про облік та оподаткування» // "ПБ", 2017, № 24)

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування коригувань фінрезультату до оподаткування на усі різниці у наступному році, якщо раніше було ухвалено рішення про незастосування цих коригувань (c. 41)

Чи має право платник, у якого дохід не перевищує двадцять мільйонів гривень, та який у податковій декларації з податку на прибуток підприємства за звітний податковий рік проставив позначку про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, у наступному звітному році здійснювати коригування фінансового результату?
(категорія 102.13 ЗІР; додаток до матеріалів «Коригування фінрезультату у 2017 році», «Якщо стали добровільними коригувальниками помилково»)

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування коригування фінрезультату на другий, третій рік, якщо розмір доходу в безперервній сукупності років у кожному не перевищує 20 млн грн (c. 42)

Чи має право платник податків, доходи якого не перевищували 20 млн. грн., але при цьому такий платник застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України, прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату на другий, третій рік в безперервній сукупності років в кожному з яких розмір доходу не перевищує 20 млн. грн.?
(категорія 102.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо використання права про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці шляхом подання уточнюючого розрахунку (c. 43)

Чи може платник податків після подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств з незаповненою інформацією про наявність прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України, використати право про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування шляхом подання уточнюючого розрахунку?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо незастосування коригування фінансового результату в річній податковій декларації з податку на прибуток підприємств (c. 44)

Чи має право платник податку, який за результатами попереднього (звітного) року мав дохід, що перевищував 20 млн. грн. та здійснював коригування фінансового результату до оподаткування, а за податковий (звітний) рік його дохід не перевищує 20 млн. грн., прийняти рішення про незастосування коригування фінансового результату у річній податковій декларації з податку на прибуток підприємств?
(категорія 102.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходів та витрат платника податку на прибуток за відвантажені товари, виконані роботи, надані послуги після переходу на загальну систему оподаткування (c. 45)

Як враховуються при визначенні фінансового результату до оподаткування доходи та витрати при відвантаженні товарів, виконанні робіт, наданні послуг на загальній системі оподаткування, щодо яких отримано попередню оплату на спрощеній системі оподаткування?
(категорія 102.12 ЗІР; додаток до матеріалу «Коригування фінрезультату у 2017 році»)

За матеріалами ЗІР
Щодо подання додатка АМ до декларації з податку на прибуток у разі ухвалення рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування (c. 46)

Чи потрібно надавати додаток АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємств, якщо платник податку прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Алгоритм визначення сум пільг з податку на прибуток (c. 47)

Який алгоритм визначення сум пільг з податку на прибуток у т. ч., якщо переноситься від’ємне значення з попереднього року у звітний, але звітний період збитковий без врахування збитків попереднього року?
(категорія 102.11 ЗІР; додаток до матеріалу «Коригування фінрезультату у 2017 році»)

За матеріалами ЗІР
Розраховуючи середньооблікову кількість працівників, враховують найманих працівників, що пропрацювали менше ніж один місяць за ЦПД та за сумісництвом (c. 48)

Чи враховуються при розрахунку середньооблікової кількості працівників наймані працівники, що пропрацювали менше одного місяця за цивільно-правовими договорами та за сумісництвом?
Увага! Відповідь діяла до 10.08.2015 р.
(категорія 108.01.01; додаток до матеріалу «Змінився критерій чисельності: який фінзвіт подавати?»)

За матеріалами ЗІР
Спрощенка → загальна система оподаткування: як визначати балансову вартість та здійснювати нарахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів (c. 49)

Як визначається платником податку, який переходить зі спрощеної системи оподаткування на загальну, балансова вартість та здійснюється нарахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів, придбаних під час перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування?
(категорія 102.05 ЗІР; додаток до матеріалу «Дохід перевищив 20-мільйонну планку: що робити?»)

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ЮО — платника ЄП, що є поручителем за операцією з переведення боргу (c. 50)

Чи включається до складу доходу ЮО платника ЄП, що є поручителем за операцією з переведення боргу, отримане від боржника (покупця) відшкодування суми сплаченого поручителем зобов’язання?
 Увага! Відповідь діяла до 01.01.2015 р.
(категорія 108.01.02 ЗІР; додаток до матеріалу «Чи може підприємство поручитися за свого директора перед банком»)

За матеріалами ЗІР
Документи та скорочення номера (c. 51)

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку