Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 17.07.2017
27

Тема номера


Затверджено перелік «ризикових товарів» для блокування податкових накладних

(коментар до наказу ДФСУ «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД» від 30.06.2017 р. № 461)

Документи та коментарi

Затверджено перелік «ризикових товарів» для блокування податкових накладних (c. 5)

(коментар до наказу ДФСУ «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД» від 30.06.2017 р. № 461)

Статтi

Декларування податку на прибуток за підсумками півріччя, а також таємниці «зниклих» рядків (c. 11)

Перше півріччя завершилося, а значить, попереду звітна пора. Повним ходом бухгалтери готуються до піврічного прибуткового декларування. Ще не встигли вкластися в їх головах усі «податковоприбуткові» зміни, що набули чинності в поточному звітному році, а вже час з’ясовувати, як правильно заповнити декларацію за оновленою формою, де багато чого додали, багато чого змінили, а щось і прибрали через непотрібність. Щоб допомогти платникам податків, податківці пишуть роз’яснювально-рекомендаційні листи, публікують статті у своїх офіційних виданнях, а також надають індивідуальні податкові консультації.
Проте ще є запитання, чітких відповідей на які так і не було. Наприклад, як виправити помилки минулих років за «зниклими» рядками декларації? Намагатимемося все-таки знайти на них відповіді або, як мінімум, запропонувати варіанти рішень.

«Проблемне кодування» в податкових накладних: розбираємо нюанси (c. 17)

Система блокування реєстрації ПН/РК працює на повну, а отже, вказувати правильні коди товарів за УКТ ЗЕД та коди послуг актуально як ніколи.
На жаль, навіть на цей момент деякі питання з визначенням кодів досі не вирішені .
Розберемо разом проблемні ситуації з кодуванням накладних.

Зворотний зв'язок

Знесення під будівництво (c. 20)

Підприємство придбало землю, щоб звести на ній нову будівлю. Проте на цій ділянці є стара будівля, яку необхідно знести.
Як списати витрати на знесення цієї будівлі в обліку?

Консультаційні послуги нерезиденту: що з ПДВ? (c. 21)

Плануємо надати послугу нерезиденту (консультування та проведення екзамену) дистанційно за допомогою мережі Інтернет.
Чи необхідно при цьому нараховувати ПДВ?

Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно? (c. 22)

Засновник підприємства вніс грошові кошти через касу банку на поточний рахунок підприємства як свій внесок до статутного капіталу. Проте у банківській виписці за цією операцією зазначено, що фактично кошти внесла інша фізична особа — працівник цього підприємства. Перевіряючі кваліфікували такі дії як неоприбуткування готівки, наводячи такі аргументи: засновник повинен був внести грошові кошти до каси підприємства, де їх спочатку слід було оприбуткувати, а вже потім — видати з каси працівникові підприємства для здавання до банку.
Чи так це насправді?

Індексація доходів сумісників: нюанси (c. 25)

На нашому підприємстві працюють сумісники — як зовнішні, так і внутрішні.
Підкажіть, чи треба індексувати їх зарплату?

«Швидка допомога» у виправленні амортизаційних помилок (c. 27)

Підприємство — квартальний платник податку на прибуток у жовтні 2016 року придбало меблі. У бухгалтерському обліку встановлено строк корисного використання — 3 роки, метод амортизації — прямолінійний. У податковому обліку також нараховували амортизацію за бухгалтерськими правилами. Наприкінці травня виявили помилку: мінімально допустимі строки амортизації основних засобів для цієї групи (група 6), встановлені п.п. 138.3.3 ПКУ, складають 4 роки.
Як виправити помилку?

Додатковi матерiали

Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Наказ від 30.06.2017 р. № 461

Про набуття чинності наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. № 467 (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 30.06.2017 р. № 16989/7/99-99-15-02-01-17

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з компенсації орендарем вартості комунальних послуг та енергоносіїв за договорами оренди нерухомого майна (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 06.01.2017 р. № 200/Р/99-99-13-01-02-14

Щодо визначення коду послуги з лісозаготівлі під час складання податкової накладної (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 12.06.2017 р. № 580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про порядок складання податкової накладної (c. 37)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 22.06.2017 р. № 784/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо роз’яснення окремих питань регулювання обігу готівки (c. 38)

Національний банк України
Лист від 01.04.2005 р. № 11-113/1077-3214

О выплате заработной платы наличными средствами, поступившими в кассу предприятия, в случае административного ареста счета в банке (c. 39)

Национальный банк Украины
Письмо от 01.12.2009 р. № 11-113/5437-22295 

Роз’яснення з питань застосування нормативно-правових актів Національного банку України щодо обмеження готівкових розрахунків (c. 40)

Національний банк України
Лист від 24.01.2014 р. № 11-116/3159

О возмещении расходов и получении других компенсаций в связи со служебными командировками и проведении индексации денежных доходов населения (c. 41)

Министерство труда и социальной политики Украины
Письмо от 11.02.2004 г. № 024-15

Щодо індексації зарплати внутрішніх сумісників (c. 42)

Лист Мінсоцполітики від 31.07.2015 р. № 11587/0/14-15/10 (витяг)

Щодо відпусток без збереження заробітної плати (c. 43)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 29.04.2016 р. № 243/13/116-16

Щодо права на відпустку повної тривалості (c. 44)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 20.08.2015 р. № 507/13/133-15

Про порядок відкликання працівників зі щорічної відпустки (c. 45)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 19.04.2017 р. № 8285/0/2-17/28

Щодо укладання договору підряду зі своїм працівником, який перебуває у відпустці (c. 46)

Міністерство праці та соціальної політики України
Лист від 06.08.2004 р. № 18-429

Звільнення платника від відповідальності у випадку виникнення ситуації неумисного порушення платниками податку граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН з причин форс-мажору не передбачено (c. 47)

Чи переносяться у зв’язку з вірусною атакою на комп’ютерну мережу у червні 2017 року терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та чи передбачена в такому випадку відповідальність за їх несвоєчасну реєстрацію?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«Строк реєстрації ПН через кібератаку ніхто не переносив» // «ПБ», 2017, № 27;
«Строк реєстрації ПН через кібератаку ніхто не переносив» // «ПЄП», 2017, № 27.

Кошти від орендаря як відшкодування (компенсація) земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оподатковуються ПДВ (c. 49)

Чи включаються до складу орендної плати орендаря кошти, отримані як відшкодування (компенсація) земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та чи підлягають такі суми оподаткуванню ПДВ (у тому числі за умови, якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендарем компенсації таких витрат)?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«“Проблемне кодування“ в податкових накладних: розбираємо нюанси» // «ПБ», 2017, № 27;
«“Проблемне кодування“ в податкових накладних: розбираємо нюанси» // «ПЄП», 2017, № 27.

Особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій (c. 50)

Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі у разі здійснення платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, так і звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«“Проблемне кодування“ в податкових накладних: розбираємо нюанси» // «ПБ», 2017, № 27;
«“Проблемне кодування“ в податкових накладних: розбираємо нюанси» // «ПЄП», 2017, № 27;
«Особливості заповнення ПН: гайд від податківців» // «ПБ», 2017, № 28;
«Особливості заповнення ПН: гайд від податківців» // «ПЄП», 2017, № 28.

Коли суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО (c. 51)

При здійсненні яких операцій (не пов’язаних з реалізацією товарів) суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО?
(категорія 109.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Готівкові кошти, які робітник повернув у касу підприємства як залишок за авансовим звітом за результатами відрядження, можна видавати на господарські потреби (c. 52)

Чи можна видати на господарські потреби готівкові кошти, які були повернені робітником в касу підприємства не здаючи їх до установи банку?
(категорія 109.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПБ», 2017, № 27;
«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПЄП», 2017, № 27.

Обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене на внески до статутного фонду (c. 53)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 150000 грн. на внески до статутного фонду?
(категорія 109.13 ЗІР, відповідь діяла до 04.01.2017 р.)

Додаток до матеріалів:

«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПБ», 2017, № 27;
«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПЄП», 2017, № 27.

Щодо обмеження граничної суми готівкового розрахунку 50 тис. грн на розрахунки шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача (c. 54)

Чи поширюється обмеження граничної суми готівкового розрахунку 50 тис. грн. на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПБ», 2017, № 27;
«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПЄП», 2017, № 27.

Терміну давності для застосування штрафних санкцій за порушення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні не передбачено (c. 55)

Чи встановлені терміни давності для застосування штрафних санкцій за порушення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637?
(категорія 109.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПБ», 2017, № 27;
«Внесок до статутного капіталу готівкою: як правильно?» // «ПЄП», 2017, № 27.

Щодо подання додатка АМ до декларації з податку на прибуток у разі ухвалення рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування (c. 56)

Чи потрібно надавати додаток АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємств, якщо платник податку прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Коли платник податку може не подавати фінансової звітності у разі виправлення помилок в уточнюючій декларації (c. 57)

Чи необхідно подавати фінансову звітність повторно як додаток до податкової декларації з податку на прибуток підприємств разом зі звітною новою або з уточнюючою декларацією, якщо показники фінансової звітності не підлягають виправленню?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Документи та скорочення номера (c. 58)

Архiв номерiв

Календар
Сьогодні

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за вересень 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за вересень 2018 року

Податкову декларацію з ПДВ за вересень 2018 року

Декларацію з акцизного податку за вересень 2018 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку