Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 09.03.2020
12

Тема номера


Чергова податкова реформа набирає обертів: аналізуємо ЄСВ-зміни та інші новації

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX (далі — Закон № 465) у частині змін щодо адміністрування ЄСВ та інших нововведень)

Документи та коментарi

Чергова податкова реформа набирає обертів: аналізуємо ЄСВ-зміни та інші новації (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX (далі — Закон № 465) у частині змін щодо адміністрування ЄСВ та інших нововведень)

Усунення податкових неузгодженостей: сільгоспзміни (c. 7)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX у частині аграрних змін)

Зміни щодо обігу електронних сигарет і не тільки (c. 9)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX у частині акцизного податку)

Поворотна фіндопомога без чіткого строку повернення: фіскали проти (c. 11)

(коментар до ІПК ДПС України від 09.12.2019 р. № 1791/6/99-00-07-02-02-15/ІПК)

Статтi

Незамінних не буває: передача повноважень директора іншій особі (c. 14)

Як відомо, обличчям підприємства є його керівник. Саме він є виконавчим органом, який вирішує усі поточні справи, здійснює представництво перед третіми особами: контрагентами, органами державної влади, місцевого самоврядування, судовими органами тощо. Але інколи трапляється так, що з різних причин виникає потреба передати повноваження керівника іншій особі. У такому разі постає декілька питань: кому директор може передати свої повноваження, яким документом оформлюється передача повноважень, чи потрібно вносити інформацію щодо представника до ЄДР тощо?
Про все це розповімо в нашій статті.

Зворотний зв'язок

Дисконтування боргу з ануїтетними платежами погашення (c. 23)

У грудні 2019 року наше підприємство отримало обладнання за договором купівлі-продажу, за яким ми виступаємо покупцем. Сума договору — 7202298,00 грн. Договором передбачено щомісячне погашення боргу рівними платежами (по 313143,39 грн) у період із січня 2020 року по листопад 2021 року.
Чи потрібно дисконтувати таку заборгованість? Якщо так, то як?

Одночасна зміна ціни та кількості у податковій накладній (c. 26)

Податкова накладна була складена на дату передоплати та містила один рядок, адже планувалося постачання товару однієї номенклатури за однаковою ціною. Певна кількість товару була поставлена за ціною, вказаною в ПН. Згодом на решту товару ціну було збільшено за домовленістю сторін, а кількість товару — зменшено. У підсумку загальна вартість товару залишилася незмінною. Податківці кажуть, що РК потрібно скласти з кодом причини коригування «104».
Чи це правильно? Адже зміни номенклатури не відбулось!

Як «звільнити» померлого працівника: дії роботодавця крок за кроком (c. 28)

Нещодавно раптово помер наш працівник, про що нам повідомила його дружина.
Тож виникло питання, як звільнити померлого працівника, на якій підставі, які документи необхідно оформити, які виплати слід нарахувати і кому їх виплачувати?

Довідкова інформація

ПДВ-роз’яснення: огляд ЗІР (c. 31)

Нещодавно податківці оновили низку своїх консультацій у ЗІР на ПДВ-тематику.
Розглянемо їх детальніше.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо дисконтування заборгованості у вигляді фінансової позики при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 09.12.2019 р. № 1791/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Щодо органу, до якого подають скаргу на вимоги про сплату недоїмки зі сплати ЄСВ та на рішення про нарахування пені й накладення штрафу (c. 34)

До якого контролюючого органу подається скарга на вимоги про сплату недоїмки зі сплати ЄВ та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу?
(категорія 201.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо надіслання платникам податків ППР в електронній формі та дати, яка є датою вручення (c. 35)

Яким чином надсилаються платникам податків ППР в електронній формі та яка дата є датою вручення?
(категорія 130.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості (c. 36)

Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення розрахунку коригування до податкової накладної у випадку зміни ціни частини кількості однієї номенклатури товарів/послуг (c. 37)

Яким чином заповнити розрахунок коригування до податкової накладної у випадку зміни ціни частини кількості однієї номенклатури товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ за операціями надання послуги з надання орендодавцем комунального майна в оренду та складання податкової накладної за такими операціями (c. 38)

Як оподатковуються ПДВ послуги з надання орендодавцем комунального майна в оренду та як складається за такими операціями податкова накладна?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про особливості заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання при безоплатному постачанні товару, у разі часткового повернення товару (c. 39)

Які особливості заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання при безоплатному постачанні товару, у разі часткового повернення товару?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо надання пояснення та/або копії документів, якщо зупинено реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг (c. 40)

Хто повинен надати пояснення та/або копії документів, у разі зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг: покупець чи продавець?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за неподання або несвоєчасне подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, що їх постачають нерезиденти, не зареєстрованим як платник ПДВ (c. 41)

Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну, протягом якого комісією центрального рівня розглядається скарга на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (c. 42)

Протягом якого терміну комісією центрального рівня розглядається скарга на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення таблиці даних платника ПДВ, що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (c. 43)

Яким чином заповнюється таблиця даних платника ПДВ, що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку