(коментар до ІПК ДПС України від 09.12.2019 р. № 1791/6/99-00-07-02-02-15/ІПК)
Тема номера
(коментар до ІПК ДПС України від 09.12.2019 р. № 1791/6/99-00-07-02-02-15/ІПК)
Документи та коментарi
(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX (далі — Закон № 465) у частині змін щодо адміністрування ЄСВ та інших нововведень)
Світлана Куртенок, Ірина Шевчук(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX у частині аграрних змін)
Микола Проценко(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 465-IX у частині акцизного податку)
Влада Карпова(коментар до ІПК ДПС України від 09.12.2019 р. № 1791/6/99-00-07-02-02-15/ІПК)
Жанна СеменченкоСтаттi
Як відомо, обличчям підприємства є його керівник. Саме він є виконавчим органом, який вирішує усі поточні справи, здійснює представництво перед третіми особами: контрагентами, органами державної влади, місцевого самоврядування, судовими органами тощо. Але інколи трапляється так, що з різних причин виникає потреба передати повноваження керівника іншій особі. У такому разі постає декілька питань: кому директор може передати свої повноваження, яким документом оформлюється передача повноважень, чи потрібно вносити інформацію щодо представника до ЄДР тощо?
Про все це розповімо в нашій статті.
Зворотний зв'язок
У грудні 2019 року наше підприємство отримало обладнання за договором купівлі-продажу, за яким ми виступаємо покупцем. Сума договору — 7202298,00 грн. Договором передбачено щомісячне погашення боргу рівними платежами (по 313143,39 грн) у період із січня 2020 року по листопад 2021 року.
Чи потрібно дисконтувати таку заборгованість? Якщо так, то як?
Податкова накладна була складена на дату передоплати та містила один рядок, адже планувалося постачання товару однієї номенклатури за однаковою ціною. Певна кількість товару була поставлена за ціною, вказаною в ПН. Згодом на решту товару ціну було збільшено за домовленістю сторін, а кількість товару — зменшено. У підсумку загальна вартість товару залишилася незмінною. Податківці кажуть, що РК потрібно скласти з кодом причини коригування «104».
Чи це правильно? Адже зміни номенклатури не відбулось!
Нещодавно раптово помер наш працівник, про що нам повідомила його дружина.
Тож виникло питання, як звільнити померлого працівника, на якій підставі, які документи необхідно оформити, які виплати слід нарахувати і кому їх виплачувати?
Довідкова інформація
Нещодавно податківці оновили низку своїх консультацій у ЗІР на ПДВ-тематику.
Розглянемо їх детальніше.
Додатковi матерiали
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 09.12.2019 р. № 1791/6/99-00-07-02-02-15/ІПК
Додаток до матеріалу:
До якого контролюючого органу подається скарга на вимоги про сплату недоїмки зі сплати ЄВ та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу?
(категорія 201.08 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІРЯким чином надсилаються платникам податків ППР в електронній формі та яка дата є датою вручення?
(категорія 130.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІРЯк заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?
(категорія 101.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яким чином заповнити розрахунок коригування до податкової накладної у випадку зміни ціни частини кількості однієї номенклатури товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як оподатковуються ПДВ послуги з надання орендодавцем комунального майна в оренду та як складається за такими операціями податкова накладна?
(категорія 101.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Які особливості заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання при безоплатному постачанні товару, у разі часткового повернення товару?
(категорія 101.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Хто повинен надати пояснення та/або копії документів, у разі зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг: покупець чи продавець?
(категорія 101.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України?
(категорія 101.27 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Протягом якого терміну комісією центрального рівня розглядається скарга на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яким чином заповнюється таблиця даних платника ПДВ, що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів: