Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 20.08.2018
31

Тема номера


Переведення боргу в зовнішньоекономічній діяльності

Підприємство А (резидент України, платник податку на прибуток) надало інжинірингові послуги підприємству В (нерезидент України, місце реєстрації — Кіпр). Факт надання послуг підтверджує відповідний документ. Договір укладено в доларах США. Податкових зобов’язань з ПДВ не виникало на підставі п. 186.3 ПКУ. Підприємство В (нерезидент) має заборгованість за надані послуги перед резидентом А.
Чи можна перевести борг підприємства В підприємству С (резидент України), щоб погасити борг перед підприємством А?
Які податкові зобов’язання з ПДВ виникають у сторін, якщо розрахунки будуть зроблені на території України у гривні?

Документи та коментарi

Пряники від Мінфіну: порція роз’яснень для платників ПДВ (c. 5)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на додану вартість» від 03.08.2018 р. № 673)

Статтi

Податковий борг: природа походження та можливі наслідки (c. 8)

Бути боржником завжди неприємно, а якщо вашим кредитором є держава — ще й небезпечно. Адже хто «образив» бюджет, той напевно не уникне покарання.
Тож давайте подивимось, що ж саме криється під терміном «податковий борг» та які «задоволення» принесе платнику податків його виникнення.

Страшна казочка про те, як фіскали податковий борг стягуватимуть (c. 11)

З матеріалу на с. 8 ви вже дізналися про сутність податкового боргу та про неприємності, які супроводжують його виникнення. Але найжорсткіші випробування очікують на тих платників податків, які не погасять податковий борг самостійно. Фіскали як вірні васали бюджету використають усі доступні їм інструменти, щоб стягнути заборгованість.

Часткова ліквідація об’єкта основних засобів: бухгалтерські та податкові наслідки (c. 15)

Іноді в діяльності суб’єктів господарювання трапляються ситуації, коли потрібно ліквідувати не весь об’єкт ОЗ, а його частину. Зазвичай це відбувається стосовно «складних» об’єктів ОЗ, які складаються з окремих компонентів. У нормативних документах з бухгалтерського обліку особливості відображення таких операцій висвітлені вкрай лаконічно, а в ПКУ не описані взагалі. Тому при вирішенні спірних питань доводиться керуватися аналогією та логікою.
У цій статті ми висловимо власну точку зору щодо облікових наслідків таких операцій.

Судова практика

І знову про реєстрацію податкових накладних: «лайфхаки» від Верховного Суду (c. 21)

Впевнені, що про важливість факту реєстрації (або ж навпаки, нереєстрації) податкових накладних (як і розрахунків коригування до них) знає кожен спеціаліст своєї справи, що поважає себе (будь то директор, бухгалтер, юрист). Однак, враховуючи надмірну динамічність як норм законодавства, так і правозастосовної практики, далеко не всім під силу відслідкувати останні віяння у кожному проблемному питанні в режимі «онлайн». Саме тому метою цього матеріалу і є надання вам практичної допомоги в одному з найбільш наболілих питань для платників ПДВ.

Зворотний зв'язок

Податкова звітність поштою: хоч і запізнилися, але встигли (c. 23)

У зв’язку з відсутністю діючого договору про визнання електронних документів (договір припинено, а новий ще не укладено) підприємство подало податкову декларацію з ПДВ за липень 2018 року поштою. Дата подання відправлення до відділення Укрпошти — 16.08.2018 р.
Чи загрожують нам санкції за порушення термінів подання декларації, якщо дата вручення контролюючому органу, що зазначена у поштовому повідомлені про вручення, — 20.08.2018 р.?

Вади первинки, або Як покупцю послуг мобільного зв’язку не вскочити в халепу (c. 24)

Підприємство (платник податку на прибуток) на підставі укладеного з оператором договору отримує послуги мобільного зв’язку. Єдиний первинний документ, що надає нам оператор, — це рахунок, який надходить електронною поштою (без накладання ЕЦП1) та не містить ані підпису, ані печатки.
Чи безпечно нам формувати витрати на підставі такого рахунка?
Чи маємо ми в такому разі право на ПК за наявності ПН, зареєстрованої у ЄРПН?

Електронний цифровий підпис.

 

Переведення боргу в зовнішньоекономічній діяльності (c. 26)

Підприємство А (резидент України, платник податку на прибуток) надало інжинірингові послуги підприємству В (нерезидент України, місце реєстрації — Кіпр). Факт надання послуг підтверджує відповідний документ. Договір укладено в доларах США. Податкових зобов’язань з ПДВ не виникало на підставі п. 186.3 ПКУ. Підприємство В (нерезидент) має заборгованість за надані послуги перед резидентом А.
Чи можна перевести борг підприємства В підприємству С (резидент України), щоб погасити борг перед підприємством А?
Які податкові зобов’язання з ПДВ виникають у сторін, якщо розрахунки будуть зроблені на території України у гривні?

Довідкова інформація

Нюанси касових операцій: огляд консультацій податківців (c. 28)

Касові операції цього літа стали однією з найбільш «хітових» тем для бухгалтерів та ФОП.
Тому свіжа підбірка інформації з роз’яснень податківців згодиться усім, хто має справу з готівкою.

Індивідуальна податкова консультація: шаблон для заповнення (c. 29)

Некоректне оформлення ІПК може послужити формальною причиною для того, щоб фіскали ухилилися від виконання своїх обов’язків.
З обов’язковими реквізитами, які має містити ІПК, ви ознайомитеся в матеріалі.

Індексація зарплати за серпень та вересень 2018 року (c. 30)
Компенсація за затримку виплати зарплати у серпні 2018 року (c. 31)
Нотатки добросовісного продавця-касира: Z-звіт в потрібний час і в потрібному місці (c. 31)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо надання інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена (c. 34)

Яким чином платник податку має право подати документи, у разі їх неподання до пояснень, що подаються для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо банківських реквізитів для сплати податків, зборів, ЄСВ, митних та інших платежів до бюджету (c. 35)

Де платник податків може дізнатись про банківські реквізити для сплати податків, зборів, ЄВ, митних та інших платежів до бюджету?
(категорія 140.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо неподання Декларації про валютні цінності (c. 36)

Чи потрібно суб’єкту господарювання подавати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі — Декларація) у разі якщо були порушені законодавчо встановлені терміни розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності, та Декларація подавалася/не подавалася, але на звітну дату відсутні валютні цінності та майно за межами України?
(категорія 114.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання до контролюючого органу документа про знищення, розібрання або перетворення основних засобів (c. 37)

В якому звітному періоді та яким чином платник ПДВ, який з незалежних від нього обставин здійснює ліквідацію основних засобів, повинен подати до контролюючого органу відповідний документ про їх знищення, розібрання або перетворення?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ та складання податкової накладної за операціями експорту товарів, за якими ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (c. 38)

За якою ставкою оподатковуються операції з постачання товарів (в т.ч. і безоплатного постачання) за межі митної території України у митному режимі експорту, за якими ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість), та як в такому випадку складається податкова накладна?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за несплату пені (c. 39)

Чи передбачено відповідальність за несплату пені?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо сплати грошового зобов’язання або погашення податкового боргу (крім ЄСВ) власними коштами ФО або з банківської картки ФО (c. 40)

Чи може ФОП або ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, сплатити грошове зобов’язання або погасити податковий борг (крім ЄВ) не через поточний рахунок, а власними коштами як ФО або з банківської картки ФО?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо сплати грошового зобов’язання або погашення податкового боргу (крім ЄСВ) власними коштами інших ЮО, ФОП або директора (c. 41)

Чи може інша ЮО, ФОП або ФО (директор, засновник тощо) сплатити грошове зобов’язання (у т. ч. з ЄВ) або податковий борг за СГ, у якого відсутні кошти на розрахунковому рахунку тощо?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо операції з відчуження корпоративних прав (c. 42)

Чи поширюється право податкової застави на корпоративні права та чи потрібно узгоджувати з контролюючим органом операції з відчуження корпоративних прав СГ, який має податковий борг?
(категорія 134.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо погашення податкового боргу ЮО за рахунок майна засновників (c. 43)

Чи підлягає погашенню за рахунок майна засновників податковий борг ЮО, яка ліквідується, у разі недостатності майна такої особи?
(категорія 134.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо погашення грошових зобов’язань (податкового боргу) у разі реорганізації платника податків (c. 44)

Як погашуються грошові зобов’язання (податковий борг) у разі реорганізації платника податків та чи є підстави для зупинення або відстрочення стягнення податкового боргу?
(категорія 134.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оскарження податкової вимоги, направленої контролюючим органом (c. 45)

Як платник податків може оскаржити податкові вимоги, направлені контролюючим органом?
(категорія 133.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Коли подати до контролюючого органу документ про знищення, розібрання або перетворення основних засобів? (c. 46)

В якому звітному періоді та яким чином платник ПДВ, який з незалежних від нього обставин здійснює ліквідацію основних засобів, повинен подати до контролюючого органу відповідний документ про їх знищення, розібрання або перетворення?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ за операціями з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів) (c. 47)

Як оподатковуються ПДВ операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів)?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання звітності в разі зміни облікових даних до укладання (переукладання) договору про визнання електронних документів та отримання нових ЕЦП (c. 48)

Чи має право СГ, у тому числі платник податку на додану вартість, у разі зміни облікових даних подати звітність у паперовому вигляді, до укладання (переукладання) договору про визнання електронних документів та отримання нових ЕЦП?
(категорія 135.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності, якщо податкова звітність надіслана поштою з повідомленням про вручення пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання, але отримана контролюючим органом вчасно (c. 49)

Чи застосовуються штрафні санкції, якщо податкова звітність надіслана поштою з повідомленням про вручення пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання, але отримана контролюючим органом вчасно?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо застосування факсиміле (c. 50)

Чи може при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку, застосовуватись факсиміле?
(категорія 135.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо укладення між двома резидентами договору про переведення боргу за зовнішньоекономічним контрактом (c. 51)

Чи може СГ — резидент, який уклав зовнішньоекономічний контракт на імпорт товарів на умовах відстрочки платежів, заключити з іншим СГ — резидентом договір про переведення боргу?
(категорія 114.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо укладання ЮО — платником ЄП договору відступлення прав вимоги боргу щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) (c. 52)

Чи має право ЮО — платник ЄП укладати договори переуступки прав вимоги боргу щодо відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг)?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про обмеження щодо граничної суми розрахунків у разі отримання та повернення поворотної фінансової допомоги (c. 53)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 грн., на розрахунки СГ з ФО при отриманні та поверненні поворотної фінансової допомоги?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про обмеження щодо граничної суми розрахунків у разі виплати заробітної плати (c. 54)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 грн., на розрахунки СГ з ФО на виплату заробітної плати?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
30.09.19

Звіт про контрольовані операції за 2018 рік

Плату за землю за серпень 2019 року

Акцизний податок за серпень 2019 року

Рентну плату за користування радіочастотним ресурсом за серпень 2019 року

Рентну плату за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за серпень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку