(коментар до листа ДФСУ від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17)
Тема номера
Стрічка новин
Документи та коментарi
(коментар до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 р. № 2545-VIII)
Влада КарповаСтаттi
Нинішній рік виявився «жадібним» на індексацію для «базових» місяців 2018 року. Так, у листопаді право на «поточну» індексацію вперше виникло для «базових» січня й лютого 2018 року. У грудні цю «компанію» доповнили ще три «базові» місяці.
Докладно про нарахування індексації в грудні 2018 року поговоримо в цьому матеріалі.
Приводом для написання цієї статті стала проблемна ситуація, що виникла в читача.
Підприємство-імпортер уклало з нерезидентом договір транспортного експедирування обладнання до кордону з Україною. Тепер під час перевірки податківці наполягають на тому, що за таким договором потрібно було утримати податок на фрахт.
Тож читач запитує, наскільки правомірними є такі вимоги. Відразу на нього не відповіси, а платники з подібними «домаганнями» контролерів стикаються дедалі частіше.
Тому пропонуємо вам сьогодні разом розкласти це питання «по поличках».
Договори доручення використовуються для різних цілей. Зокрема, такі договори дозволяють оптимізувати податок на прибуток і єдиний податок.
У цій статті розповімо про обчислення ПДВ. Можливості оптимізації оподаткування існують і в цій сфері.
Зворотний зв'язок
ФОП-єдинник групи 2, який відкрив заклад з продажу фаст-фуду, перебуває на межі перевищення обсягу доходу в 1 млн грн і, відповідно, йому загрожує обов’язок застосовувати РРО під час розрахунків. Один з банків запропонував підприємцеві проводити розрахунки за допомогою QR-коду. Код буде згенеровано та розміщено у вигляді плаката на точці, покупці будуть сканувати його за допомогою смартфона і за посиланням переказувати кошти за допомогою сервісу інтернет-банкінгу.
Чи потрібно такі операції оплати за допомогою QR-коду проводити через РРО, чи доведеться, організовуючи такі розрахунки, також установити платіжний термінал?
Довідкова інформація
Окремі процедури вимагають особливої уваги від суб’єктів господарювання, адже другого шансу щось виправити може не бути.
Довідник вкотре нагадає вам, які річні процедури слід встигнути провести перед святами, а що потрібно зробити вже наступного року.
Додатковi матерiали
Державна фіскальна служба України
Лист від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17
Додаток до матеріалів:
Державна фіскальна служба УкраїниЧи потрібно платнику податку завіряти копії документів, що подаються до ДФС в електронному вигляді на розгляд комісії ДФС для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІРЗа якою формою з 01.12.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних реєструються податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складені до 01.12.2018?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІРЧи оподатковуються як фрахт доходи нерезидента за послуги перевезення, надані за межами митної території України?
(категорія 102.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За яким курсом визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті?
(категорія 102.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи може платник податку застосувати положення міжнародного договору при виплаті доходу нерезиденту у звітному (податковому) періоді, якщо довідка про підтвердження статусу податкового резидента країни, з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, за такий звітний період отримана платником податку після виплати доходу або після закінчення звітного року, у якому вона видана?
(категорія 102.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок здійснення перекладу довідки, що підтверджує резидентський статус нерезидента, для застосування переваг міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування відповідно до законодавства України?
(категорія 102.18 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи необхідно СГ застосовувати РРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснювалась за допомогою сервісу «інтернет-банкінг»?
(категорія 109.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.