Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 10.12.2018
46

Тема номера


Кому свята, а кому…: що слід встигнути напередодні Нового року

Окремі процедури вимагають особливої уваги від суб’єктів господарювання, адже другого шансу щось виправити може не бути.
Довідник вкотре нагадає вам, які річні процедури слід встигнути провести перед святами, а що потрібно зробити вже наступного року.

Статтi

Індексація в грудні: старі й нові «базові» місяці 2018 року (c. 11)

Нинішній рік виявився «жадібним» на індексацію для «базових» місяців 2018 року. Так, у листопаді право на «поточну» індексацію вперше виникло для «базових» січня й лютого 2018 року. У грудні цю «компанію» доповнили ще три «базові» місяці.
Докладно про нарахування індексації в грудні 2018 року поговоримо в цьому матеріалі.

Віра Михайленко
Договори транспортного експедирування: коли утримувати податок на фрахт (c. 15)

Приводом для написання цієї статті стала проблемна ситуація, що виникла в читача.
Підприємство-імпортер уклало з нерезидентом договір транспортного експедирування обладнання до кордону з Україною. Тепер під час перевірки податківці наполягають на тому, що за таким договором потрібно було утримати податок на фрахт.
Тож читач запитує, наскільки правомірними є такі вимоги. Відразу на нього не відповіси, а платники з подібними «домаганнями» контролерів стикаються дедалі частіше.
Тому пропонуємо вам сьогодні разом розкласти це питання «по поличках».

Влада Карпова, к.е.н.
Договори доручення і ПДВ: можливості оптимізації (c. 19)

Договори доручення використовуються для різних цілей. Зокрема, такі договори дозволяють оптимізувати податок на прибуток і єдиний податок.
У цій статті розповімо про обчислення ПДВ. Можливості оптимізації оподаткування існують і в цій сфері.

Влада Карпова, к.е.н.

Зворотний зв'язок

Використання розрахунків з QR-кодом: чи потрібні РРО й термінал (c. 28)

ФОП-єдинник групи 2, який відкрив заклад з продажу фаст-фуду, перебуває на межі перевищення обсягу доходу в 1 млн грн і, відповідно, йому загрожує обов’язок застосовувати РРО під час розрахунків. Один з банків запропонував підприємцеві проводити розрахунки за допомогою QR-коду. Код буде згенеровано та розміщено у вигляді плаката на точці, покупці будуть сканувати його за допомогою смартфона і за посиланням переказувати кошти за допомогою сервісу інтернет-банкінгу.
Чи потрібно такі операції оплати за допомогою QR-коду проводити через РРО, чи доведеться, організовуючи такі розрахунки, також установити платіжний термінал?

Ірина Шевчук

Довідкова інформація

Кому свята, а кому…: що слід встигнути напередодні Нового року (c. 30)

Окремі процедури вимагають особливої уваги від суб’єктів господарювання, адже другого шансу щось виправити може не бути.
Довідник вкотре нагадає вам, які річні процедури слід встигнути провести перед святами, а що потрібно зробити вже наступного року.

Олександра Паненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Про окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17

Додаток до матеріалів:

Державна фіскальна служба України
Щодо завіряння копій документів, що подаються до ДФС для ухвалення рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 35)

Чи потрібно платнику податку завіряти копії документів, що подаються до ДФС в електронному вигляді на розгляд комісії ДФС для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форми, за якою з грудня 2018 року в ЄРПН реєструють податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складених до 1 грудня 2018 року (c. 37)

За якою формою з 01.12.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних реєструються податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складені до 01.12.2018?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування доходів як фрахту нерезидента за послуги перевезення, надані за межами митної території України (c. 38)

Чи оподатковуються як фрахт доходи нерезидента за послуги перевезення, надані за межами митної території України?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
За яким курсом визначають суму доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента (c. 39)

За яким курсом визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування положень міжнародного договору в разі виплати доходу нерезиденту (c. 40)

Чи може платник податку застосувати положення міжнародного договору при виплаті доходу нерезиденту у звітному (податковому) періоді, якщо довідка про підтвердження статусу податкового резидента країни, з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, за такий звітний період отримана платником податку після виплати доходу або після закінчення звітного року, у якому вона видана?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перекладу довідки, яка підтверджує резидентський статус нерезидента для застосування переваг міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування (c. 41)

Який порядок здійснення перекладу довідки, що підтверджує резидентський статус нерезидента, для застосування переваг міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування відповідно до законодавства України?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування РРО в разі реалізації товарів (послуг), плату за які СГ здійснював за допомогою сервісу «інтернет-банкінг» (c. 42)

Чи необхідно СГ застосовувати РРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснювалась за допомогою сервісу «інтернет-банкінг»?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них об’єктів обчислення екологічного податку (c. 43)

В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за травень 2021 року

Декларація з акцизного податку за травень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку