Журнали

Статтi

Індексація в грудні: старі й нові «базові» місяці 2018 року (c. 11)

Нинішній рік виявився «жадібним» на індексацію для «базових» місяців 2018 року. Так, у листопаді право на «поточну» індексацію вперше виникло для «базових» січня й лютого 2018 року. У грудні цю «компанію» доповнили ще три «базові» місяці.
Докладно про нарахування індексації в грудні 2018 року поговоримо в цьому матеріалі.

Договори транспортного експедирування: коли утримувати податок на фрахт (c. 15)

Приводом для написання цієї статті стала проблемна ситуація, що виникла в читача.
Підприємство-імпортер уклало з нерезидентом договір транспортного експедирування обладнання до кордону з Україною. Тепер під час перевірки податківці наполягають на тому, що за таким договором потрібно було утримати податок на фрахт.
Тож читач запитує, наскільки правомірними є такі вимоги. Відразу на нього не відповіси, а платники з подібними «домаганнями» контролерів стикаються дедалі частіше.
Тому пропонуємо вам сьогодні разом розкласти це питання «по поличках».

Договори доручення і ПДВ: можливості оптимізації (c. 19)

Договори доручення використовуються для різних цілей. Зокрема, такі договори дозволяють оптимізувати податок на прибуток і єдиний податок.
У цій статті розповімо про обчислення ПДВ. Можливості оптимізації оподаткування існують і в цій сфері.

Зворотний зв'язок

Використання розрахунків з QR-кодом: чи потрібні РРО й термінал (c. 28)

ФОП-єдинник групи 2, який відкрив заклад з продажу фаст-фуду, перебуває на межі перевищення обсягу доходу в 1 млн грн і, відповідно, йому загрожує обов’язок застосовувати РРО під час розрахунків. Один з банків запропонував підприємцеві проводити розрахунки за допомогою QR-коду. Код буде згенеровано та розміщено у вигляді плаката на точці, покупці будуть сканувати його за допомогою смартфона і за посиланням переказувати кошти за допомогою сервісу інтернет-банкінгу.
Чи потрібно такі операції оплати за допомогою QR-коду проводити через РРО, чи доведеться, організовуючи такі розрахунки, також установити платіжний термінал?

Довідкова інформація

Кому свята, а кому…: що слід встигнути напередодні Нового року (c. 30)

Окремі процедури вимагають особливої уваги від суб’єктів господарювання, адже другого шансу щось виправити може не бути.
Довідник вкотре нагадає вам, які річні процедури слід встигнути провести перед святами, а що потрібно зробити вже наступного року.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Про окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17

Додаток до матеріалів:

Щодо завіряння копій документів, що подаються до ДФС для ухвалення рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 35)

Чи потрібно платнику податку завіряти копії документів, що подаються до ДФС в електронному вигляді на розгляд комісії ДФС для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо форми, за якою з грудня 2018 року в ЄРПН реєструють податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складених до 1 грудня 2018 року (c. 37)

За якою формою з 01.12.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних реєструються податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складені до 01.12.2018?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування доходів як фрахту нерезидента за послуги перевезення, надані за межами митної території України (c. 38)

Чи оподатковуються як фрахт доходи нерезидента за послуги перевезення, надані за межами митної території України?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За яким курсом визначають суму доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента (c. 39)

За яким курсом визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо застосування положень міжнародного договору в разі виплати доходу нерезиденту (c. 40)

Чи може платник податку застосувати положення міжнародного договору при виплаті доходу нерезиденту у звітному (податковому) періоді, якщо довідка про підтвердження статусу податкового резидента країни, з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, за такий звітний період отримана платником податку після виплати доходу або після закінчення звітного року, у якому вона видана?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо перекладу довідки, яка підтверджує резидентський статус нерезидента для застосування переваг міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування (c. 41)

Який порядок здійснення перекладу довідки, що підтверджує резидентський статус нерезидента, для застосування переваг міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування відповідно до законодавства України?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо застосування РРО в разі реалізації товарів (послуг), плату за які СГ здійснював за допомогою сервісу «інтернет-банкінг» (c. 42)

Чи необхідно СГ застосовувати РРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснювалась за допомогою сервісу «інтернет-банкінг»?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них об’єктів обчислення екологічного податку (c. 43)

В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку