Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 04.02.2019

5

Тема номера


Життя від мораторію до… мораторію

Найстрашніше у житті суб’єкта господарювання — це перевірка.
Протягом 2018 року діяла «лайт-версія» мораторію на перевірки. А як же зараз?
У статті поговоримо про те, кого слід чекати «в гості» у 2019 році.

Статтi

Життя від мораторію до… мораторію (c. 4)

Найстрашніше у житті суб’єкта господарювання — це перевірка.
Протягом 2018 року діяла «лайт-версія» мораторію на перевірки. А як же зараз?
У статті поговоримо про те, кого слід чекати «в гості» у 2019 році.

Катерина Литвиненко
Рентна плата за спецводокористування: перший рік за новими правилами (c. 7)

Він, немов перша чарка, багато в чому пішов колом... Причому провини самих водокористувачів у цьому, на наш погляд, немає. Перетворити хорошу задумку законодавця на нелегкотравну для платників страву — таке можуть тільки фіскали! Щоправда, через якийсь час вони схаменулися й почали надавати роз’яснення, що здебільшого відповідають закону. Але розбіжності в уявленні платників уже оселилися.
Щоб усе розставити на свої місця, пропонуємо вам цю статтю.

Олена Лозова
До уваги тих, хто забруднює довкілля! Складаємо звіт з екологічного податку (c. 12)

Уважний читач, безумовно, пам’ятає, що у поточному році ми вже зверталися до цієї теми1.
Так, але чому б не звернутися до неї ще раз?
По-перше, тоді ми зосередилися лише на одній складовій екоподатку — за забруднення атмосферного повітря. А їх, не забувайте, ще декілька. І кожна така складова має свої особливості, про які вам слід неодмінно знати.
По-друге, у попередньому матеріалі йшлося про минулорічну екоподаткову звітність. Однак на сьогодні з’явилися роз’яснення фіскалів, які змушують певним чином відкоригувати сказане нами раніше.
По-третє, є сенс поглянути сьогодні у протилежний бік і з’ясувати, які сюрпризи у царині справляння екоподатку приготував нам законодавець цього року.
По-четверте...
А чи так важливо це «по-четверте», якщо просто випала нагода поговорити, як добрі друзі? Тож почнемо!

Олена Лозова
Нові правила валютного регулювання: головні моменти (c. 19)

З 07.02.2019 р. набуває чинності Закон про валюту1, який установлює нові правила валютного регулювання. На виконання норм цього Закону Нацбанк затвердив низку нормативів, які деталізують порядок застосування нових валютних правил.
У статті ми подамо загальний огляд валютних новацій.

Закон України «Про валюту та валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII.
Влада Карпова

Зворотний зв'язок

Документу без печатки — бути! (c. 25)
Катерина Литвиненко
Подання податкової звітності: чи завжди друга квитанція є фінальним акордом? (c. 27)

Підприємство своєчасно (21.01.2019 р.) подало декларацію з ПДВ за грудень 2018 року засобами електронного зв’язку. У той же день ми отримали другу квитанцію. Проте наразі роздивилися, що ми неправильно зазначили у декларації дату її подання.
Чи є ця помилка суттєвою? Або ж ми можемо не перейматися, адже друга квитанція підтвердила прийняття декларації?

Світлана Куртенок

Довідкова інформація

Податкова накладна-2019: шпаргалка для заповнення (c. 28)

У матеріалі ви побачите усю необхідну інформацію для заповнення ПН. Крім цього, не так давно оновили правила її заповнення, а отже, цікаво буде всім!

Олександра Паненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо адміністрування екологічного податку (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 16.01.2019 р. № 1422/7/99-99-12-03-04-17

Державна фіскальна служба України
Умовні коди в податковій накладній (c. 35)
Анна Хомюк
Щодо подання додатка 5 до Податкової декларації з рентної плати вторинними водокористувачами, які отримують воду згідно з договором на постачання води (c. 36)

Чи подаються з 01.01.2018 вторинними водокористувачами, які отримують воду згідно договору на поставку води, податкові декларації з рентної плати разом з Додатком(ами) 5?
(категорія 121.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про особливості обчислення та заповнення додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати (c. 37)

Які особливості обчислення та заповнення додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати СГ, які мають свердловини і здійснюють забір та/або використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, та не мають дозволів на спеціальне водовикористання з установленими річними лімітами використання води та/або вимірювальних приладів?
(категорія 121.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення платника рентної плати за спеціальне використання води у разі передачі в оренду земельної ділянки із свердловиною (c. 38)

Хто є платником рентної плати за спеціальне використання води у разі передачі в оренду земельної ділянки із свердловиною одним СГ (власником) іншому (в тому числі бюджетній установі) для видобування підземних вод?
(категорія 121.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
За яку воду первинними водокористувачами не справляється рентна плата (c. 39)

Чи стосуються види використання води, зазначені у п. 255.4 ст. 255 Податкового кодексу України, за які не справляється рентна плата, первинних водокористувачів?
(категорія 121.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Чи є платниками рентної плати за спеціальне використання води садівницькі та городницькі товариства (кооперативи) (c. 40)

Чи є платниками рентної плати за спеціальне використання води садівницькі та городницькі товариства (кооперативи), у тому числі які мають дозвіл на спеціальне водокористування?
(категорія 121.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:ммммммм

За матеріалами ЗІР
Щодо об’єкта оподаткування рентною платою за спеціальне використання води, якщо первинний водокористувач використовує воду для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, для власних господарських потреб, а також передає населенню та СГ (c. 41)

Що є об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води, якщо первинний водокористувач використовує воду для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, для власних господарських потреб, а також передає населенню та СГ?
(категорія 121.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо коефіцієнтів, які зазначаються у рядках 10.1–10.4 додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати (c. 42)

Які коефіцієнти зазначаються у рядках 10.1–10.4 додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати?
(категорія 121.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо використання оновленної форми Податкової декларації з рентної плати (c. 43)

З якого звітного періоду використовується форма Податкової декларації з рентної плати, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. № 719, із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2017 р.№ 545?
(категорія 121.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перенесення терміну сплати податків і зборів, у тому числі у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (через вихідний, святковий день) (c. 44)

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Що належить до стаціонарних джерел забруднення атмосфери (c. 45)

Що відноситься до стаціонарних джерел забруднення атмосфери?
(категорія 120.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати екологічного податку, якщо СГ орендує нежитлове (житлове) приміщення в будівлі з автономною системою опалення (котлом), яка належить іншому СГ або ФО не СГ (c. 46)

Хто є платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення якщо СГ орендує нежитлове (житлове) приміщення в будівлі з автономною системою опалення (котел), яка належить іншому СГ або ФО не СГ?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення платників екологічного податку за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації (c. 47)

Хто сплачує до бюджету екологічний податок, що справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати екоподатку СГ, які здійснюють тимчасове розміщення відходів, у тому числі небезпечних відходів (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи) (c. 48)

Чи є платниками екологічного податку СГ, які здійснюють тимчасове розміщення відходів, в тому числі небезпечних відходів (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи тощо)?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них об’єктів обчислення екологічного податку (c. 49)

В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Коли контролюючий орган після отримання другої квитанції може надіслати лист платнику податків про невизнання звітності (c. 50)

Чи має право контролюючий орган після отримання другої квитанції надіслати лист платнику податків про невизнання звітності?
(категорія 101.35 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Якщо реквізит «дата подання» не співпадає з датою фактичного подання декларації (c. 51)

Чи може бути невизнана звітність якщо реквізит – «дата подання» не співпадає з датою її фактичного подання, тобто звітність надрукована раніше, ніж подана?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості зазначати в податковій накладній іноземною мовою торгову марку товару та у вигляді абревіатури найменування товару (c. 52)

Чи можливо в податковій накладній зазначати іноземною мовою торгову марку товару та у вигляді абревіатури найменування товару?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку